TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Güncel Haber 2012 Yılı Haber Arşivi Rüştü COZLAN CHP Mudanya İlçe Başkanı Seçildi.

Rüştü COZLAN CHP Mudanya İlçe Başkanı Seçildi.

E-posta

Rüştü Cozlan İlçe Kongresinde Konuşmasını YaparkenMudanya Uğur Mumcu Kültür merkezi'nde yapılan ve 261 Delegeden 241'inin katıldığı 237 si'nin oy kullandığı Cumhuriyet Halk Partisi Mudanya İlçe Başkanlığı seçiminin galibi 123 oy alan beyaz liste ile Rüştü COZLAN oldu. Mavi liste ile CHP İlçe Başkan Adayı olan Mehmet Şamatacı ise 114 oy aldı.

Mudanya CHP ilçe başkanı ve Mudanya belediye meclis üyesi Erhan Özekin’in yoğun işleri nedeniyle yeniden aday olmadığı Mudanya CHP ilçe başkanlığı kongresinde iki liste yarıştı. Mudanya Belediye Uğur Mumcu Kültür Merkezinde yapılan kongreye vatandaşlar ve partililer büyük ilgi gösterdi. Yahya Şimşek’in divan başkanlığını yaptığı Kongre yarışında, Beyaz liste ile seçimlere giren Rüştü Cozlan ve mavi liste ile seçime katılan Mehmet Şamatacı arasında geçen yarış Rüştü Cozlan’ın listesinin kazanmasıyla son buldu.

İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan kongreye, CHP Bursa Milletvekilleri Turhan tayan, Sena kaleli, Kemal Ekinci ve Ayhan Erdemir de katıldılar. Çok sayıda misafirin katıldığı kongrede CHP milletvekilleri birer konuşma yaparak hükümetin yanlış politikalarından bahsederken birlik ve beraberliğin en üst seviyede olması için CHP nin kenetlenmesi ve birlik olması gerektiğini vurguladılar.

Ayrıca hem Osmangazi ilçesinin hem de aynı zamanda Mudanya ilçe kongrelerinin yapılması konuşmacıların bu konuya ağırlık verilmesi gerektiği ve bunun yakın gelecekte düzeltilmesi ve ayrı ayrı günlerde kongrelerin yapılması gerektiğini söylediler. Bu tür davranışların seçmeni de üzmekte ve tepki vermesine neden olduğu ve haklı nedenle de bu yanlıştan dönülmesi gerektiğinin altını çizdiler.

 

mudanya gen trMilletvekillerinin " Ülkemizin birlik ve beraberliğe tam olarak ihtiyaç duyulduğu bu ortamda birlik olmamız ve CHP yi Mudanya belediye başkanlığı yarışında seçimleri kazanarak CHP bayrağını dikmemiz gerekmektedir." Sözlerinin ardından CHP Mudanya ilçe başkanlığının yönetim kurulu raporları, mali hesap raporları okunarak kabul edildi. Daha sonra seçimlere geçildi ve yapılan sayım sonrasında 261 delegenin 237 nin oy kullandığı ve beyaz liste ile seçimlere katılan Rüştü Cozlan ve ekibi 123 oy alırken seçimlere mavi liste ile giren Mehmet Şamatacı da 114 oy aldılar. Oy sayımının ardından kısa bir konuşma yapan CHP nin yeni başkanı Rüştü Cozlan bu yapılan seçimde kimse kaybetmedi, bizler CHP ailesi olarak hepimiz kazandık. Bundan sonra CHP nin çok daha başarılı olması ve hem yerelde hem de genel seçimlerde iktidar olması için tüm CHP ailesi olarak çok çalışacakları mesajlarını verdi ve her iki adayda birbirlerini kucaklayarak birlik ve beraberlik mesajları verdiler.

 

 

 

mudanya gen trKongrede CHP delegeleri olan milletvekilleri Turhan Tayan, Abdullah Özer, Sena Kaleli ve Eski Milletvekili Kemal  Demirel de oy kullandılar.

Rüştü Cozlan’ın listesindeki yönetim kurulu asil listesi şöyle;

Ali Altay, Fatma Çakır, Medet Çelik, Aygül Çığ, Tülay Ergül, Rukiye Gözütok, Hüseyin Ihlamur, Mehmet Kahveci, Ferhat Karadağ, Sabit Özçelik, Burak Özen, Meral Sefer, Metin Uyanık ve İbrahim Yarar bulunuyor.
       

