TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Güncel Haber 2015 Yılı Haber Arşivi 15 Temmuz Şehitleri Mudanya'da Çeşitli Etkinliklerle Anıldı.

15 Temmuz Şehitleri Mudanya'da Çeşitli Etkinliklerle Anıldı.

E-posta

"15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mudanya’mız da, Ülkemizin dört bir yanında olduğu gibi büyük bir coşkuyla kutlandı. Şehitler dualarla anıldı.

11 Temmuz' da başlayan etkinlikler bugün yapılan kutlama ile coşkuyu zirveye çıkardı. Saat 21:00' de Aziz Şehitlerimiz için saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan program, İlçe Müftümüz E. Mehmet Soylu’nun Kur’an- Kerim tilaveti okunması ve ardından dualarla devam etti.

Ak Parti Mudanya İlçe Başkanı Dr. Ahmet Murat Ünal Mudanya’nın da demokrasiye sahip çıktığını söyleyerek, Mudanya Atatürk Meydanında düzenlemiş olduğumuz 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliğimize katılım sağlayan ve nöbete eşlik eden, İlçe Kaymakamı Faik Oktay Sözer’e, İlçe Garnizon Komutanı Bnb. Alpaslan Baysal’a, İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Samet Ali Kılıçoğlu’na, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Dursun’a, İlçe Başsavcısı Atilla Polat'a, İlçe Müftüsü E. Mehmet Soylu’ya, Ak Parti Mudanya İlçe Teşkilatının her kademesindeki tüm yöneticilere, İlçemizde bulunan tüm kamu kurumlarına, sivil toplum örgütlerine ve saygıdeğer Mudanyalı hemşerilerimize teşekkür etti.

Mudanya'da 15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİ


Ünal ; ‘’10 binden fazla asker ve sivil; 35 askerî uçak, 74 tank, 246 zırhlı araç, 3 askerî gemi, 3 bin 992 silah ve 37 askerî helikopterle harekete geçen hain yapılanmanın bizden aldığı, 15 Temmuz’un ilk şehitlerinin verildiği Boğaziçi Köprüsünde şehadete erip vatan topraklarına düşen 30 şehidimize selam olsun, Allah rahmet eylesin. Darbe girişimi sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda görevliyken komutanlığı ele geçirmeye çalışan darbe yanlısı Tuğgeneral Semih Terzi'yi alnından vurarak öldüren koruma astsubayı, memleketin yiğit evladı Ömer Halisdemir’e selam olsun, Allah rahmet eylesin. Halkın haber almasını engellemek isteyen FETÖ’cü pilotlar F-16 uçaklarıyla TÜRKSAT’ı bombalarken iki kobra helikopteri de TÜRKSAT’ı teslim etmemek için direnen halka ateş açtı. TÜRKSAT önünde vatan için canını siper eden 2 şehidimize selam olsun, Allah rahmet eylesin.

Darbeciler havaalanlarını da hava trafiğine kapattı. 58 darbeci subay, İstanbul Atatürk Havalimanı’nı 4 tank, 4 zırhlı araç, 4 kamyon ve 4 askeri jip ile işgal etti. Bu işgale karşı direnirken canını veren 6 şehidimize selam olsun, Allah rahmet eylesin. Devletin zirvesini, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni F-16 uçakları bombaladı. Cumhurbaşkanlığı önünde, tek amacı milli iradeye sahip çıkmak olan 29 şehidimize selam olsun, Allah rahmet eylesin. Ankara Gölbaşı’ndaki Özel Harekât Merkezi de FETÖ’cü teröristlerin hedefi oldu. F-16 uçaklarının attığı bombalarla vatan toprağını kanı ile sulayan, 51’i özel harekat polisi ve 6 sivil şehidimiz olmak üzere 56 şehidimize selam olsun, Allah rahmet eylesin. Cumhurbaşkanımız, Milletin Lideri, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’a suikast düzenlemeyi planlayan FETÖ, 27 asker ve 2 komando ile Cumhurbaşkanımızın Marmaris’te konakladığı oteli bastı. Biri Cumhurbaşkanı koruma polisi olmak üzere şehit düşen 2 polisimize selam olsun, Allah rahmet eylesin. O gece albayrağı yere düşürmemek için bir dakika düşünmeden hayatını feda eden 250 şehidimize selam olsun, Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun.Et ve kemiğin çelik ile mücadelesi sırasında, canını hiçe sayarak tanka ve mermiye kendini siper eden 2 Bin 200’e yakın gazimize selam olsun, Allah onlara uzun ömür versin. Allah onların bize olan dualarını bizden eksik etmesin.17-25 Aralık operasyonu ile başlayan ve 15 Temmuz ihaneti ile devam eden Fetullahcı Terör Örgütü’nün ülkemiz üzerindeki oyunlarına milli irade tokadı yapıştırarak gerekli cevabı veren şerefli ve onurlu Türk milletine, Mudanya’da ki kardeşlerimize selam olsun, Allah hepinizden razı olsun.

