TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Güncel Haber 2011 Yılı Haber Arşivi Kızılay son ateş gecesiyle kapılarını kapattı.

Kızılay son ateş gecesiyle kapılarını kapattı.

E-posta

Kızılay Kampı Son Ateş GecesiKızılay Bursa Şubesine bağlı Mudanya Altıntaş köyü arasında bulunan Kızılay Sağlık ve gençlik kampı bugüne kadar hem yurt içinden hem de yurt dışından binlerce genci ağırlayarak büyük bir rekor kırmış oldu.

Önceki akşam(dün) son meşale ateşini konuklar ve kampa katılan öğrencilerle birlikte yakan Kızılay sağlık ve gençlik kampı gelecek yıla kadar kapılarını kapattı.
İçlerinde Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden 105 kız öğrenci,  Makedonyalı ve Lübnanlı 65 kız ve erkek öğrenci olmak üzere toplamda 170 öğrenci 10 gün boyunca Kızılayın 12 lider öğretmeninden hem eğitim aldılar hem de yaz tatilinin keyfini çıkardılar.

Kızılay Bursa Şube Başkanı İbrahim Dokunmazer kampın son gecesi olan ateş gecesinde yaptığı konuşmada” Zamanın nasıl geçtiğini hiç anlamadıkları belirterek,” Allahın izniyle bu yıl da Kızılay olarak üzerimize düşen tüm görevleri yerine getirmenin huzuru içinde kampımızı gelecek yaz ayına kadar kapatıyoruz. Bugüne kadar binlerce gencimizi bunların içinde engelli ve özürlülerimiz de bulunuyor, aileleri ile birlikte kampımızda en iyi şekilde ağırladık. Bugün de hem ülkemizin değişik bölgelerinden hem de Makedonya ve Lübnanlı öğrencilerimizi ağırlıyoruz. Kampımız da 170 öğrenci ağırlanıyor. Burada arkadaşlık ilişkileri geliştiriliyor. Birbirini hiç tanımayan ülkeleri, kültürleri yaşam tarzları farklı birçok gencimiz yeni arkadaşlıklar ve dostluklar kurmaktalar ve kültür paylaşımında bulunmaktalar. Sorumluluk duygusunu burada kazandıkları için de kendileriyle yaptığımız görüşmelerde memnun olduklarını belirtiyorlar. Buda bizleri fazlasıyla mutlu ediyor.

Kızılay Kampı son ateş gecesiyle kapandıSabah kalktıklarında yataklarını hiç düzeltmeyen gençlerimiz burada intizamı ve tertibi öğrendiler. Kızılay’ın işlevlerini öğrendiler ve burada kendilerine deneyimli hocalarımız tarafından verilen birçok eğitimi aldılar. Yaratıcılık nedir bunları öğrendiler. Dar gelirli ve tatil imkânı bulamayan gençlerimizin bir yılın yorgunluğunu üzerlerinden atmalarına yardımcı olabilmek için kampımızda 10 ar günlük devreler halinde ağırlıyoruz. Denizle iç içe olan Kızılay kampımızda ayrıca büyük bir havuzumuz da bulunuyor yani hem denizden hem de havuzdan yararlanıyorlar.  Kızılay olarak duyarlı vatandaşlarımızdan şunu bekliyoruz, kampımıza ve Kızılay’a desteklerini her zaman göstersinler. Kızılay olarak bizler her zaman onların yanındayız. Kızılay desteklerle ayakta durmaktadır. Bu gece yakılan ateş gecesi ile bir yıla daha veda edeceğiz” dedi.
Gece de Vitela Kızılhaç ekibi de hazır bulundu. Kızılhaç ekibi sekreteri Nikolas Hristovski Kızılay Bursa şube başkanı Dokunmazere üzerinde Makedonya’nın ve Atatürk resminin bulunduğu bir portre hediye ederken Atatürkün Makedonya da da eğitim almasının Makedon halkı için çok büyük bir gurur kaynağı olduğunu ve hem Atatürkü hem de Türk halkının dünya var olduğu sürece minnet ve şükranla anacaklarını ve kardeş olduklarını belirtti. Dokunmazer de kendilerine çeşitli hediyeler verdi. Öğrencilerin hazırladıkları çeşitli etkinliklerin sonunda gece veda valsiyle son buldu. Geceye Orhangazi Kızılay şube başkanı ve belediye başkanı Tartar da katıldılar.


      Tarık ARSLAN/MUDANYA/

 

Son Güncelleme ( Salı, 30 Ağustos 2011 00:09 )  


MUDANYA'DA SATILIK DAİRELER KADEMOĞLU İNŞAAT

Yamaç Tepe Cafe  Mudanya Yıldız Tepe Mevkii

Namlı Metal çelik Konstrüksiyon

ofem bilgisayar kamera sistemleri mudanya

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

 

EKONOMİ NEREYE GİDİYOR?

Hükümetin açıkladığı OVP’da (Orta Vadeli Program) 2020 yıl sonu dolar kuru bekle...

 

ŞEHİT FETHİ BEY PARKI

Bu yaz Fethiye’de Fethiye Belediyesi’nin hizmete açtığı parkın adı “Şehit Fet...

 

MUDANYA 2.OTOSTOP FESTİVALİNİN ARDINDAN

Bu yıl ikincisi düzenlenen Mudanya Otostop Festivaline, Türkiye'nin pekçok kentinden o...

 

RUM SEVİCİLİĞİ KARDEŞLİK Mi?

Zeytinlik Dağı'nda yaptığı ünlü vaazda İsa peygamber şöyle demişti: “Kötül...

Kimler Sitede

Şu anda 266 ziyaretçi çevrimiçi

Dost Siteler

www.agbursa.com
Ağ Bursa, Kültür, Sanat, Sinema, Bursa.
www.mudanyaonline.net
Mudanya'nın ilk portalı

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Mudanya İş Rehberi