Tarık ARSLAN/MUDANYA 

 

 

 Kongre'nin Dikkat Çekici Konuşmaları

mudanya gen trCHP Milletvekillerinin çok ağır eleştirileri ve dikkat çekici nokataların bulunduğu konuşma ses kayıtları aşağıda mudanya.gen.tr farkıyla yer almaktadır. Ses kayıtlarını mudanya.gen.tr imtiyaz sahibi Öner Kıran kaydetmiştir.

Çağrışan Köyü Delegesi olan Turhan Tayan Kongre'de Esti Gürledi. Türkiye'nin Profiline Bakışını Dinleyin 

  

Sena Kaleli'den Çarpıcı Tespit İçerdeki Kavgamızı Dışarıda Yapsak Başarılı Oluruz.

mudanya gen tr Aykan Aydemir'in Dikkat Çekici Konuşması

 

Rüştü Cozlan'ın Oylama Öncesi Konuşması


Mehmet Şamatacı'nın Oylama Öncesi Konuşması

 

 

 

 

www.radyopoyraz.com
www.radugaturk.com

 

Son Güncelleme ( Pazartesi, 09 Nisan 2012 11:00 )  

Yorumlar  

 
+5 #1 hikmet 08-04-2012 20:02
Rüştü COZLAN ve ekibine başarılar.
 
 
-7 #2 eleni07 08-04-2012 22:51
Şahane bir yönetim ama bir eksik var.Sayın Erol DEMİRHİSAR.......Yerel seçim çantada keklık artık.....
 
 
-8 #3 Mavi Deniz 08-04-2012 23:09
CHP Lİ GEÇİNENLER PARTİYİ ANAPA KAÇA SATTILAR SORMAK İSTERİM????
 
 
+10 #4 Kerim 09-04-2012 11:06
Hatırlatmak isterim ki artık ANAP diye bir parti ne fiilen ne de hukuken varlığını sürdürmüyor. Hırsınızla yaptığınız yorumlar sadece CHP ye zarar verir. Rüştü Cozlan bugün var yarın yok. Yani yolcu. Ama siz hancı olan CHP çatısına zarar verirsiniz bu tavrınızla devam ederseniz. Kadının kocası ölmüş başka bir birliktelikle evlenmiş ama hala birileri kadını zina ile suçluyor. Anlamak istemeyenlere duyurulur ANAP sizlere ömür. Şimdi Sn. Turhan Tayan Demokrat partiden CHP'ye geçti diye hizmet etmiyor mu? Önce siz sayın Turhan Tayan'ın durumunu yorumlayın sonra tabanda Cozlan ı konuşun. Siz CHP lilerden iktidar bunun için olamaz. Sizden umudu olan sempatizanların ızda işte böyle kaybediyorsunuz . Halbuki salona konuk olarak gelen AKP liler ne kadarda ürkmüştü birlikteliğiniz den.
 
 
-10 #5 eleni07 09-04-2012 14:31
AK liste AK partiye hayırlı olsun.....
 
 
-3 #6 eleni07 09-04-2012 14:32
sayın okurumuz cümle cümle yorum yapacağınıza hepsini tek kalemde yazmanızı rica ederiz

mudanya.gen.tr
 
 
+7 #7 Tarafsız 09-04-2012 17:10
Mudanya CHP İlçe Başkanlığına getirilen Sayın Rüştü Cozlan ekibini hayırlı uğurlu olması dilegiyle başarılı çalışmalar temenni ederim.
 
 
-6 #8 Seçim 09-04-2012 18:50
*Yine hayal,demekki önümüzdeki yerel seçimler şimdiden kaybedildi
*Stotüko,vesaye t,çıkar,darbeci anlayış,kin CHP'nin peşini bırakmıyor.
*Yazık
*AKP'li belediyenin ilçemizde yaptığı tahribata ,kıyımlara ,göz yumanlar,yine ilçe yönetiminde...
*CHP'yi değiştirmek için yola çıkanlarada...uğurlarola...
 