Hain kalkışmanın üzerinden tam bir yıl geçti. Bu 1 yıl içerisinde yarım asırdır gizlenen oyunun üzerindeki karanlıklar aydınlığa kavuştukça millet olarak ihanetin boyutlarını bir kez daha gördük. Türkiye Cumhuriyeti üzerinde planlanan tüm kurguları ve oyunları ortaya çıkaran, Rabbinin huzurunda Vav gibi eğilen ama zalimin karşısında Elif gibi duran Halkın Lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Başkomutanımıza selam olsun.
Büyük Türk Milleti bağımsızlığına, bayrağına, ezanına, birliğine, vatanına ve namusuna el uzatıldığında korku nedir bilmeden, şehadete gülerek koşan bir millet olduğunu 15 Temmuz günü bir kez daha göstermiştir. Şehitler verdik. Ellerimizi, kollarımızı, gözlerimizi verdik. Geride yetim bıraktık. Gözü yaşlı anne baba ve eş bıraktık. Bu kadar acının ve gözyaşının içerisinde ne olursa olsun mücadeleyi bırakmadık. 175 Bin kişi hakkında işlem yapıldı, 50 Bin 510 Fetö’cü tutuklandı, 152’si asker olmak üzere firari durumdaki 8 Bin 87 kişiyi arayan gerçek adalet savunucuları emniyet güçlerimizin ve adalet mensuplarının Allah yar ve yardımcısı olsun. FETÖ illetinin kökü kazınana kadar, yılmadan ve yorulmadan mücadeleye devam edeceğiz. O zaman burada eski Kaymakamımız Orhan Çiftçi ile beraberdik, şimdi Kırklareli Valisi, bugün yeni Kaymakamımız Faik Oktay Sözer ile beraberiz.
Devletin her kademesine, ülkemizin her iline, her ilin neredeyse her mahallesine bir veba gibi yayılan bu terör örgütü ile mücadeleye sonuna kadar devletimiz ile beraberiz. Sizin desteğiniz olduğu sürece ülkemizin yarınları daha aydınlık buna canı gönülden inanıyoruz.

Mudanya'da 15 Temmuz etkinlikleri

Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ’ın serzenişine bende ortak olmak istiyorum. “Ben, mecliste bomba yemiş birisiyim. Başıma bomba atıldı konuşurken. Ben, bunu anlatamıyorum; ama bombayı atan alçaklar ‘O bombayı biz atmadık’ diye anlatabiliyor ve inandırıyor” diyor Sayın Bozdağ. Bu bir algı operasyonudur. Bu algı operasyonunun iki sebebi var. İlki herkesin de bildiği gibi siyasi yönden hükümetimizi yaralamak. İkinci sebebi ise daha korkunç. Çünkü 15 Temmuz’a sadece bir askeri darbe girişimi gözüyle bakmamak lazım. Bu tamamıyla Türkiye’yi işgal planıdır. PKK, DHKP-C, YPG ve PYD gibi örgütlerle işbirliği içerisinde olan FETÖ, kuklası olduğu güçlerin emri ile harekete geçmiştir. Ama şunu gözden kaçırdılar.

