CUMUR İTTİFAKI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2011 Yılı Haber Arşivi Gürhan Akdoğan'a Mudanya'da 40 Kişilik Saldırı

Gürhan Akdoğan'a Mudanya'da 40 Kişilik Saldırı

E-posta Yazdır PDF

Gürhan AkdoğanCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa İl Başkanı Gürhan Akdoğan, iki istifanın ardından yönetimin düştüğü Mudanya İlçe Başkanlığı'nı teslim almak için geldiği Mudanya'da, yaklaşık 40 kişilik grubun saldırısına uğradı.

CHP ilçe eski başkanı Hasan Yıldırım yanlısı oldukları iddia edilen 40 kişilik grup Gürhan Akdoğan'ı engellemek istedi. Sözlü saldırının yaşandığı ilçe başkanlığında fiili saldırı diğer partililer tarafından engellenirken, ilçe başkanlığı görevi düşen Hasan Çelik, partinin anahtarını Akdoğan'a teslim etti. Bu arada CHP İl Yönetiminin birkaç gün içinde CHP Mudanya İlçe Başkanlığı'nın yeni başkan ve yönetimini ataması bekleniyor.

Gürhan Akdoğan Kimdir?

26 Mart 1958 Bursa doğumlu olup, orta ve lise öğrenimini Bursa Erkek Lisesi’ nde Devlet parasız yatılı imtihanlarını kazanarak okuduktan sonra; 1981 yılında Bursa Üniversitesi(Uludağ Üniversitesi) Makine Fakültesi’ ni bitirdi.

Bir özel sektör şirketinde 1983 yılında Makine Mühendisi olarak basladığı görevini 1985 - 1993 yılları arasında Fabrika Müdürü olarak sürdürdü.

1993-2003 yılları arasında şirketler grubunun Fabrikalar Genel Müdürlüğünü 10 yil boyunca sürdürdü. Halen aynı grubun Genel Koordinatörlüğü’nü yürütmekte ve aynı zamanda Kalite Yönetimi Sistem Koordinatörü olarak görev yapmaktadır.

1996 yılında başlayan Gümrük Birliği sürecinde Avrupa Birliği direktiflerine uygunluğu ifade eden ‘CE’ Marking uygulamasını Türkiye’de bu sektöre ilk olarak girmesini sağladı. 
Türkiye Kalite Derneğinin mükemmellik modeli ve kalite ödül sürecinde uzun yıllar deığerlendirici olarak görev yapmakta olup, Ulusal Kalite Hareketine ve Ulusal Kalite Ödül sürecine bireysel katkı koymaktadır. 2006 yılında Toplam Kalite çalışmalarını sürdürdüğü şirketinde EFQM Mükemmellik Modeli çalışmalarına öncülük ederek, sektöründe ilk kez EFQM Mükemmellikte Kararlilik belgesini aldı.

1983 yılından itibaren Balıkesir, Çanakkale, Yalova, Çan, Edremit, Bandirma Il ve Ilçelerini kapsamı içine alan Makine Mühendisleri Odası Bursa Şubesinin 2 dönem Baskanlığını yürüttü ve değişik yıllarda Yönetim Kurullarinda çesitli görevler aldı.

Halen yürüttüğü KalDer Bursa Şubesi Başkan Yardımcılığı görevinin yanı sıra ; Sivilay Kurucu Üyeliği, JAYCEES ( Genç Müteşebbisler Derneği ) üyeliği, Kızılay Derneği Üyeliği, Uludağ Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Il Daniışma Kurulu Üyeliği, Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Mezunlar Derneği kurucu üyeliği, TEMIDER (Tesisat Mühendisleri Derneği) onur üyeliği, Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Teknoloji Vakfı kuruluşunda yer aldı. KETAM (Kent tarihi ve Araştırmaları Merkezi) üyeliği, Bursa Büyükşehir Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeliği, Mimarlar Odası CED Komisyonu üyeliği, AISEC danışma kurulu üyeliği, Kafkas Derneği Üyeliği, Atatürkçü Düşünce Derneği Üyeliği, Nilüfer Kent Konseyi Baskanlığı, Bursa Spor Kongre üyeliği gibi çeşitli dernek ve sivil toplum örgütlerinde üyelikleri mevcuttur.

Ayrıca çeşitli platformlarda Sanayileşme ve Demokratikleşme kapsamında bilimsel bildiriler sundu. Çevre değerlerinin korunması, kentte yaşanan olumsuzluklar ve uygun olmayan kentsel projelere karşı ülke ve toplum çikarları doğrultusunda yaklaşık 50’ye yakın hukuk mücadelesinde yer aldı.