 
+5 #9 hüseyin esen 09-04-2012 21:14
bu tür yazılarda yorum yapan arkadaşlar acaba neden rumuz kullanarak yorum yaparlar çok merak ediyorum.bir konu hakkında düşüncelerini,e leştirilerini isimlerini gizleyerek yapmak bir şeylerden korktukları hissini veriyor...herkes aynı fikirde olmak zorunda değil...fikirlere saygı duymak gerekir...kimlik saklayarak yazan ve ağır eleştir yapan partililer yazdıklarına dikkat etmeli.yazılanlar parti suçu olarak kabul edilir.ama kimlik gizlenerek yapmak ihraç edilmekten korkmak anlamına gelebilir.eleştirdikleri olay başka partiden geçme konusu anladığım kadarı ile ama şunu unutmamak gerek...bugun siyasi partilerdeki milletvekilleri nin çoğu parti değiştiren kişilerden oluşmaktadır.bu doğrumu değil mi tartışırız ama o isimleri yıpratarak yada ağır sözler sarf ederek eleştirmek gerçekten bağlı olduğunuzu belirttiğiniz partinize zarar verir.Dikkat ederseniz her iki listeyede birçok eleştiri yapıldı ama bu eleştirleri ortaya yazan sizlerin desteklediği listeye hiçbir yerde yazılı olarak eleştiri yapılmadı.bu çok yanlış ve partiye zarar veren davranış olurdu...bu da benim fikrim vesonuna kadar bu fikirlerimin arkasındayım....
 
 
-7 #10 halkçı 10-04-2012 08:20
geçen seçimlerde partiyi satanlara partiyi emanet eden delegeleri kınıyorum.yazıklar olsun.bundan sonra belediye seçimlerinde gerçek chp liler olarak sizlere oy yok.23 senedir aynı insanlardan bıktık.yine KARŞIMIZA AYNI İNSANLAR ÇIKTI.AKP DEN FARKINIZ NE SİZİN.UTANIYORUM CHP OLARAK MUDANYADA YAŞAMAKTAN.
 
 
-8 #11 mavi deniz 10-04-2012 22:28
Sn hüseyin esen siz Atatürk düşünce derneği yönetimindesini z bildiğm kadraıyla nasıl oluyorda chp de Atatürk ilke ve inkilaplarına ters düşen hattaa eşi türbanlı kendisi badem bıyıklı zihniyeti bellii bir ilçe başkanın arkasında olursunuz hatta eşiniz böyle bir yönetimde yer alır doğrusu anlamak güç burda siiznde ATATÜRKçülüğünz den şüpe duymak gerek. o zaman böyle birinin arkasında durmakla , bizler bu kazanımları kolay elde etmedik ziraa. chp yi böyle birine teslim etmek bizim içimize sinmiyor sizin içinize siniyorsa bilemeyiz. Hem mudanya ya yazık oluyor hem ülkeye hem chp ye malesef.
 
 
+6 #12 demokrasi 11-04-2012 13:55
Hayırlı olsun.Mudanya Chp nin şimdiki hedefi tabiki yerel seçimler olmalı.Bunun için,belediye başkanı adayı seçilecek kişinin bence Eskişehir gibi kentleri örnek alması lazım.Mudanyada parklarıyla,mey danlarıyla,heyk elleriyle konuşulmalı.
 
 
+4 #13 denizsesi 11-04-2012 19:17
Ak parti taraftarı olup halkın Akpyi seçtiğini söyleyenler,2011 genel seçimlerinde Mudanya halkının Chpyi 1.parti yaptığını ne çabuk unutuyorlar.Her yerde Akp çoğunluk değil.
 
