CUMUR İTTİFAKI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Güncel Haber 2015 Yılı Haber Arşivi ADD Mudanya Atatürk ve Afet İnan'a Hakaret Edenleri Lanetledi

ADD Mudanya Atatürk ve Afet İnan'a Hakaret Edenleri Lanetledi

E-posta

Sebahattin ATAMERAtatürkçü Düşünce Derneği Mudanya Şubesi geçtiğimiz günlerde TVnet Televizyon kanalında Derin Tarih isimli canlı yayınlanan programda Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e ile manevi evladı Afet İnan'a hakaret eden Süleyman Yeşilyurt ve Hasan Akar ile programda buna sessiz kalan Mustafa Armağan ve Yavuz Bahadıroğlu'nu basın açıklaması ile lanetledi. ADD Mudanya Şube Başkanı ATAMER bazılarının halkın nabzını yokladığını, tutuklama kararının ise yerinde olduğunu vurguladı.

Mudanya Atatürk Anıtı önünde gerçekleşen açıklamada ADD Mudanya Şube Başkanı Sebahattin ATAMER ;

"Geçtiğimiz günlerde bir televizyon programında Mustafa Kemal Atatürk’ün, manevi evlat olarak aldığı Afet İnan için Çankaya'nın ikinci "first lady" si demiş.

-Bir başka gün başka birisi”1938 de ölen p.. dedi.

-Hakaretler saymakla bitmez kendini aşağılık kompleksini gidermek ve bu siyasi iktidara yaranmak isteyen geri zekalılar Atatürk e hakaret etmeyi bir marifet saymaktadırlar.

Tarihi süreçte, Andımızı kaldırdılar sesimiz çıkmadı, milli Bayramları kaldırdılar sesimiz, çıkmadı, Türkiye Cumhuriyeti ibaresi olan T.C yi sildiler sesimiz çıkmadı, iki ayyaş dediler sesimiz çıkmadı. Sonuçta buralara kadar geldik. ”

Ulu öndere saldırılar yıllardan beri devam etmektedir, bu nedenlede, Temmuz 1951 tarihli ve 5816 sayılı  “Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun”Demokrat parti döneminde çıkarıldı. Gerekçe o zaman tarikatlar özellikle  “TİCANİLER” heykel günahtır diye Mustafa Kemal Atatürkün heykellerini saldırıp kırıyorlardı, işte bu nedenle ilgili kanun çıkarıldı.

Bu alçaklar şunu göremiyorlar Türkiye’de hızla yükselen bir siyasi akım var. “ATATÜRKÇÜLÜK”

Bazı hastalıklı ruhların hezeyanlarına, ölümünün üzerinden 80 yıl geçtikten ve son 50 yılında kıyasıya yıpratılmak istenmesine, ağır saldırılara maruz bırakılmasına rağmen Atatürk ve onun kurucu ilkeleri yeniden ve çok daha güçlü bir şekilde bu ülkenin ortak değeri haline geliyor.

“- Karmakarışık bir etnik ve dini gruptan bir ortak millet yaratma becerisi çökmüş bir ekonomiden evrensel bir endüstri toplumu yaratma gayreti, kadınları ve kadın haklarını yücelten öncü tavrı, etnik temelden uzak birleştirici ulus millet anlayışı, başta komşular olmak üzere barışçı yaklaşımı, çok iyi tonladığı uluslararası hak arama yöntemi, örnek olan mili mücadele ve bağımsızlık anlayışı ve evrensel saygınlığı giderek daha iyi anlaşılıyor. Atatürk’ü bu ülkenin ortak hafızasından silmeye çalışma gayretleri ters tepiyor.
Tam aksine hafızadaki yeri güçleniyor, duyulan saygı artıyor.

“Ülkemizi düşman işgalinden kurtaran ve Cumhuriyetimizi kuran Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e yapılan çirkin saldırıları nefretle kınıyorum. Bu yapılanlar saygısızlık değil terbiyesizliktir, şerefsizlik ve ahlaksızlıktır. Bu bir tarih bilmezlerin zırvalamalarıdır.

Asıl daha büyük acı, bu alçaklıkların bugünkü siyasi iktidar ,  döneminde ATAMIZA hakaretlerinin sistematik hale gelmesidir.
Soruyorum cumhuriyetin kurucusu ulu önderimize hakaret edenler hakkında, ne yapıyorlar Uyduruk suçlar icat edip insanları tutuklayan savcılar şimdi nerededir?

Bir kez daha ifade etmek istiyorum Atatürk’e dil uzatmak, iftira atmak alçaklıktır, şerefsizliktir.”

Bu günkü siyasi iktidar döneminde, yaratılan ATATÜRK düşmanlığı Cumhuriyete, Cumhuriyet değerlerine ve Atatürk’e karşı saldırıların,  iftira ve karalamaların artmasına yol açmıştır.
Bir ülkenin kurtuluşu ve kuruluşuna öncülük yapmış, büyük devrimci Mustafa Kemal Atatürk’e Kurtuluş Savaşından bu yana olmadık yalanlarla iftiralar atanlar,  Kurtuluş Savaşında emperyalistlerle işbirliği yapan vatan hainlerinin günümüzdeki takipçileridir.
Türkiye Cumhuriyetini ve Cumhuriyet Devrimlerini bir türlü içine sindirmeyenler bir taraftan tarihi çarpıtarak, bir taraftan da Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e iftiralar atarak alçakça saldırıyorlar.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’le ilgili bu alçakça iftiraları atanlar ve yalanlar uyduranlar ile bütün bunlara sessiz kalanlar bilmeliler ki; hiç bir güç Yüce Türk halkının gönlünden Atatürk’ü silmeyi başaramayacaktır. Mustafa Kemal Atatürk Türk Halkının lideri ve kahramanı olarak tarih boyunca var olmayı sürdürecektir. Ama ona ve ailesine dil uzatan alçaklar ile onların onaylayıcılarının yeri tarihin çöplüğünde yerlerıni alacakjlardır…
Şu asla  unutulmasın bu millet ona dil uzatanların dilini koparacaktı güçtedir.

Yaşasın Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk,Yaşasın laik Demokratik Türkiye Cumhuriyeti Yaşasın laik Demokratik cumhuriyetti yaşatacak olan sizler" diye konuştu.

 ADD BASIN AÇIKLAMASINA DERNEK ÜYELERİ VE BAZI MECLİS ÜYELERİ KATILDI

 

ADD MUDANYA ŞUBESİ ATATÜRK VE AFET İNAN'A HAKARET EDENLERİ LANETLEDİ.

Son Güncelleme ( Salı, 16 Mayıs 2017 01:22 )  


evim_tarzz_ mudanya

ekol elektrik mudanya

Yamaç Tepe Cafe  Mudanya Yıldız Tepe Mevkii

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

Dost Siteler

www.agbursa.com
Ağ Bursa, Kültür, Sanat, Sinema, Bursa.
www.mudanyaonline.net
Mudanya'nın ilk portalı

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

 

ERGUN BABANIN KANDİLLERİ…

“Mudanya’da bir akşamüstü. Topun patlamasına az kalmış. Uğur Mumcu Kültür M...

 

RUM SEVİCİLİĞİ KARDEŞLİK Mi?

Zeytinlik Dağı'nda yaptığı ünlü vaazda İsa peygamber şöyle demişti: “Kötül...

 

BARIŞALIM MI?

Mütareke Meydanı Düzenlemesi gündemdeki yerini aldığı sıralarda dört bağımsız ...

Kimler Sitede

Şu anda 211 ziyaretçi çevrimiçi

Mudanya İş Rehberi