Dünya’da 500 bin üyeli JAYCEES (Junior Chamber Internaitonal ) tarafından 1996 yılı TOYP Türkiye ‘nin En Başarılı Gençleri Yarışmasında İş Dünyası, Ekonomi ve Girişimcilik kategorisinde birincilik ödülüne layik görüldü. Üç dilde çevrilen Gerçek Başarı Öyküleri isimli kitapta yaşam kesiti yer aldı. Evli, 1 çocuk babası ve İngilizce bilmektedir.

Cumhuriyet Halk Partisinde uzun yıllar yönetim kademeleri dışında çeşitli komisyonlarda aktif görev alarak siyaset yaptı. 2003 Yerel seçimlerinde Bursa Büyükşehir Başkan Adayı oldu. 2007 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanlığı görevine getirildi. 2 kez kongrelerle seçilerek üstlendiği il başkanlığı görevini halen sürdürmektedir.


Son Güncelleme ( Pazartesi, 21 Şubat 2011 10:44 )  

Yorumlar  

 
+42 #1 Ziyaretçi 21-02-2011 12:08
inanın bu haberi utanarak okuyorum şok oldum bizim örgüte bizim mudanyamıza ben cumhuriyet halk partisi üyesiyim diyen kimseye yakışmaz bu hareket gürhan akdoğan il başkanımız beğenmiyebiliri z eleştirebiliriz her türlü tenkiti getirebiliriz ama saldırmak tekmelemek hiç yakışmamış sonuç olarak yönetim görevden alınmamış yönetim düşmüş yani neden böyle bir olay olmuş anlamış değilim
 
 
-46 #2 Ziyaretçi 21-02-2011 12:09
İnsan ister istemez düşünüyor...CHP de rant sezonu açıldı mı diye....
 
 
-47 #3 Ziyaretçi 21-02-2011 14:00
sevgili dostum,kardeşim öner kıran bey.sayın akdoğan a yapılan bu hoş olmayan davranışlar tabiki doğru değil.adam görevinin gereğini yaptı.seninde belirttiğin gibi kendisinede partinin anahtarı teslim edildi.bu tür olayların yaşanmaması gerekirdi.Ancak anlayamadığım bu haberle, Gürhan Akdoğanın özgeçmisini bukadar detaylı bir şekilde anlatılması ne alaka.Her nekadar kongrelerle seçilerek il başkanlığı görevine geldi isede chp nin daha önceki delege sistemi,parti içi demokrasi vs. tartışılır.Bireysel anlamda gerçekten takdir edilecek bir kariyer.buna diyecek birşey yok.ancak siyaseten bakıldığında sn Akdoğan için aynı şeyi söylemek benim kanaatimce mümkün değil.Yerel seçimlerde Akdoğanın ısrarla Mudanyada Emir Ali Usta tercihi nekadar doğru?chp içinde bir türlü bitmeyen kavgalar.sn il başkanı nekadar çalışıyor.ilçe örgütleri ne durumda.hangi ilçeler çalışıyor,hangi ilçelerin kapıları günlerdir açılmıyor.sn çok kariyerli ilbaşkanının haberi varmı.Bursa ve ilçelerinde chp nin durumu konusunda sn ilbaşkanı ne düşünüyor merak ediyorum.Yukarıda sayılan o parlak kariyere artık vatandaş ilgi göstermiyor.yanına giden sorunları dinleyen çözüm üreten insanlara ilgi gösteriyor.kendilerine yukardan bakanlara artık oy vermiyor.Mudanyada referandumda hayır oyu çıkmasının nedeni bu görevden alınan yönetimin başarısıdır.Bu insanlar görevden alınmadan bir gün önce köy gezileri yapıyorlardı.özellikle hanımlar.binbir güçlük ve maddi imkansızlıklarl a.ciddi anlamda gerçekten çalışıyorlardı.görevden alındılar üzüldüler,ağlad ılar moralleri bozuldu.bundan sonra ne olacak parlak kariyerli sn il başkanı çözüm bulacak.birileri atanacak birileri gene kızacak,olan mudanyaya olacak.tabii sn il başkanının da ne kadar koltuğunda kalacağı belli değil.mudanyada artık geçmişinde başka siyasi parti kimliği olan hiç kimsenin chp çatısı altında özellikle yönetimde görev almaması gerektiğine inanıyorum.chp den seçilip daha sonra ayrılacak insanların bu tür görevlere getirilmemesi gerektiği kanatindeyim.yazık oldu ama yinede hayırlısı olsun .saygılar
 
