CUMUR İTTİFAKI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2009 Yılı Haber Arşivi Mudanya Kaymakamlığı 300 Ton Kömür Dağıtacak

Mudanya Kaymakamlığı 300 Ton Kömür Dağıtacak

E-posta Yazdır PDF

Mudanya Kaymakamlığı Kömür Yardımı Yapacak

Kış ayı gelmeden dar gelirli ve muhtaç vatandaşların yakacak sorununu çözümlemek amacıyla Mudanya İlçe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığınca 2009 yılı yakacak yardımı olarak 300 ton Ege Soma Linyit kömürü kaymakamlığın deposu olmadığı için Mudanya Belediyesi kademe binasının bulunduğu alanda depolanarak buradan ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara dağıtılmaya başlandı.

Edinilen bilgilere göre, İlçe kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı başkanlığında dosyası bulunan ve araştırması yapılmış olan fakir ve yardıma muhtaç vatandaşlara dağıtım yapılıyor. Vatandaşlar kömürlerin depolandığı alana gelerek burada kömürleri kendileri teslim alarak evlerine götürüyor. Mudanya ve çevresine dağıtımı yapılan yakacak kömürlerin 310 kişiye dağıtılacağı ve bir kişi için 750 kilogram kalabalık aileler içinde 1 ton olarak dağıtımının yapıldığı belirtiliyor.

Kömürleri temin ettikleri araçlarla teslim alan vatandaşlar” Kış ayına girilmeden dağıtımı yapılan kömürler için oldukça mutlu olduklarını ve böylece kaymakamlık sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfının aile bütçelerine büyük bir katkıda bulunduklarını belirtiyorlar”.


Tarık ARSLAN / MUDANYA

Son Güncelleme ( Çarşamba, 21 Ekim 2009 23:52 )  

ekol elektrik mudanya

Yamaç Tepe Cafe  Mudanya Yıldız Tepe Mevkii

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

Mudanya İş Rehberi