TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa 2012 Yılı Haber Arşivi Erdemler 8 Tekrar Mudanya İskelesi'nden Seferlere Başladı.

Erdemler 8 Tekrar Mudanya İskelesi'nden Seferlere Başladı.

E-posta Yazdır PDF

Mudanya gen trYaşar Ağa isimli gemi ile Mudanya Ambarlı arasında RO RO seferleri yapan Erdemler Denizcilik Yaşar Ağa gemisi yerine 2009 yılında Mudanya İstanbul arasında seferler yapan ERDEMLER 8 gemisini tekrar bu hatta sefere koyarak Yaşar Ağa gemisini geri çekti.

40 Kamyon taşıma kapasiteli olan Erdemler-8 gemisi 17 metre eninde 79 metre boyunda olup en fazla 7.4 knot hıza yapabiliyor.

Mudanya İstanbul arası kamyon taşımacılığı yapacak olan Erdemler-8 Gemisi hakkında görüşlerini telefonla aldığımız 65 No'lu Mudanya Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Meriç Albayrak "İstanbul ile Mudanya arasında kamyon taşımacılığının yapılması bir avantaj, bir alternatif'tir. Eğer şartlar uyarsa tabiki deniz yolunuda kullanabiliriz fakat kooperatif başkanı olarak ben hiç bir meslekdaşıma illada bu gemiyi kullanın diyemem fakat şartlar uygun olursa dileyen kooperatif üyemiz Erdemler-8 ile İstanbul Ambarlıya geçebilir" dedi.

Diğer yandan görüşlerine başvurduğumuz Ağaoğlu Taşımacılık Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet İlhan Mudanya İskelesi çalışmalarına zarar vermemek kaydıyla Erdemler-8 gemisinin Mudanya İstanbul hattında kamyon taşımacılığı yapacak olmasının hem belediyeye, hem taşımacılık sektörüne, hem esnafa fayda vereceğine inandığını belirtti.

Diğer yandan bazı vatandaşlar sefer saatlerinin yaz aylarında ilçe trafiğini olumsuz etkileceğini belirtiyorlar.

 

www.radyopoyraz.com
www.radugaturk.com

Son Güncelleme ( Perşembe, 01 Mart 2012 15:06 )  

Yorumlar  

 
+6 #1 Ziyaretçi 01-03-2012 12:28
nedense dikiş tutturamadı bu firma onu götür başka getir. acaba neden bunlara bu kadar taviz verilirki sadece erdemlere ait gemiler getiriliyor onlardan başka bu işi yapan firmalar yokmu pek yakında gene görürüz bu da gidip yerine aynı firmanın başka gemisinin geldiğini ama dikiş gene tutmuyacak anlaşılan
 
 
+2 #2 Denetçi 06-03-2012 07:32
Bu türden kamyon taşımacılık işletmeciliğini n Mudanya 'ya hiçbir faydası yok , tersine ZARARI VAR. Mudanya 'nın trafiği zaten karşılamıyor kapasiteyi bi de üstüne kamyonları getiriyorsunuz. Kamyonlarsa gidip gelirken kaptırıyorlar son hızla. Sefer saatini isterseniz gecenin körü yapın gene çözüm olmaz. Mudanyaya turistik gemi yananştırırsın anlarım. Ama Kamyon taşımacılığı Mudanya ya yakışmaz . BU NASIL ZİHNİYET!.
 
 
0 #3 Zekiye Alır 07-03-2012 22:47
1. yorum yapan arkadaşa hitaben ; Arkadaşlar bilip bilmeden konuşmayalım,bu gemiyi işleten erdemler denizcilik değil başka bir firmadır.
2.yorum yapan arkadaşa hitaben ; Gemi sefer saatleri akşam 2100 kalkış ve sabaha karşı yaklaşık 0530 veya 0600 geri geliş şeklindedir. Şu halde bunun mudanya trafiği ile yakından uzaktan alakası yoktur. Kamyonlar hızlı ve süratli olması gemiyle veya mudanya iskelesiyle alalakalı değildir. Trafik kurallarına uymayanları lütfen emniyet birimlerine şikayet edelim.Geminin mudanyaya yakışıp yakışmaması konusundada sizin şahsi fikrinizi beyan etttiğiniz gibi benimde şahsi fikrim tam tersine olup mudanyaya renk ve güzellik kattığı ve bunun yanında belediye sermayesine katkıda bulunmasıdır.

