TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Güncel Haber 2015 Yılı Haber Arşivi Satışlara CHP-MHP yetkisi!

Satışlara CHP-MHP yetkisi!

E-posta

Mudanya Belediye Meclisi, Temmuz ayı olağan toplantısını CHP'den 9, Ak Parti'den 4, MHP'den 3, Bağımsız 4 üyenin katılımıyla Uğur Mumcu Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdi.


YILDIZTEPE'YE PLAN DEĞİŞİKLİĞİ

 

Çoğunluğu imarla ilgili olan konuların görüşüldüğü gündemin 21. maddesinde, İmar Komisyonu'nun Yıldıztepe projesi ile ilgili bölgedeki plan değişikliği konusundaki raporu oyçokluğuyla kabul edildi. Halitpaşa Mahallesi'ndeki söz konusu proje ilgili parseldeki plan değişikliğinin gündeme geldiği mecliste, Ak Partili üyeler, İmar Komisyonu raporunun Büyükşehir vaziyet planına uygun olmadığını öne sürerek ek süre istedi. MHP'liler, Yıldıztepe projesinin Mudanya'nın prestiji olacağını öne sürerek, zaman kaybedilmemesi gerektiğini savundu. Söz konusu bölgenin Mudanya Belediyesi'nin uhdesinde olduğundan dolayı Büyükşehir'den herhangi bir onaya gerek duymadıklarını belirten CHP'liler ise, ek süre istenecek bir durumun olmadığını, Büyükşehir'in orada herhangi bir vaziyet planı olmadığını öne sürdü. Konuşmalar ardından yapılan oylamada Ak Partililer Yıldıztepe projesinin bulunduğu alanda yapılan plan değişikliğine çekimser kalırken, CHP, MHP ve Bağımsız üyelerin oyçokluğuyla plan değişikliği kabul edildi.

Öte yandan meclis, İşletme ve İştirakler Müdürlüğü'nün komisyona havale ettiği ve komisyonca satışları kabul görmeyen 35 adet hisseli taşınmazın satışına oyçokluğuyla yetki verdi.

KOMİSYON 35 TAŞINMAZI SATIŞA UYGUN BULMADI, MECLİS OYÇOKLUĞUYLA İZİN VERDİ!

Öte yandan meclis, İşletme ve İştirakler Müdürlüğü'nün komisyona havale ettiği ve komisyonca satışları kabul görmeyen 35 adet hisseli taşınmazın satışına oyçokluğuyla yetki verdi. Mülkiyetleri Mudanya Belediyesi'ne ait olan Has Mahalle'deki 35 adet arsanın ihtiyaç halinde satışları komisyon raporunca uygun bulunmayan gündem maddesine, oyçokluğuyla satış izin çıktı. Toplantıda yöneltilen soruları cevaplayan Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Has Mahalle'de gerçekleşecek satışlardan elde etmeyi hedefledikleri gelirin Yıldıztepe, Zübeyde Ana Kreş ve Anaokulu ile Taş Mektep projelerinde kullanılacağını söyledi. MHP, göreve geldikleri günden bu yana taşınmazların satışlarıyla ilgili düşüncelerinin net olduğunu belirterek, hisseli arazilerde satışlara uygunluk vereceklerini belirttiklerini anımsattı. Komisyon raporunca satışa uygun bulunmayan arsaların, satışının parçalanmış arsaların toplanması açısından uygun olacağını öne süren CHP'liler, "Rapor uygun değil, satış uygundur" dedi. Ak Parti ve Bağımsız 8 üye, taşınmazların satışına onay vermezken, CHP ve MHP'li 13 üye ise söz konusu satışları ihtiyaç olması halinde onayladı. 

Mülkiyetleri Mudanya Belediyesi'ne ait olan Has Mahalle'deki 35 adet arsanın ihtiyaç halinde satışları komisyon raporunca uygun bulunmayan gündem maddesine, oyçokluğuyla satış izin çıktı. Toplantıda yöneltilen soruları cevaplayan Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Has Mahalle'de gerçekleşecek satışlardan elde etmeyi hedefledikleri gelirin Yıldıztepe, Zübeyde Ana Kreş ve Anaokulu ile Taş Mektep projelerinde kullanılacağını söyledi.

Son Güncelleme ( Salı, 25 Temmuz 2017 12:06 )  


ekol elektrik mudanya

GARAJ MOTORSİKLET YETKİLİ SERVİSİ MUDANYA

Yamaç Tepe Cafe  Mudanya Yıldız Tepe Mevkii

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

 

BAYKARA'DAN SAHİL PROJESİ İÇİN SESLENİŞ

Mudanya’mızı, Mudanya yapan denizimizi Bursa Büyükşehir Belediyesi, sahil projesi i...

 

ÇANAKKALE'DE BURSA'LI BİR KAHRAMAN, MÜSTECİP ONBAŞI

Bursa Yenişehir Orhaniye'li  Müstecip Onbaşı Çanakkale Muharebesinde  Kilitbahir'de...

 

Mudanya’nın ve Mudanyalı’nın Çektikleri…YETİŞ DOKTOR ?

1- Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri.  AK Parti döneminde Mudanya’nın s...

 

TÜKETİCİ HAKLARINDA SON GELİŞMELER.

Her yıl 15 Mart Dünya Tüketiciler Günü’nün içinde bulunduğu hafta Tüketiciyi Ko...

 

PEMBE DİZİLER DE MAĞLUP OLUR ALA

Sovyet döneminin  efsane şarkıcısı Alla Pugaçeva'nın kendisi gibi efsane olmuş 'M...

Dost Siteler

www.agbursa.com
Ağ Bursa, Kültür, Sanat, Sinema, Bursa.
www.mudanyaonline.net
Mudanya'nın ilk portalı

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Kimler Sitede

Şu anda 1118 ziyaretçi çevrimiçi

Mudanya İş Rehberi