TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Güncel Haber 2015 Yılı Haber Arşivi Marmara Belediyeler Birliği Başkanı Mevlüt Uysal oldu

Marmara Belediyeler Birliği Başkanı Mevlüt Uysal oldu

E-posta

Mevlüt UysalBursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Marmara Belediyeler Birliği Başkanı Recep Altepe’nin istifasının ardından birliğin yeni başkanı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal oldu.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Marmara Belediyeler Birliği Başkanı Recep Altepe'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın isteği üzerine  istifa etmesinin ardından boşalan Marmara Belediyeler Birliği Başkanlığı koltuğuna oturacak ismin belirlenmesi için bugün seçim yapıldı. Şişli’de bir otelde gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurula, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda birlik üyesi katıldı.

Toplantı gündem maddesinin açıklanması ile başlarken, toplantıda Cumhuriyet Halk Partisi grubu adına konuşan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, CHP'nin birlik başkanı olarak herhangi bir ismi aday göstermeyeceğini açıkladı.

Sonrasında Marmara Belediyeler Birliği Başkan Vekili ve Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal'ın birlik başkanlığı için tek aday olduğunu açıkladı. Başkan Vekili Can'ın seçimin nasıl yapılacağına dair birlik üyelere bilgi vermesinin ardından gizli olarak gerçekleştirilen oy verme işlemi başladı. 229 oyun kullanıldığı oylamada 28 oy boş, 9 oy geçersiz çıkarken 192 oy alan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Marmara Belediyeler Birliği Başkanlığı’na seçildi. Uysal, seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından teşekkür konuşması yaparken tebrikleri de kabul etti.

Marmara Belediyeler Birliği başkanlığına seçilen ve kendisine oy veren herkese çok teşekkür ettiğini ifade eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, “15'inci başkan olarak seçilmiş bulunuyorum inşallah biz de burada görevimizi layıkıyla yaparız. Belediyeciliğin sorunlarını hep beraber biliyoruz. Birlik olarak bu sorunlara bir nebze bir katkımız olabilir mi çözüm adına adımımız olabilir mi bunlar tartışılacak. Bunlar adına faaliyet yapılacak. Marmara Denizi'ni temiz tutabilme adına ne yapılır? Çevre adına belki Türkiye'de bunların hiç gündeme gelmediği bir dönemde o yıllarda böyle bir birlik kurulmuş. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına da henüz daha bir aylık, yeni bir başkanım. Orada da burada da bir bayrak değişimi oldu” dedi.

MEVLÜT UYSAL KİMDİR?

Mevlüt Uysal (d. 1966, Alanya) Türk siyasetçi.

Uysal ilk ve orta öğrenimini Alanya'da tamamladıktan sonra, 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu.

Okulu bitirdikten sonra başladığı serbest avukatlık yaptı. Diğer taraftan siyasetle meşgul oldu.

1997'den itibaren ikamet ettiği Başakşehir'de 1. Etap Site Yönetimi Kurucu Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı.

29 Mart 2009 tarihinde gerçekleşen seçimlerde Başakşehir Belediyesi kurucu Belediye Başkanı seçildi. 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Seçimi'nde ikinci kez Başakşehir Belediye Başkanlığı'na seçildi. 29 Eylül 2017 tarihinde Kadir Topbaş'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan istifa etmesinin ardından yapılan Belediye Meclisi seçimleri ile Büyükşehir Belediye başkanlığına getirildi. Marmara Belediyeler Birliği Başkanlığını yapan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Rcep Altepe'nin Cumhurbaşkanı Rcep Tayyip Erdoğan'ın isteği ile istifa etmesinin ardından 30 Ekim 2017'de yapılan seçimle Marmara Belediyeler Birliği Başkanlığına getirildi.

Mevlüt Uysal evli ve dört çocuk babasıdır.

Son Güncelleme ( Pazartesi, 06 Kasım 2017 14:21 )  


AYBAR İLETİŞİM VODAFONE MUDANYA

MUDANYA'DA SATILIK DAİRELER KADEMOĞLU İNŞAAT

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

 

YILIN İLK KARI DÜŞMEDEN ENFLASYON DÜŞTÜ. YAŞASIN(!)

Dövizin hararetli olduğu yaz döneminden bugüne dolardaki düşüş yaklaşık %30 oldu...

 

RÜYA GİBİ BİR SAHİL -ÇÖKÜŞ-

Geçtiğimiz Nisan ayında  Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu tarafından “Güneş y...

 

MİLLİ BÜTÜNLÜK

Türkiye'de "Cumhur ittifakı kaybederse Beka sorun olur" diyen Türkiye'nin çok büyük ...

 

MİLLİ HAFIZA

Tarih bir milletin hafızasıdır . Hafızasını yitirmiş milletler dostunu düşmanın...

 

SEVGİNİN METALAŞMASI

Sevgi;  kişinin kendisi dışındakilere bağlanmasını, yakınlaşmasını sağlayan r...

Kimler Sitede

Şu anda 1068 ziyaretçi çevrimiçi

Dost Siteler

www.agbursa.com
Ağ Bursa, Kültür, Sanat, Sinema, Bursa.
www.mudanyaonline.net
Mudanya'nın ilk portalı

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Mudanya İş Rehberi