 
+3 #14 hüseyin esen 12-04-2012 01:38
sn.mavi deniz rumuzu ile yazan kişi...öncelikle benim ve eşimin ATATÜRKÇÜLÜĞÜ müzü sorgulayacak kişi siz değilsiniz.Evet ben Atatürkçü düşünce derneğinin yönetimindeyim ve gurur duyuyorum.Ama siz kimliğinizi saklayarak kişisel çıkarlarınız için malesef bu derneğin adını kullanarak tartışmalara konu ettiniz.
kimliğinizi saklasanızda kim olduğunuzu iyi biliyorum.Bu nedenle derneğin adını kullanarak tartışmalara katılmak bana yakışmaz. siz ve sizin gibiler amaçlarına ulaşmak için bu yolları ve etrafındaki çalışma arkadaşlarını kullanarak ulaşamazlar...Gelelim hırs yaptığınız seçim sonuçlarına...Bu seçim sürecinde yaşananları dışarıdan izledim. bu süreçte sizin delegelere yaptıklarınızı, onları etkilemek uğruna söylediğiniz sözleri,, karşı listeye destek veren delegeleri( ki bu insanların CHP liliğini sorguluyacak kadar bilgi sahibi olduğunuzu da sanmıyorum) ,i AKP ye çalışmakla suçladığınız hatta eski genel başkan taraftarı olmakla suçladığınızı ne çabuk unuttunuz..(bununda yanlış bırşey olduğunu düşünmüyorum.böyle düşünerek zaten ayırımcılık yaptığınızı da ispatlamış oldunuz ).Ayrıca eşime karşıda böyle bir suçlamada bulunmazın nedeninide çok iyi anlıyorum...şu an bu cevabı yazmak bile bana ağır geliyor..Biz yeri geldiğinde şu an seçilen başkanı ve yönetiminide eleştirmesini biliriz merak etmeyin. siz ispatlayamayaca ğınız suçlamalara devam ederseniz sanırım üzücü sonuçlarınada katlanabılırsın ız...Seçimler kazanılırda kaybedilirde.sizin desteklediğiniz adayınıza Mudanyada hiç kimse söz söylemedi , o ekipte bulunan hiç bir arkadaşa böyle paylaşım sitelerinde aleyhte yazılar yazılmadı... sizin gibi bu tür eleştirileri yapanlar acaba bu çalışmalara nasıl katılacak merak ederim...ha tabi kimse sizi tanımıyor, cesursunuz ya o yuzden rumuzla yazıyorsunuz.
İşin özü sn.mavi deniz rumuzlu arkadaş...siz benim ve eşimin ne CHP liliğini nede ATATÜRKÇÜLÜĞÜ müzü sorgulayacak şahıssınız... hırsınıza bıraz hakım olunda daha fazla kötü duruma düşmeyin....
 
 
+5 #15 imbat 12-04-2012 11:04
Sayın Mavi Deniz, Yorumlarınızı çok dikkatli bir şekilde okudum. anlaşılıyorki siz CHP’ nin büyümesinden, seçim kazanmasından endişe duyuyorsunuz.. Sizin yorumlarınızda bahsettiğiniz insanlar Mudanya’ya çok hizmet etmişlerdir. Atatürkçülükten taviz vermeden. Bunu Mudanya da, Güzelyalı’da yaşayan insanlar çok iyi bilir. Yani siz ne demek istiyorsunuz başı örtülü insanlar Atatürk çü olamaz mı? Atamızın resimlerine bir bakın yanında ne kadar çok örtülü insanlar var. Başı örtülü insanlar genelde ve yerelde CHP ye oy veremez mi? Nasıl bir düşünce bu. Bunu genel başkanınıza soracağım. Bakın benden size tavsiye, siz bir parti kurun üyelerinizi de örtüsüz ve badem bıyıklı olmayanlardan oluşturun.
Mudanya ve Güzelyalı’ da yaşayan insanlar CHP’ ye yeni seçilen yönetimle, gençlik kollarıyla ve şimdi ki kadın kollarıyla çok iş başaracaklarına inanıyorlar. Bu inançla kendim ve yakınlarımı CHP’ye üye yapacağım.Yeni yönetime başarılar diliyorum. Tebrik ediyorum…

(Yeterki MAVİ DENİZ rumuzlu arkadaş gibi düşünen art niyetli insanlar bu partide bulunmasınlar)
 


ekol elektrik mudanya

Yamaç Tepe Cafe  Mudanya Yıldız Tepe Mevkii

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

Dost Siteler

www.agbursa.com
Ağ Bursa, Kültür, Sanat, Sinema, Bursa.
www.mudanyaonline.net
Mudanya'nın ilk portalı

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

 

SİYASİ PARTİ MÜPTELALIĞI

AKP'li arkadaşlarımdan birisi ile dün akşam biraz lafladık. Pek çok konuyu konuştuk...

 

MUDANYA’DA HER ŞEY SÖZ VERDİĞİNİZ GİBİ Mİ BAŞKAN?

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz geçenlerde görevde bulundukları ilk dö...

Kimler Sitede

Şu anda 263 ziyaretçi çevrimiçi

Mudanya İş Rehberi