Saygılar
 
 
0 #4 Zekiye Alır 07-03-2012 22:48
Birde geminin maximum sürati 12.5 knt olup Mudanya ambarlı sefer sürei 3.5 saattir,bunuda düzeltmeniz rica olunur.

Saygılar
 
 
-2 #5 Halide Güreşçi 07-03-2012 23:17
evet Erdemler denizcilik iflas etti gemi eldeğiştirdi yaşarağanında iflas nedeniyle bağlandığı söyleniyor erdemler denizciliğin mudanya belediyesine yaklaşık 250 binlira borcu var tesadüfe bakınki erdemler denizciliğe ait olan erdemler gemisi firma değişsede aynı kişilere ait :)))))) ve mudanya belediyesi geçmiş borcu bulunan batık firmayı ardında bırakanlara bir şans daha vermiş gözüküyor daha eskilere gidecek olursa 160 binliralık bir taş taşıma işinden belediyeye çook eski bir borçtanda bahsedilmekte tır alırsa 2 kamyon bedeli para kazanır kamyon alırsa 40 kamyon bedeli para kazanır bu yüzden 40 araç kısmının yapılan itiraz neticesinde 40 kamyon olarak meclis kararında değiştirildiği rivayet edilir.

Diğer yandan marinetraffic.com/.../... sitesinde geminin kaydedilen en yüksek hızının 7.9 knot olduğu yazıyor. mudanyamıza hayırlı uğurlu olsun
 
 
+1 #6 Zekiye Alır 10-03-2012 23:01
Evet marine trafik .comda o şekilde belirtiliyor fakat geminin sürati 12.5 knt tır. bunu ambarlı mudanya arası olan 40 deniz mili mesafeyi 3.5 saatte gidişinden anlıyabilrsiniz :) mesafeyide haritadan hesaplıyabilirz bkz : 1 deniz mili 1852 metre.
Bir de arkadaşlar erdemler 8 gemisi iflas eden erdemler denizciliğe ait değildir tekrar ediyorum bilmeden konuşmayalım :) yaşar ağa erdemler denizciliğe aittir. mudanyadaki geminin erdemlerle bir alakası yoktur sadece ismi o şekilde bırakılmış değiştirilmemiş tir.

saygılar
 
 
+1 #7 mustafa sagcolak 07-04-2012 09:35
evet bende yasar aga gemisindeydim hacizliydi gemi demekki erdemler 8 faliyete gecince bizimkine gerek kalmadı yalovada altınovada tersanede yasar aga roro gemisi yatıyor personeller ayrıldı gemiden demekki isleri düzgün gitmiyor erdemlerin allah yardımcıları olsun
 
 
0 #8 hokkabaz musti 17-09-2012 23:52
ya bunlar 35-4 saat diyorlar ama 7 saat sürüyor birde makinaları yaptık buyurun diyorlar ama gemi yanaşamıyor birtane makinası çalışmıyormuş yaptırdık deselerde inanmak yok artık
 
 
0 #9 huhu baba 18-09-2012 00:00
hatçeye değil netceye bakacen kardes bunlar gene dağıttı galibe neden kalkmiyolarki bu hurda iskelede kalıyo bunlara yol verenleride görücez okucez
 
 
0 #10 yaşar 06-11-2012 16:07
tokatcılar
 

ekol elektrik mudanya

Yamaç Tepe Cafe  Mudanya Yıldız Tepe Mevkii

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

Mudanya İş Rehberi