CUMUR İTTİFAKI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Güncel Haber 2013 Yılı Haber Arşivi CHP Mudanya İlçe Başkanı Ihlamur'dan Kamuoyuna Açıklama

CHP Mudanya İlçe Başkanı Ihlamur'dan Kamuoyuna Açıklama

E-posta

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mudanya örgütü'nün belediye başkan aday adayları arasında yaptığı parti içi seçim sonrasında aday adayı Hürriyet Aslıkara'nın aday adayı Hayri  Türkyılmaz lehine aday adaylığından çekilmesi ve Türkyılmaz'ın 378 oy alarak birinci çıkmasının ardından derin bir bekleyiş içine giren CHP'lilerin suskunluğunu ilçe başkanı Hüseyin Ihlamur yaptığı açıklamayla sona erdirdi. Ihlamur CHP'nin giderek artan bir ilgi ve üye sayısıyla 1. parti olduğunu ve Mudanya Belediye Başkan Adayı'nın Yerel yönetimden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökhan GÜNAYDIN tarafından açıklanacağını vurguladı.

CHP Mudanya İlçe Başkanı Hüseyin Ihlamur"Açıklandığı an bizde örgüt olarak birbirimize verdiğimiz sözlerimiz olduğu gibi çıkan adayın arkasında dururuz. Bizim seçim kazanmaktan başka ne düşüncemiz var nede hesabımız. Belediye Meclis üyeliği içinde kimseye verilmiş sözümüz yoktur, olamazda." diyen CHP Mudanya İlçe Başkanı Ihlamur'un yazılı açıklaması şöyle;

"CHP Mudanya’da 1. Parti olarak yoluna devam etmektedir. Her geçen günde fark atarak birinciliğinin üzerine koyarak yoluna devam etmektedir. Bunun göstergelerini paylaşmamı isterseniz öncelikle  aylık üye başvuran rakamlarını söyleyebilirim. Aylık 100 ile 150 arası yeni üye kaydı yapmaktayız. Diğer göstergesi ise partimize içimizden ve dışımızdan gösterilen  büyük ilgidir.  29 Ekim Cumhuriyet yürüyüşümüzün Mudanya’da son 10 yılın en büyük katılımı sağlanmıştır. Biliyorsunuz bu yürüyüş sırasında, aynı anda Nilüfer ilçesinde  mükemmel şölenler olmasına rağmen bu yoğunluk sağlanmıştır. Katılımın 6000 üstünde olmasına ve Atatürk anıtı meydanına insanların sığmamasına rağmen maalesef basında bu rakam çok düşük gösterilmiştir. Hatta basın tarafından haber olarak da ilgisiz kalınmıştır.  Bu duruma Partililerimizin dışından da tepki vardır.

Bizim için çok önemli bir konuda, Belediye Başkan adayımızın açıklanmasıdır.  Kamuoyu da haklı olarak bunu merakla beklemektedir.  Bizde bekliyoruz. Ancak şunuda iyi biliyoruz ki  90 Yıllık Çınar CHP de kurumsallığa inanıyoruz.  Şu anda Başkan adayımızı açıklama yetkisi sadece Yerel yönetimden sorumlu Genel Başk. Yardımcısı Sayın Gökhan GÜNAYDIN’dır. (Kararıda 5 MYK üyesi verecektir.)

Yapım olarak ve partinin disiplin kurallarına uyma kararlılığından dolayı sürece zarar vermemek adına Başkan adayının açıklanmasını yetkisiz kişilerin yapmasına karşıyım.  Böyle durumda bilgi kirliliği olmaktadır.

Kurumsallığımıza bir örnek vermek gerekirse Başdanışman Sayın Aydın AYAYDIN şu açıklamayı yapmıştır. Ben yerel yönetimden yetkililerin adayı açıklamasından sonra Adayın arkasına geçer çalışırım demiştir. İşte bizim kurumsal duruşumuz da aynı paraleldedir.

CHP içinde aday adayları dahil tüm üyelerimizin birbirinden kıymetli kişilikte oldu-ğundan kimsenin şüphesi yoktur.

07.11.2013 tarihinde İl Başkanı sayın Metin ÇELİK başkanlığında ilçe başkanları ve ilçe eğitim sekreterleri toplantısı gerçekleştirilmiştir. Hemen arkasında partimizin parti okulu Eğitimcileri tarafından ( 09.11.2013-10.11.2013) tarihlerinde 2 günlük parti içi eğitimi verilmiştir. 30 partilimiz katılmıştır.  Bu eğitimler zaman içinde devam edecektir.  Genel Merkezimizde bu eğitimler konusunun üzerinde çok hassas olarak durmaktadır.

