TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Güncel Haber 2015 Yılı Haber Arşivi AYDOĞAN'dan Tirilye Kadın Kooperatifine Tebrik Ziyareti.

AYDOĞAN'dan Tirilye Kadın Kooperatifine Tebrik Ziyareti.

E-posta

Mudanya Meyve Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Meyve Üreticileri Merkez Birliği Başkan Yardımcısı Fazlı Aydoğan, 15 Ekim Dünya Çiftçi Kadınlar Günü'nde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Girişimci Kadın Çiftçiler yarışmasında, Fark Oluşturan Kadın Çiftçiler dalında, Emine Erdoğan'ın elinden ödül alanTirilye Tarımsal Kalkınma Kadın Kooperatifi Başkanı Leyla Şeker'e tebrik ziyaretinde bulundu. Aydoğan ziyarette dikkat çekici mesajlar verdi.

Mudanya'nın Tirilye Mahallesi'nde faaliyet gösteren ve Türkiye çapında üretimleri ile farkedilen Tirilye Tarımsal Kalkınma Kadın Kooperatifi Başkanı Leyla Şeker ve üyelerin bütün zorluklara rağmen yılmadan üreterek, çalışarak, Mudanya ve Tirilye'nin adını Türkiye çapında duyurduğunu,  göğsümüzü kabarttığını vurgulayan birlik Başkanı Aydoğan, Tirilye Kadın Kooperatifi başkanı Leyla Şeker ve üyeleri başarılarından dolayı tebrik etti.

Aydoğan "Bu Ödül Önemli Bir Mesajdır"

Aydoğan "Sayın Leyla Şeker ve kooperatif üyesi kadınlar, sonuna kadar hak ettiklerine gönülden inandığım Fark Oluşturan Kadın Çiftçiler ödülü ile yöremizdeki üretici kadınlara çok önemli bir mesaj verdiler. Elimizdeki değerleri hepimize hatırlattılar. Usanmadan üretmenin mutlaka karşılığının alınacağını göstererek kendimize olan öz güvenimizi tazelediler. Leyla Şeker hanımefendi başta olmak üzere kooperatif üyelerini tebrik ediyor, bu başarının sadece bir başlangıç olduğuna ve artarak devam edeceğine inanıyorum. Bu aynı zamanda yöremiz yöneticilerine de önemli bir mesajdır. Üreten kadın çiftçilerimize daha çok fırsat ve olanak sağlamak için ciddi ve planlı bir çaba sarf etmeliyiz. Çünkü üreten kadınlarımızın başarısı ortada. Bu potansiyeli yöremiz çok iyi analiz edip mutlaka değerlendirmeli diye düşünüyorum." dedi.

Fazlı AYDOĞAN Ödüllü Tirilye Üreten Kadın Kooperatifine Tebrik Ziyaretinde Bulundu.

Şeker "Memleket İçin Gönüllü Olanların Önü Açılmalı"

Leyla Şeker Emine Erdoğan ileKooperatif Başkanı Leyla Şeker ziyaretten duyduğu menuniyeti ifade ederek 15 Ekim ödül töreni sonrasında sadece Mudanya İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürü Ali Doğru ve Meyve Üreticileri Birliği Başkanı Fazlı Aydoğan'ın tebrik ziyaretinde bulunduğunu belirterek "Tirilye sevdalısı insanlarız. Kadın Statüsü organizasyonu ile yola çıktık. Kapı kapı dolaşıp 220 imza topladık ve Kadın kooperatifimizi kurduk.

Bu gibi konuları elinde imkan olanlar yapıyor. Birde memleket için gönüllüler var. işte biz memleketimize gönlünü verenlerdeniz. Yetkililerimiz, yerel yöneticilerimiz gönüllü olan insanlarımızın sesine lütfen kulak versinler. Amacımız herkesin faydalanması, memleketimizin değerlerinin hak ettiği yerlere gelmesi.Bunlar siyaset üstü şeyler. Memlekete yararlı olmak isteyen insanların önü açılmalı." dedi.

