TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Güncel Haber 2015 Yılı Haber Arşivi BALIKLANDIRMA PROJESİ İÇİN ÇALIŞTAY DÜZENLENECEK

BALIKLANDIRMA PROJESİ İÇİN ÇALIŞTAY DÜZENLENECEK

E-posta

Mudanya Kent Konseyi, bölgedeki balık popülasyonunu artırmak ve ekosistemini canlı tutmak amacıyla “Su Kaynaklarını Balıklandırma Projesi"ni, Eylül ayında gerçekleştireceği geniş kapsamlı çalıştayda ele alacak.

Mudanya Kent Konseyi Su Ürünleri ve Teknolojisi Çalışma Grubu, su ürünleri yetiştiriciliğinin geliştirilmesi ve mevcut kaynakların korunması amacıyla farkındalık açıklamasında bulundu. Konsey Başkanı Soyer Kazancı'nın da hazır bulunduğu açıklamayı aynı zamanda Yürütme Kurulu Üyesi olan Su Ürünleri ve Teknolojisi Çalışma Grubu Sorumlusu Makina Mühendisi Ömer Cinalioğlu yaptı.

Bölgedeki su kaynaklarından gerektiği kadar hangi verimlilikle kullanıldığı yönündeki farkındalığı her fırsatta anlatmaya çalıştıklarını belirten Cinalioğlu, konseyin çalışma grupları olarak defalarca gerçekleştirdikleri panel ve programlarda su, hava ve toprak kalitesini etkilediği su ürünleri yetiştiriciliğinin geliştirilmesi ve mevcut kaynakların korunmasıyla ilgili görsel sunumlara yeteri kadar destek alamadıklarını kaydetti.

Etkinliklerde su ürünleriyle ilgili alanların korunması ve verimlilik geliştirilmesinde hedef oluşturan tüm kurumlar ve katılımcılarla Eylül ayında çalıştay yapmayı planladıklarını anlatan Cinalioğlu, "Mevcut balık tür ve çeşitliliğinin zenginleştirilmesi, biyolojik çeşitliliğin korunarak sürdürülebilir kılınması, bölgenin ekonomik gelişmişliğine ve halkın denizden faydalanmasına katkı sağlanmasını hedefliyoruz. Bu nedenle Su Kaynaklarını Balıklandırma Projesi'nin farkındalığına katkı sağlayarak, problemler ve çözüm önerilerine ulaşabilmek adına, Eylül ayı içerisinde yapacağımız çalıştaya, Bursa ve Mudanya'daki çevre gönüllüleri, profesyonel ve amatör balıkçılar ile dernek ve kurumların temsilcilerinin katılımlarını bekliyoruz" diye konuştu.

Mudanya Kent Konseyi, bölgedeki balık popülasyonunu artırmak ve ekosistemini canlı tutmak amacıyla “Su Kaynaklarını Balıklandırma Projesi"ni, Eylül ayında gerçekleştireceği geniş kapsamlı çalıştayda ele alacak.

Son Güncelleme ( Perşembe, 06 Temmuz 2017 12:57 )  


ekol elektrik mudanya

Yamaç Tepe Cafe  Mudanya Yıldız Tepe Mevkii

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

Dost Siteler

www.agbursa.com
Ağ Bursa, Kültür, Sanat, Sinema, Bursa.
www.mudanyaonline.net
Mudanya'nın ilk portalı

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

 

SİYASİ PARTİ MÜPTELALIĞI

AKP'li arkadaşlarımdan birisi ile dün akşam biraz lafladık. Pek çok konuyu konuştuk...

 

MUDANYA’DA HER ŞEY SÖZ VERDİĞİNİZ GİBİ Mİ BAŞKAN?

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz geçenlerde görevde bulundukları ilk dö...

Kimler Sitede

Şu anda 735 ziyaretçi çevrimiçi

Mudanya İş Rehberi