 
-42 #4 Ziyaretçi 21-02-2011 14:55
sn samast ın yorumuna katılmamak mümkün değil ama verilen özgeçmişe bakarak parlak özgeçmişin CHP de sorunları çözemediğinin çözemeyeceğinin bir göstergesi olmuş haber artık chp de bir değişimin (devrimin) zamanı gelmiştir. yoksa chp tarih sahnesinde silik kalmaya mahkumdur.chp yöneticileri artık halkın sesine tabanın tercihlerine kulak vermeli saygı duymalıdır seçimlere 4-5 ay kala bu gibi çalkantılar sadece oy kaybettiriyor diğer yandan sn.Kılıçdaroğlu nun da il ve ilçe yönetimlerindek i kemikleşmiş aykırı duruşu kıramadığını gösteriyor insanlarda doğal olarak kendi örgütü içerisinde demokrasiyi sağlayamayan bir liderin Türkiye de demokrasi şeffaflık ve seçilmişlere saygıyı nasıl temin edeceğinden şüphe duymasına yol açıyor.
 
 
-42 #5 Ziyaretçi 21-02-2011 17:53
Demokrasilerde seçimle gelen seçimle gitmez mi? Sn. Hasan Yıldırım seçimle Mudanya Chp İlçe başkanı olmadı mı? Üzerine malum kişiler tarafından yüz kızartıcı suç atılıp, organize bir şekilde görevden alınmadı mı? Bütün atılı suçların iftira olduğunu ispatlamasına rağmen göreve iade edildi mi?Kendi içinde demokrasiye dayalı olmayan bu olayların sonunun da bu şekilde olması normal olsa gerek.
 
 
-45 #6 Ziyaretçi 22-02-2011 09:29
Şimdi bakıyorum da insanlar burada Kofi ANNAN misali konuşmalar yazıyor.Fakat düşünüyorum mesela çiçekçi yusuf kardeşim senin .......AİLEN hakkında böyle iddalar atılsa 3-4 köşe yazarının kumpanyasıyla bunu bursaya hatta türkiyeye duyursalar ne yaparsın.Daha bitmedi yusuf kardeşim , senin AİLENİN bu olayı yapmadığını kanıtlamana rağmen seni karalayan kimse aklamıyor duymazdan geliyor ne yaparsın? Bu yazıyı bile okurken insan ne kadar kötü oluyor dimi yusuf kardeşim adam bunları yaşadı yaşadı. Daha da bitmedi , haberimiz yok bizde basından duyduk diyen il başkanı ve milletvekili peki gazetecinin özel yetkili savcıya verdiği ifadede bana bunları Abdullah ÖZER ve Gürhan AKDOĞAN söyledi dediğinde hiç yüzleri kızarmadı mı? O kariyerin sonuna birde iftira atmak ile ilgili bir ödül sanırım yakışır.Ve siz Mudanyalılar nasıl olurda canıyla başıyla çalışan bu adamı bu kurtlara yem edersiniz.Yoksa sizede bişeyler mi vaad edildi.Lütfen arkadaşlar Hasan YILDIRIM kardeşimin verdiği onur mücadesinde yanında olun.Kendi eşinize böyle birşey yapıldığını düşünün.Sayın YUSUF kardeşim Hasan Bey in mücadelesi onur ve namus mücadelesi bu mücadelede destek gerekirken nasıl olurda köstek olmaya çalışır insanlar.İl başkanımız diyorsun aynı iftirayı sana atmış olsalardı acaba ne derdin.Elinizi vicdanınıza koyun kardeşler SARI ÖKÜZÜ vermeyin!!!
 
 
+35 #7 Ziyaretçi 22-02-2011 11:59
sevgili mustafa arkadaşım hasan yıldırım benim çok sevdiğim bir abim ve başkanımdır onun bu mücadelesinde kendiside çok iyi bilir biz onun arkasındaydık ve hala arkasındayız sonra bizlerde şenol seven başkanlığı döneminde görevden alındık daha başıma gelen bir sürü hukuk mücadelesi var bunu mudanya kamuoyu çok iyi bilir ama mücadelemi hep hukuksal yönden çözmeye çalıştım ve şunu çok iyi biliyorumki her zaman kötüler ve haksızlar cezalarını bir gün çekeceklerdir benim yazdığım ve anlatmak istediğim şey hasan başkanımız belkide haklı olduğu konuda haksız pozisyona düşecek bu işler dayakla adam kovalamakla çözülmez aksine kilitlenir böyle faşizan anlayışı en azından bir mudanyalı olarak kabul etmem mümkün değildir saygılar
 
