TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Güncel Haber 2015 Yılı Haber Arşivi Mudanya Meclis’inde 2016 Mali Yılı Faaliyet Raporu Reddedildi

Mudanya Meclis’inde 2016 Mali Yılı Faaliyet Raporu Reddedildi

E-posta

Mudanya belediyesi Nisan ayı ikinci oturumunda görüşülen 2016 Mali Yılı Faaliyet raporu oyçokluğu ile reddedildi.

Nisan ayı ikinci oturumuna CHP Belediye Başkanı dahil 11, AK parti 8, Bağımsızlar 4 ve ilk oturuma katılmayan 3 MHP’li üye katıldı. Mudanya Belediye Başkan Hayri Türkyılmaz faaliyet raporu okunması ve eleştiriler bölümünde başkanlık makamını CHP’li üye Erdal Aktuğ’a bıraktı. AK Parti, Bağımsızlar ve MHP’li gurup sözcülerinin Faaliyet raporu hakkındaki eleştirilerine daha sonra cevaplar veren Başkan Türkyılmaz 2 dönemde 100 proje sözü verdiklerini ve ikinci dönemin sonunda bütün projeleri hayata geçireceklerini belirtti. İlk dönemde geçmiş belediyenin borçlarını ödediklerini belirten Başkan Türkyılmaz, “Bizden önceki yönetim bize çuvalla para değil çuvalla borç bıraktı bunları temizlemeye çalışıyoruz ve 35 milyonluk borcu bugüne kadar 18 milyona düşürdük” dedi.
 

Daha sonra yapılan 2016 Mali Yılı Faaliyet raporu CHP’nin 11 kabul, AK Parti, Bağımsızlar ve MHP’nin 15 ret oyuyla reddedildi. Başkan Türkyılmaz oylama sonunda, “Bu süreç aynen devam edecek. Ben görevime devam ediyorum, birilerinin beklediği gibi olmayacak. Faaliyet raporumuz zımnen geçmiştir, birilerinin istediği gibi olmamıştır. Yasal süreç olarak yapılacak herhangi bir şey yoktur. Bu toplantıda 4’te 3 çoğunluk sağlasalardı görevden alınmam gibi bir durum olabilirdi. Öyle bir şey söz konusu olmayıp faaliyet raporumuzu önemli olan halkımızın ve çalışanlarımızın kabul etmesidir. Bu bir vicdan meselesiydi bu alınan karar tamamen siyasi bir karardır, bu siyasi beklentiler son bulacaktır. Tüm hemşerilerime 2019’da bunların tamamını sandığa gömerek çok daha güçlü bir şekilde, çok daha duyarlı meclis üyeleriyle göreve geleceğimizi herkes biliyor” dedi.

Bu Duruma Nasıl Gelindi?

Hatırlanacağı üzere bir kaç ay önce CHP'li Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz kendisine alınmasını istediği VİP Makam minibüs alımına Belediye kreşi ve engelli vatandaşların minibüs talebi var gerekçesi ile karşı çıkan  dört CHP'li meclis üyesinin seçim öncesi peşinen alınan istifa dilekçelerini kendi elleriyle işleme koymuş, aynı zamanda CHP Mudanya İlçe Örgütü dört CHP'li meclis üyesini ihraç istemiyle CHP Bursa İl Disiplin kuruluna vermiş ihraç kararı sonrasında konu en son CHP Genel Merkez Disiplin Kuruluna aktarılmış, Ankara yollarına düşen dört meclis üyesi CHP Genel Merkezinde 16 Nisan sonrası referandumuna ötelenmişti. Yargıya taşınan belediye meclis üyeliklerinden habersizce istifalar dilekçelerde belirtilen şartların oluşmaması (Parti değiştirme) ve dilekçelerin tarihsiz verilmiş olması nedeni ile geçersiz sayılarak dört meclis üyesi (Mustafa Ay, Mahmure Uçar, Metin Bağcı, Metin Uyanık) meclis üyeliklerine yargı tarafından iade edilmişti. Ayrıca CHP Genel Merkezi tarafından ötelenen dört meclis üyesi CHP'den istifa ederek Mudanya Belediye Meclisinde Bağımsızlar Grubu oluşturmuşlardı.

(Not: Kesin yürürtmeyi durdurma kararı olmasına rağmen sadece meclis üyeliklerine davet edilen fakat encümen üyelikleri dahil komisyonlardaki görevlerine iade edilmeyen meclis üyeleri konuyu yargıya taşıyarak belediye başkanı Hayri Türkyılmaz için suç duyusunda bulunmuşlardı. Dün emniyet müdürlüğünde ifade veren meclis üyeleri ve Başkan Türkyılmaz mahkeme sürecindeler.Meclis oturma düzeninin sağlanmasını talep eden Bağımsızlar Grubu diğer partilerin arkasında oturmak istemediklerini kendilerine ön sıradan yer açılması gerektiğini yazılı olarak Mudanya Belediyesi Yönetiminden talep etmişler ama  henüz bir cevap alamamışlar.)

Hayri Türkyılmaz'ın Faaliyet Raporu Red Edildi.

 Mudanya Meclis’inde 2016 Mali Yılı Faaliyet Raporu Reddedildi

Konu ile İlgili Önceki Haberlerden Bazıları 

Sonunda İstifa Ettiler

Dönmez Denilen Mustafa Ay'da Meclise Geri Döndü

Mahkeme Yürütmeyi Durdurdu

İç Hesaplaşma İhraç Ettirdi 

Son Güncelleme ( Cuma, 14 Nisan 2017 15:16 )  


ekol elektrik mudanya

Yamaç Tepe Cafe  Mudanya Yıldız Tepe Mevkii

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

Dost Siteler

www.agbursa.com
Ağ Bursa, Kültür, Sanat, Sinema, Bursa.
www.mudanyaonline.net
Mudanya'nın ilk portalı

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

 

ZEYTİNCİNİN FERYADI: "BİR BİR YİTİP GİTMEKTE ZEYTİNLİKLER"

Zeytin , zeytinci ve zeytinlik kader birliği yapmış birbirinin ayrılmaz unsurlardır ....

 

PARKLARIMIZ…

Mudanya’da son dönemde pek çok park görmeye başladık, çocuklara yönelik. Bazılar...

 

RUM SEVİCİLİĞİ KARDEŞLİK Mi?

Zeytinlik Dağı'nda yaptığı ünlü vaazda İsa peygamber şöyle demişti: “Kötül...

Kimler Sitede

Şu anda 194 ziyaretçi çevrimiçi

Mudanya İş Rehberi