Yine bu toplantımızdan başkanlık açıklaması olarak çıkan sonuç da; bizler ilçe ve il olarak gerekeni yaptık. Dosyalar genel merkezde yetkililere ulaştırılmıştır. 03.11.2013 tarihinde PM toplantısında MUDANYA’nın açıklanmaması söz konusu değildir.  Bursa ili dahil 4 büyük ilin durumu daha görüşülmesi devam ettiği için açıklanmamıştır. Ayrıca Bursa’nın bazı ilçelerinde aday belirleme tamamlanmamıştır.
 Durumu biraz daha açmak gerekirse, şöyle bir örneğide sizlerle paylaşmak isterim.  KESTEL ilçesinde 1 aday vardır. Bir aday olmasına rağmen açıklama yapılmıyor. Fakat şu da var, tek aday olmasına rağmen kişi genel merkez adaylığımın açıklanması yapılmadan, sahaya çıkıp çalışmam, kariyerim önemli diyor. Hani benim dediğim kurumsallıkta anlaşılıyordur.

Başkan adayı illerde 1 kerede toplu olarak yapılacak bilgileri de var.  Açıklandığı an bizde örgüt olarak birbirimize verdiğimiz sözlerimiz olduğu gibi çıkan adayın arkasında dururuz. Bizim seçim kazanmaktan başka ne düşüncemiz var nede hesabımız. Belediye Meclis üyeliği içinde kimseye verilmiş sözümüz yoktur, olamazda." satırlarına yer verdi.

 

Son Güncelleme ( Pazartesi, 11 Kasım 2013 21:40 )  

Yorumlar  

 
0 #1 Emir Doğan Savaş 11-11-2013 22:28
CHP Mudanya İlçe örgütünün demokratik bir seçim ve katılımla belirlediği adayın ardından hala “OLİGARŞİNİN GÖLGESİNE SIĞINANLARIN” fersude (eskimiş) başkan adayı arayışlarının devam etmesi çok üzücüdür.Telefon anketleri bunun çok açık delilidir. Bu nedenle, açıklama sürecinin daha fazla uzaması adı açıklanan adayı yıpratacak ve “OLİGARŞİNİN AYAK SESLERİNİN” daha net duyulmasına neden olacaktır. CHP MUDANYA, 2009 seçimlerini bu “ OLİGARŞİ “ yüzünden kaybettiğini asla unutmamalıdır!! !!
 
 
+10 #2 Eyüp Araz 12-11-2013 11:23
CHP Mudanya ilçe başkanı sayın huseyin ilhamur başkan adayı açıklamasından "4 buyuk ilin görüşülmesi devam ettiği için açıklanmamıştır ayrıca bursada bazı ilçelerde aday belirleme tamamlanmamıştı r .örneğin KESTEL ilçesinde tek aday vardır buna rağmen açıklanmamıştır ama o aday genel merkez adaylığımı onaylayıp açıklamadan sahaya çıkıp çalışmam, K A R İ Y E R İ M önemli diyor." buna rağmen bu yorumlara pes diyorum BEN CUMHURIYET HALK PARTİLİ OLARAK PARTİME UYE ARKADAŞLARIMA GENEL MERKEZİN VERECEĞİ HER TURLU KARARA
SAYGI GOSTERMELERİNİ MUDANYA HALKİNADA PARTİMİZE GÜVENEREK OY VERMELERİNİ TAVSİYE EDİYORUM. Zamanı gelince bursanin diğer ilçeleri ile beraber başkanın dedığı gıbı başkan adayımızda açıklanır birlik beraberlığımızı bozacak yorumlara itibar etmeyiniz ...
 
 
-2 #3 bektas 12-11-2013 15:46
bursa hakimiyet gazetesinde okan tunanın yazısı size herşeyi anlatıyor.Ben bu seçimler de oy verecek bir MUDANYALIYIM DİYORUM Kİ .58bin seçmenli bir Mudanya'da 19653üyesi bulunan partinizin temayül yoklamasındala ve 378 oyla belirlediği adaya oy vermek zorundamıyım BUNUN NERESİ DEMOKRASİye uyuyorAlıntı:
Alıntı:
Alıntı:
.
 
