TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Güncel Haber 2015 Yılı Haber Arşivi Bursa'da Uyuşturucuyla mücadele için 'NARKO-TEM' hattı kuruldu

Bursa'da Uyuşturucuyla mücadele için 'NARKO-TEM' hattı kuruldu

E-posta

Bursa Emniyet Müdürü Osman Ak'ın talimatıyla, Bursa genelinde narkotik ve terör suçlarıyla daha etkin mücadele edilmesi amacıyla "NARKO-TEM WhatsApp İhbar Hattı" kurulduğu açıklandı.

Bursa Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, ülkelerin sınırlarını aşıp küresel problem haline gelerek, toplumların bugününü ve geleceğini tehdit eden uyuşturucunun, adli, sosyal, hukuki ve kamusal sorunlara yol açması nedeniyle her yönüyle mücadele edilmesi gereken ciddi bir problem olduğu belirtildi.

Uyuşturucunun terör örgütlerinin de en önemli finans kaynaklarından olduğu vurgulanan açıklamada, şunlar ifade edildi:

"Bu bağlamda değerlendirildiğinde uyuşturucu ile mücadelenin önemi bir kez daha ortaya çıkmaktadır. Gelişen teknoloji ve internet kullanımının yaygınlığı ile toplum içerisinde büyük bir öneme sahip olan sosyal medya etkisi, kendini her alanda fark ettirmektedir. Bu gelişmeye kayıtsız kalmamak ve çağın gereklerini yakalayarak, narkotik ve terör suçlarıyla daha etkin mücadele edebilmek ve halkımızın desteğini alabilmek amacıyla akıllı telefonlarda en çok kullanılan ve görüntü alışverişi yapılabilen WhatsApp içerikli ihbar hattı kurulmuştur."

Açıklamada, bu ihbar hattıyla kişilerin, narkotik ve terör suçlarını gün veya zaman kısıtlaması olmaksızın emniyete anında aktarabilecekleri ve yazabilecekleri, bunun yanı sıra ihbarcıların kimlikleri gizli kalmak kaydıyla sesli olarak da arayabilecekleri ve bu sayede ihbarcıların suçu doğrudan muhatabına ulaştırabilecekleri bilgisi paylaşıldı.

Bu kapsamda WhatsApp içerikli ihbarlarda kullanılmak üzere Bursa İl Emniyet Müdürlüğüne "0 552 155 16 16" numaralı telefon hattının tahsis edildiği bildirilen açıklamada, Pazartesi günü saat 12.00'de Osmangazi ilçesindeki Meydancık Mahalle Muhtarlığı önünde düzenlenecek programda ihbar hattının açılışı ve tanıtımının yapılacağı bilgisine yer verildi.

Bursa Emniyet Müdürü Osman Ak'ın talimatıyla, kentte narkotik ve terör suçlarıyla daha etkin mücadele edilmesi amacıyla "NARKO-TEM WhatsApp İhbar Hattı" kurulduğu bildirildi.

Son Güncelleme ( Cumartesi, 09 Eylül 2017 12:36 )  


Kahvaltı Sarayı Mudanya

Mudanya Türk Telekom Kampanya

ikielin sesi

ekol elektrik mudanya

Yamaç Tepe Cafe  Mudanya Yıldız Tepe Mevkii

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

 

BAK YEŞİL YEŞİL

“İstanbul’a ihanet ettik. Biz bu şehrin kıymetini bilemedik. Hala da ediyoruz. Ben ...

Dost Siteler

www.agbursa.com
Ağ Bursa, Kültür, Sanat, Sinema, Bursa.
www.mudanyaonline.net
Mudanya'nın ilk portalı

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Kimler Sitede

Şu anda 270 ziyaretçi çevrimiçi

Mudanya İş Rehberi