TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Güncel Haber 2015 Yılı Haber Arşivi Mudanya Devlet Hastanesinde Çifte Tatbikat

Mudanya Devlet Hastanesinde Çifte Tatbikat

E-posta

Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Mudanya Devlet Hastanesinde Sivil Savunma Birimi tarafından organize edilen Hastane Afet Planı (HAP) kapsamında masa başı ve icra tatbikatı yapıldı.

Mudanya Devlet Hastanesi olay yönetim merkezinde yapılan masa başı yangın ve yangın tahliye tatbikatına hastane afet yönetiminde görev yapan personel, hastane afet (HAP) planında görevlendirilen tüm birim sorumluları katılırken Bursa Sağlık Müdürlüğü Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü ve Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Sivil Savunma Birimi görevlileri gözlemci olarak hazır bulundu. Masa başı tatbikatta ilk önce hazırlanan HAP planı dosyası hakkında bilgilendirmenin ardından senaryoya göre masa başı tatbikatı yapıldı.

Senaryo gereği 7 Nisan Cuma günü saat 14.00 sıralarında hastane ikinci kat yataklı servisinde doktor muayene odasındaki defibratörden elektrik kaynaklı olduğu düşünülen bir yangın çıktığı, odanın boş ve kapısının kapalı olduğu, yangının odadaki masa ve zeminin yanması nedeniyle büyüdüğü, dumanın koridora yayılmaya başladığı sırada fark edildi.  Senaryo gereği yaşanan bu olay karşısında tüm görevliler senaryo boyunca görevleri ile ilgili çalışma düzeni içerisinde tatbikatta görev yaptı. Masa başı tatbikatının arkasında aynı senaryo ile icra tatbikatı gerçekleştirildi.

Tatbikat sonrası konuşan Mudanya Devlet Hastanesi Yöneticisi Op. Dr. Cumhur Kara, "Hastanede olabilecek afet ve acil durumlarda hazırlıklı olunması büyük önem taşımaktadır. Bu sebeple hastanemizde de belirli aralıklarla afet ve acil eylem tatbikatları gerçekleştiriyoruz. Güvenliğimiz için her zaman hazırlıklı olmak zorundayız. Hastane yönetimi olarak oldukça başarılı ve öğretici geçen, aynı zamanda farkındalık oluşturan bu uygulamaları farklı afet senaryoları hazırlayarak geliştirmek istiyoruz. Yaptığımız yangın konulu masa başı ve icra tatbikatında görev alan tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ederim" dedi.

MUDANYA DEVLET HASTANESİNDE AYNI GÜNDE İKİ TATBİKAT BİRDEN YAPILDI.

Son Güncelleme ( Cuma, 07 Nisan 2017 23:50 )  


ekol elektrik mudanya

Yamaç Tepe Cafe  Mudanya Yıldız Tepe Mevkii

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

Dost Siteler

www.agbursa.com
Ağ Bursa, Kültür, Sanat, Sinema, Bursa.
www.mudanyaonline.net
Mudanya'nın ilk portalı

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

 

ZEYTİNCİNİN FERYADI: "BİR BİR YİTİP GİTMEKTE ZEYTİNLİKLER"

Zeytin , zeytinci ve zeytinlik kader birliği yapmış birbirinin ayrılmaz unsurlardır ....

 

PARKLARIMIZ…

Mudanya’da son dönemde pek çok park görmeye başladık, çocuklara yönelik. Bazılar...

 

RUM SEVİCİLİĞİ KARDEŞLİK Mi?

Zeytinlik Dağı'nda yaptığı ünlü vaazda İsa peygamber şöyle demişti: “Kötül...

Kimler Sitede

Şu anda 195 ziyaretçi çevrimiçi

Mudanya İş Rehberi