 
-1 #4 Metin Aytürk 12-11-2013 15:54
Demokrasi geleneğini yıllardır sürdürmekte olan CHP si,oy potansiyeli itibariyle en avantajlı bir durumda olan ilçemizde,5 dönemdir yerel seçimde başarılı olamamaktadır.Neden?En temel nedenlerden önemlisi, Aday belirlemede Demokratik davranılmadığı için.
Demokrasinin göstergesi nedir? SANDIK. CHP üyeleri sandıktan çıkacak adayın arkasında duracağına söz vermiştir.Diğer aday adayları da söz vermiştir.CHP lilere düşen görev verdikleri sözlerin arkasında durmaktır.
Genel Merkezin de bu demokratik seçim sonucuna göre davranacağına inanıyoruz.Merkezden atanan adayları CHP seçmenine dayatmak TERS sonuç vermiştir şimdiye kadar.
Bu nedenle eğer CHP bu ilçede başarılı olmak istiyorsa,tüm üyelerin arkasında olmaya söz verdiği,Sandık sonucunda ortaya çıkan CHP li şahsı aday olarak açıklaması olmalıdır.
Aksi durumun olması için çaba gösteren ve CHP ile ilgisi olmayan şahısların oyununa gelmeden,sakin ve demokratik davranarak bu sonucu açıklamakta fayda vardır.
Yoksa bu seçimde de HÜSRAN olur..
 
 
+2 #5 Sıradan Bir Vatandaş 12-11-2013 17:23
Sizin yorumlarınıza ek olarak bügün kü Bursa Hakimiyet Gazetesinin Okan Tuna'nın yazısını okumanızı isterim.
58 bin secmenli MUDANYA'da 1963 üyesi olan bir partinin temayül yoklamasinda 378 oyla çıkan aday mı Mudanya'yı temsil edecek ? Bir Mudanya'lı olarak soruyorum ; Demokratik Seçim bunun neresinde ?
Bilime inanan bir parti bu sonuçu ne kadar doğru bir veri olarak kabul edebiliriz. 370 oy bizi sağlıklı bir sonuça götürebiliceğin i kim söyleyebilir.
 
 
+2 #6 spartacus 13-11-2013 00:12
CHP, aday adayları ile sınırlama yapmadan, Mudanya halkına "Kim aday olursa CHP'ye oy verirsiniz?" sorusunu yönelttiği bir anket yaparak bu işi çözebilirdi. Eğer bu seçimde de Mudanya'da yanlış aday nedeni ile seçim kaybedilirse CHP İlçe Yönetimi görevlerinden değil, partiden istifa edip bir daha kapısının önünden bile geçmemeli !!!!!
 
 
+4 #7 vatandaş aysel 13-11-2013 13:41
Mudanyalı bir vatandaş olarak mudanya'ya sesleniyorum. Lütfen AKP den kurtaralım Mudanya'yı, Birlikte başarmalıyız bunu, ne halde mdanya, mudanya halkı, görmüyor musunuz? Genel Merkezin belirleyeceği adayın peşinden koşalım. Kazanmak istiyoruz, Kaybetmek değil. Kamuoyu yoklamaları yapılıyor. Herkesi bu güç birliğine davet ediyorum. yoksa bir 5 yıl daha yoksulluğa,yols uzluğa, adaletsizliğe katlanan mudanya halkı olur. CHP ile bunları yıkmalıyız. Unutmayın vazgeçmek kolaydır. Güçlü olan kazanır. Mudanyada halk güçlüdür. Kurtulmak istiyorsak birlik olacağız. Sevgiler
 


evim_tarzz_ mudanya

ekol elektrik mudanya

Yamaç Tepe Cafe  Mudanya Yıldız Tepe Mevkii

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

Dost Siteler

www.agbursa.com
Ağ Bursa, Kültür, Sanat, Sinema, Bursa.
www.mudanyaonline.net
Mudanya'nın ilk portalı

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

 

ERGUN BABANIN KANDİLLERİ…

“Mudanya’da bir akşamüstü. Topun patlamasına az kalmış. Uğur Mumcu Kültür M...

 

RUM SEVİCİLİĞİ KARDEŞLİK Mi?

Zeytinlik Dağı'nda yaptığı ünlü vaazda İsa peygamber şöyle demişti: “Kötül...

 

BARIŞALIM MI?

Mütareke Meydanı Düzenlemesi gündemdeki yerini aldığı sıralarda dört bağımsız ...

Kimler Sitede

Şu anda 187 ziyaretçi çevrimiçi

Mudanya İş Rehberi