 
+37 #8 Ziyaretçi 22-02-2011 18:11
mudanya'da chp (rahmetli demirtaş'ı saymaz isek ki o dönem CHP kapalıydı) neden acaba 30 yıldır belediye seçimlerini kaybediyor ? işte bu sorunun cevabı bu yaşanan çirkin olayda saklı !!! kimse kusura bakmasın kahvehane ve meyhane köşelerinde sözde siyaset yapan (dedikodu daha doğru olur) ne kadar boş, işe yaramaz adam varsa CHP'ye doluştular.bu hem kamuoyundaki imajı bozdu, hem de gerçekten bir şeyler katabilecek insanları partiden uzaklaştırdı. hiç kimse bahane bulmasın. bu yoruma bahane bulanlar neden mudanya belediyesi'ni 30 yıldır kaybettiklerini açıklasınlar !!!!!
1984- hasan aktürk- ANAP
1989-ali narin demirtaş-SHP
1994-erol demirhisar-ANAP
1999-hasan aktürk-DSP
2004-erol demirhisar-ANAP
2009-hasan aktürk-AKP

NEREDE CHP ???????
 
 
-34 #9 Ziyaretçi 22-02-2011 23:16
sevgılı arkadaslar parti ne zamann atak yapsa bırılerı tarafından sureklı caydırma ıstıfaya zorlama gerek tehdıtle gerek dayatmayla bır sekılde psikolojik baskıyla bezdırme cabasına anlam veremıorum ben bır gencımm ve artık ınanılmaz mıdem bulandı syn gurhan akdoganın bıle gercek bı chpli olduna ınanamıorum maalesef kaldıkı bu kadar canla baska calısan tum ımkansızlıklara ragmen genıs kıtlelere ulasmıs gönullerını kazanmıs bı kadın kolları yönetim ve genclık kolları neden dusurulur sorarsanız yalnızca ilçe yönetimi dustu pekı nedenn??? partı bınası kapısı nasıl kılıtlenır dusmansanız kıme dusmansınız kendı kendınızı bıtırmeye kalkma cabası nıye bu durumda cok entersan sheyler gelıo ınsanın aklına acaba baska bayraga hızmet edıp chplı gorunen ınsanların komplo teorisimi bu eger öyle ıse yalnızca yazıkkk ve yazıklar olsunnn!!! ve son olarak 50 bın nufuslu bı ılcede o kapıyı kapatmaya kımsenın hakkı yok kapıyı kapattın agzımızı nasıl kapıcaksın sayın akdogan
 
 
-28 #10 Ziyaretçi 23-02-2011 22:47
Geçen seçimlerde Ahmet Çiftçi adı bile ortalığı ayağa kaldırdı ve Mudanyada adam gibi adam bir başkan geliyor derken bir alahingir git Çiftçi,kimlere kaldık belli Mudanya bu adamları sevmiyor sevemiyecekte,r eferandum sizi şaşırtmasın yine aynı adamlarla bu mantıkla,Mudany adan daha 20 sene CHP başkan çıkaramaz ancak Ahmet Çifçi gibi yada Sena Kaleli gibi isim olursa kazanır yoksa AKP li mudanya sayenizde Mudanya mızda devam eder.
 
 
-21 #11 Ziyaretçi 26-02-2011 21:23
Bir Mudanyalı olarak sadece gülüyorum başkanların biri gidiyor biri geliyor yazık insanlar ne zaman başkan olduğunu ne zaman istifa ettiğini bile bilmiyor, bu halinizle mi iktidar olacaksınız çok zor daha bir Mudanya yı halledemeyen CHP nasıl ülke sorunlarını halledecek acaba 50 binlik ilçede adam gibi, bir adam bulamadınız mı? bu kafa ile de bulamassınız Mudanyalı olmayan Kadir Kahraman bu ilçede uzun süredir başkanlık yapıyorsa size söylenecek laf zaten yok ben olsam gider Erol başkana rica ederdim hiç olmassa seçimde biraz heyecan olur,adam tek başına AKP ye kafa tuttu sizide heyecanlandırab ilir,sakın yanlış anlamayın ben akp li değilim ben sosyal milliyetçi bir mudanyalıyım.....
 
 
+6 #12 Ziyaretçi 03-03-2011 13:01
Sosyal milliyetçilik nasıl oluyor, bir tarafınızdan element uydurmayın !
 

ekol elektrik mudanya

Yamaç Tepe Cafe  Mudanya Yıldız Tepe Mevkii

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

Mudanya İş Rehberi