Üretim Yeri Sorunumuzun Çözülmesi Önümüzü Açacaktır.

Leyla Şeker Tirilye Tarımsal Kalkınma  Kadın Kooperatifi BaşkanıKooperatifin yanında bir de Üreten Kadın Dernekleri olduğuna dikkati çeken Leyla Şeker Tirilye'de her yerin SİT alanı olmasından dolayı kiralık yer sıkıntısı çektiklerini ve yerel yöneticilerin Kooperatif bünyesinde bulunan kadınlara bir üretim yeri sağlamasını istedi. Tirilye'de sahil bölümünde spor kulüplerine sağlanan yer imkanlarını hatırlatan kooperatif başkanı Şeker Bursa Üreten Kadın Dernekleri Federasyonu içinde bulunan 22 kadın derneği içinde üretim yeri olmayan tek kadın derneğinin Tirilye'de olduğunu belirtti. Yokluklarla mücadele ederek bu aşamaya geldiklerini belirten Leyla Şeker Tescilli Tirilyeli markalı doğal ürünleri göstererek maddi destek hiç beklemediklerini fakat üretim yeri sağlanması ile önlerinin açılmasını istediklerini vurguladı.

Dokumacılıkta Hereke Engelini Aşamadık.

Tirilye'nin çok eski bir yerleşim yeri olduğuna dikkat çeken Leyla Şeker tarihte asıl geçim kaynağının dokumacılık olduğunu ve kooperatif olarak dokumacılık yapmak istediklerinde Halk Eğitim Merkezi'nin sadece Hereke Halı dokumacılık eğitimini sunduğunu fakat artık Hereke'de bile bir kaç tekel dışında kimsenin Hereke halı dokumadığını, hereke halının birilerine kaptırıldığını belirterek Tirilye'ye uygun farklı dokumacılık projelerinin ise eğitim programı olarak Halk Eğitim Merkezi tarafından kabul görmediğini anlattı.

Aldıkları ödül organizasyonunda kooperatif standına büyük ilgi gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın ve Gıda Tarım Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın yakın ilgi ve alakalarının kendilerine güç verdiğini belirten Leyla Şeker Tirilyeli kadınların üretmeye devam edeceklerini vurguladı. 

Ödül haberimiz tıkla oku

Tirilyeli Kadınlara Emine Erdoğan'ın Elinden Farkındalık Ödülü.

Ödül Günü Fotoğrafları

 

Son Güncelleme ( Cumartesi, 11 Kasım 2017 13:03 )  


AYBAR İLETİŞİM VODAFONE MUDANYA

MUDANYA'DA SATILIK DAİRELER KADEMOĞLU İNŞAAT

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

 

YILIN İLK KARI DÜŞMEDEN ENFLASYON DÜŞTÜ. YAŞASIN(!)

Dövizin hararetli olduğu yaz döneminden bugüne dolardaki düşüş yaklaşık %30 oldu...

 

RÜYA GİBİ BİR SAHİL -ÇÖKÜŞ-

Geçtiğimiz Nisan ayında  Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu tarafından “Güneş y...

 

MİLLİ BÜTÜNLÜK

Türkiye'de "Cumhur ittifakı kaybederse Beka sorun olur" diyen Türkiye'nin çok büyük ...

 

MİLLİ HAFIZA

Tarih bir milletin hafızasıdır . Hafızasını yitirmiş milletler dostunu düşmanın...

 

SEVGİNİN METALAŞMASI

Sevgi;  kişinin kendisi dışındakilere bağlanmasını, yakınlaşmasını sağlayan r...

Kimler Sitede

Şu anda 651 ziyaretçi çevrimiçi

Dost Siteler

www.agbursa.com
Ağ Bursa, Kültür, Sanat, Sinema, Bursa.
www.mudanyaonline.net
Mudanya'nın ilk portalı

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Mudanya İş Rehberi