Çanakkale’de, Sakarya’da, Maraş’ta, Antep’te, Urfa’da kısacası Kurtuluş Savaşı mücadelesinde şehit düşen bir neslin torunlarının karşılarına çıkacağını hesaba katmadılar. Büyük Türk Milleti memleketinin namusuna el sürdürmedi. Ve dün olduğu gibi bugünde vatanının bağımsızlığına canı pahasına sahip çıktı.15 Temmuz destanı bu memleketin öz evlatlarının yazdığı destandır. Hiçbir siyasi görüşe veya bir zümreye mal edilemez. Bu destan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde büyük Türk Milletinin kanı ve canı ile yazdığı destandır. Böyle bir Milletin , böyle bir Ulusun ferdi olmaktan gurur duyuyorum, mutluluk duyuyuyorum. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Varolun, iyi ki varsınız, Allah Bayrağımızı yere düşürmesin’’ dedi ve ardından sözü İlçe Kaymakamımız Faik Oktay Sözer’e bıraktı. Sözer; ‘’Saygı değer Mudanya’lılar, kıymetli misafirler Vatan, Millet, Bayrak, Demokrasi sevdalıları hepinizi en kalbi duygularım ile selamlıyor, saygılar sunuyor, hoşgeldiniz diyorum.15 Temmuz hain darbe girişiminin bertaraf edilmesinin 1.Yıldönümünü anma etkinlikleri kapsamında bugün buradayız. 15 Temmuz da nasıl bu bayrağa bu vatana bu demokrasiye sahip çıktınız meydanları doldurdunuz bu hainlere dur dediniz, bugün yine bu meydanları doldurdunuz hepinizden Allah razı olsun. Bu meydanları doldurarak bir kez daha şunu söyledik; bölemeyeceksiniz, yıkamayacaksınız, parçalayamayacaksınız. Biz burada bugün olduğu gibi birlik ve beraberlik içerisinde olacağız inşallah. Bu duygu ve düşüncelerle başta 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerimiz olmak üzere, tüm Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Gazilerimizi minnetle saygıyla şükranla anarken hepsine sağlıklı mutlu huzurlu hayat temenni ediyorum. Hepinize hayırlı nöbetler diliyorum’’ dedi. Konuşmaların ardından Ak Parti Mudanya Gençlik Kollarımız şiirler okudu ve platform üzerine kurdukları darağacında Fetö haininin maketi asılarak cezalandırılması canlandırıldı.

Mudanya'da AK PARTİ ETKİNLİKLERİ


Meydanda kurulan ekranda 15 Temmuz için hazırlanan belgeseller gösterildi. Daha sonra Mehteran eşliğinde kortej oluşturularak Atatürk meydanından Mütareke meydanına yürüyüş gerçekleştirildi ve tekrar nöbet alanına gelindi. Bütün Türkiye de olduğu gibi saat 00:13 de Mudanya camilerinden selalar okundu. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul'daki konuşması, meydanda kurulan ekranlardan canlı olarak izlendi.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde Mudanya da Demokrasi Nöbetimiz sabah namazı sonrası sona erdi.

Kaybak Adalet ve Kalkınma Partisi Mudanya İlçe Basın Bülteni

15 tEMMUZ ETKİNLİKLERİ MUDANYA

 

MUDANYA'DA 15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİ

Son Güncelleme ( Çarşamba, 19 Temmuz 2017 17:41 )  


Namlı Metal çelik Konstrüksiyon

Yamaç Tepe Cafe  Mudanya Yıldız Tepe Mevkii

GARAJ MOTORSİKLET YETKİLİ SERVİSİ MUDANYA

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

Dost Siteler

www.agbursa.com
Ağ Bursa, Kültür, Sanat, Sinema, Bursa.
www.mudanyaonline.net
Mudanya'nın ilk portalı

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

 

HALLEDİVERİN GARİ, HAYDİ.

Mudanya Belediyesi ağlıyor; “Hizmet yaptırmıyorlar” diye. Bursa Büyükşehir Bele...

 

BAŞKAN! BİR CİSİM DAHA YAKLAŞIYOR…

Son yazımızda " Bir Cisim Yaklaşıyor " dedik ama belli ki Mudanya’ya birden çok ci...

 

BİR CİSİM YAKLAŞIYOR BAŞKAN…!

Hatırlayacağınız üzere dört CHP’li meclis üyesi Belediye’ye VIP araç alımına...

 

Mudanya'ya Yakışıyor mu? İnşaatlarla Katlettiniz Mudanyamızı

Mudanya Yıldıztepe'de bulunan Doğalya Otelin karşısına, doğal görüntüyü bozan, ...

 

RUM SEVİCİLİĞİ KARDEŞLİK Mi?

Zeytinlik Dağı'nda yaptığı ünlü vaazda İsa peygamber şöyle demişti: “Kötül...

Kimler Sitede

Şu anda 271 ziyaretçi çevrimiçi

Mudanya İş Rehberi