Mudanya Turkcell İletişim Merkezi

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Güncel Haber 2009 Yılı Haber Arşivi Zeytinbağı (Trilye) Rum Misafirlerini Ağırladı.

Zeytinbağı (Trilye) Rum Misafirlerini Ağırladı.

E-posta Yazdır
Fener Rum Patrikanesi misafirleri Zeytinbağında ayin yaparlarken

Tirilye’nin kardeş şehri Rafina ve Nea Tirilya belediye başkanları ve yaklaşık 45 kişilik Rum heyet Tirilye’ye geldiler.

Rafina belediye Başkanı Andreas Kahyaoğlu ve Nea Tirilya Belediye Başkanı Kostas Zgooris’le birlikte 1 Temmuz’da Tirilye’yi ziyaret eden Kültür Heyeti’nin ricası üzerine Fener Rum Patriği Bartholomeos Arhondoni de Salı sabahı demiz yolu ile Mudanya’ya gelip oradan Tirilye’ye geçti. Patrik Bartholomeos 1878 yılında kilise olarak yıllarca kullanılıp daha sonra yemekhane olarak Papaz Okulu’na hizmet veren ve geçtiğimiz günlerde restore edilip Faruk Çelik Kültür Merkezi adını alan mekânda ayin yaptı.

Ayin sonrası katılanlara kutsal su ve ekmek dağıtıldı, ayin sonrası açıklama yapan Bartholomeos, “Buranın ahalisi misafirperver olduğu için ara sıra ziyaret ediyoruz, burada geçmiş yıllarda yaşamış Rum’ların çocukları ve torunlarının buraya gelmeleri onlar için mutluluk ve sevinç vesilesidir, onlar atalarının yaşadığı yerleri görüp mezarlarında dua ediyorlar, herkes kendi kökleri ile bağlıdır, bu insanın içinden ve vicdanından gelen duygudur, burada hoşgörü ve misafirperverlik buldukları için Rafina ve Nea Tirilya’dan belediye başkanları ile misafir kafilesi geldiler ve beni davet ettiler, ben daha önce Tirilye’ye 4-5 gez gelmiştim, kendileri aldıkları izinle kısa ayin yapacaklarını belirttiler ben de seve seve gelip katıldım ve çok mutlu oldum, Tirilye çok güzel bir yer olup insanları çok cana yakınlar ben buraya her geldiğimde duygulanıp seviniyorum, bu kabulümüzden ötürü başta belediye başkanı Ali Turan’a ve hepinize teşekkür ediyoruz” dedi.
Fener Rum Patrikanesi misafirleri Zeytinbağında ayin yaparlarken
Hepimiz Barış ve Dostluk İçin Dua Edelim.

Bartholomeos, “İki komşu ülke Türk ve Yunan halkının her zaman Ege’nin iki kıyısında barış ve huzur içinde yaşamalarını temenni ediyorum ve daha geniş olarak Balkanlar ve tüm Dünya’da barışın daimi tesisi için dua ediyoruz, Dışişleri Bakanınızın Davutoğlu’nun daveti üzerine Yunan Dışişleri Bakanı Bayan Dakobaris önümüzdeki günlerde Ankara ve Türkiye’yi ziyaret edecek, bu ziyaret Türk Yunan ilişkilerinin daha da gelişmesine katkı sağlamasını diliyoruz, hepimiz her yerde barış ve dostluk için dua etmeliyiz” dedi. Konuklar daha sonra Tirilye’deki Rum mezarlığını ziyaret ettikten sonra öğle yemeğine geçip daha sonra da Dereköy’ü ziyaret edip buradaki tarihi kilise ve mezarlıkta dua ettiler.

Son Güncelleme ( Pazartesi, 13 Temmuz 2009 23:57 )  

Yorum ekle

Site Kullanım Şartları


Köşe yazarlarının yazıları ve okuyucu yorumlarının sorumluluğu yazarlarına aittir. Köşe yazıları site yönetiminin fikirlerini yansıtmaz.Yazarlar konuk yazar statüsünde düşünce hürriyeti çerçevesinde yazmakta olup hukuki sorumlulukları kendilerine aittir. Kaynak Gösterilmeden içerik alıntısı yapılması yasaktır.Basın Bültenlerini'nin ve Basın açıklamalarının sorumluluğu bülteni gönderen ve açıklamayı yapan kişi kurum veya kuruluşa aittir.

Yorumlar her nekadar TAKMA isim veya RUMUZ ile yazılabilse de bilgisayar IP adresleri sistem tarafından kaydedilmektedir. Hakaret, küfür vb. gibi nedenlerle doğabilecek olası yasal süreçte IP adreslerinden kişisel adreslere ulaşılabilmektedir. Mudanya.gen.tr sitesini ziyaret eden tüm okuyucular bu şartı kabul etmiştir. Aynı IP üzerinden (aynı bilgisayar) farklı RUMUZ lar ile yapılan yorumların gösterime girmemesi mümkündür.

www.mudanya.gen.tr sitesini ziyaret eden her ziyaretçi yukarıdaki şartları kabul etmiştir.

Güvenlik kodu
YenileFahri Elektrik Mudanya

Çok daha Fazlası İçin www.fahrielektrik.com

Güzelyalı Mudanya Keyif Cafe

RADYO POYRAZ BURSA ONLINE

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

 

ORTAYA KARIŞIK

Çok şükür Mudanyamız artık bir rekorun sahibi. Geçen hafta Kumyaka’da yapılan ...

 

BAYRAM GELMİŞ NEYİME….!!!!

Ülkemizin tapu senedi olan Lozan a giden emperyalizmin yalnız 93 yıl önce bugün şan...

 

MUDANYAHİSAR !

Antep – Gaziantep ; Güneydoğu Anadolu Bölgemiz’de bulunan bu şehir sanayi ve ge...

 

Mudanya Belediyesi'nden Bilgilendirme(!)

Bugün 20 Ağustos Perşembe, saat:11:25’ te bir mesaj aldım Mudanya Belediyesinden. ...

 

İTFAİYE TEŞKİLATININ TARİHÇESİ

İnsanoğlunun ateşi bulmasından itibaren faydalı kullanımından hep yararlanmaktadır...

Dost Siteler

www.agbursa.com
Ağ Bursa, Kültür, Sanat, Sinema, Bursa.
www.mudanyaonline.net
Mudanya'nın ilk portalı

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Kimler Sitede

Şu anda 621 ziyaretçi çevrimiçi

Mudanya İş Rehberi