TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Güncel Haber 2015 Yılı Haber Arşivi Yalan ve İftira Dolu Ismarlama Sözde Habere Yargı Yolu Gözüktü.

Yalan ve İftira Dolu Ismarlama Sözde Habere Yargı Yolu Gözüktü.

E-posta

YALAN HABERMudanya Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Mahmure Uçar  2 gün önce Bursa'da bir internet sitesine servis edilen karalayıcı haber hakkında avukatı Ecmel Haydar Yılanlı aracılığı ile açıklama yaptı. Açıklamada söz konusu haberin yalan ve iftiralarla dolu olduğu belirtilerek ilgili basın kuruluşu hakkında yasal sürecin başlatıldığı vurgulandı.

 

Açıklamanın Tam Metni:

27.07.2017 tarihinde, “Olay BURSA-Bursa’nın İnternet Gazetesi” isimli internet sitesinde; “Mudanya Belediyesi afftemedi” başlığının altında, “MUDANYA’DA SKANDAL” manşeti ile müvekkilem Mahmure UÇAR hakkında YALAN ve İFTİRALARLA dolu bir haber yayımlanmıştır.

Malum mihraklar ve onların çığırtkanları; bu haberle, güya müvekkilemi toplumda “sosyal ve siyasal” yönden itibarsızlaştıracaklarını ya da böyle bir algı yaratacaklarını zannetmektedirler…

Anayasamızın 38/7. Maddesinde ifadesini bulan “Suçların Şahsiliği” temel ilkesi doğrultusunda, vurgulamak isteriz ki; habere konu edilen zeytinlik, müvekkilem Mahmure UÇAR adına kayıtlı değildir ve para cezası da müvekkilem adına kesilmemiştir.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi ve Yargıtay’ımızın da kökleşmiş kararlarında içtihat edildiği gibi; kişiler, aile bireyleri de dahil olmak üzere hiç kimsenin eyleminden ötürü sorumlu değillerdir.

Hukukun temel ilkelerini çiğneyerek, müvekkileme basın yoluyla alenen hakaret ve iftira eden bu sorumsuz ve bu hukuk tanımaz internet sitesi sahip ve yetkilileri hakkında; derhal yasal işlemlere başlanacağını ve hak ettikleri cezaya çarptırılmaları için, hukuk platformunda gerekli mücadelenin verileceğini kamuoyuna saygılarımla duyururum

Av. Ecmel Haydar YILANLI Mahmure UÇAR Vekili

Son Güncelleme ( Cuma, 28 Temmuz 2017 13:41 )  


Kahvaltı Sarayı Mudanya

Mudanya Türk Telekom Kampanya

ikielin sesi

ekol elektrik mudanya

Yamaç Tepe Cafe  Mudanya Yıldız Tepe Mevkii

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

 

BAK YEŞİL YEŞİL

“İstanbul’a ihanet ettik. Biz bu şehrin kıymetini bilemedik. Hala da ediyoruz. Ben ...

Dost Siteler

www.agbursa.com
Ağ Bursa, Kültür, Sanat, Sinema, Bursa.
www.mudanyaonline.net
Mudanya'nın ilk portalı

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Kimler Sitede

Şu anda 244 ziyaretçi çevrimiçi

Mudanya İş Rehberi