TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Güncel Haber 2015 Yılı Haber Arşivi BENNUR KARABURUN YALIÇİFTLİKLİLERLE GÖLET İÇİN BULUŞTU. KESİLEN ZEYTİN AĞAÇLARI GÜNDEME GELDİ.

BENNUR KARABURUN YALIÇİFTLİKLİLERLE GÖLET İÇİN BULUŞTU. KESİLEN ZEYTİN AĞAÇLARI GÜNDEME GELDİ.

E-posta

Adalet ve Kalkınma Partisi  (AKP) Bursa Milletvekili Bennur Karaburun, AKP Mudanya İlçe Başkanı Dr. Ahmet Murat Ünal ile birlikte Yalıçiftlik Mahallesine giderek burada mahallelilerle bir araya gelerek gölet hakkında istişarelerde bulundu.

Kimin Alacağı Varsa Mutlaka Ödenir

Yalıçiftlik Mahallesinde Muhtar ve mahallelilere İlçe Başkanı Ünal, baraj inşaatının başlamasında tamamlanmasına kadar olan çalışmaları titizlikle takip ettiklerini ifade etti. Ünal “Tirilye merasında bulunan Karanlık derenin sularının kışın denize akmasın düşüncesiyle 480 Bin Metreküp olan su havzası, ilave yatırımla buraya akıtılması için vekilimiz ve Başbakan yardımcımız tarafından yakından takip edilerek gerçekleştirildi. Bizler burada iyi niyetle bu işleri gerçekleşmesi için çalışırken, başımıza gelecekleri bildiğimiz için toplantılar yaparak ilgili kişilerle görüşerek kendilerini mağdur etmeyeceğimizi söyledik. İyi niyetle yapılan çalışmalarımızla suyun boşa akmak yerine gölet e akıtma çabamız sırasında bir baktık konu başka mecralara götürülmeye çalışılıyor.  Sayın vekilimize, Başbakan Yardımcımıza, İl Başkanımızı konuyu haberdar ettik, Sayın vekilimiz konuyu su işleri ve tarım bakanımızla görüşerek istişare etti. Cumhuriyet Halk partili (CHP) bir Milletvekilimizin olumsuz anlamda Meclisteki konuşması üzerine, Sayın vekilimizde Mecliste bir basın toplantısı yaparak konuyu Türkiye’nin gündemine getirdi. Bizler zeytin aşığı insanlarız, bu işler yapılırken 36 adet zeytin ağacı kesilmiştir bunu biliyoruz, bunların bedeli muhakkak ödenir, bir hatamız varsa onlarda giderilir ama bu kadar iyi niyetle yatırım için çıktığımız yolda bu yaşadıklarımız bizi üzdü” diyerek sözü AKP Bursa milletvekili Bennur Karaburun’a bıraktı.

AKP BURSA MİLLETVEKİLİ BENNUR KARABURUN YALIÇİFTLİK TE GÖLET İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTI

Bölgedeki Zenginleşmeyi Göz Ardı Edemeyiz

Karaburun, konun kendisi için çok önemli olduğunu, CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu’nun Meclis içerisinde “Yalıçiftlikte ağaç katliamı” yapılıyor diye ortalığı ayağa kaldırmaya çalışmasıyla birlikte, ben buna sessiz kalamazdım sözleriyle başladığı konuşmasını, maalesef bizler enerjimizi bunların yalanlarını doğruya çevirebilmek için mücadele ederek harcıyoruz sözleriyle sürdürdü. Karaburun konuyu meclisin gündemine taşıdığını söyleyerek,  “konu 36 tane ağacın sökülmesiydi, 36 ağaç söküldü ama 110 Bin ağaca su gidecek, dolayısıyla 10 Tirilyon Liralık bir zenginleşme olacak bu bölgede. Zeytinin kalitesi, bolluğu artmış olacak, bunları düşünerek bu yöre halkının faydalanabilmesi için 17 Milyon Liralık bir yatırım yaptık. Bu konuyla ilgili daha önce Faruk Çelik Kültür Merkezinde toplantılar yaptık, halkımıza bu konular anlatılarak paylaşıldı. CHP Milletvekilimizin bu çalışmaları provoke edercesine yaptığı girişimler nedeniyle, bizlerde sessiz kalmayarak Yalıçiftlik Göletini Ankara gündemine oturttuk. Bizler sizlerin refahı için her türlü mücadeleyi sürdüreceğiz diyerek katılımcılara teşekkür etti. AKP Milletvekili Karaburun daha sonra kendisine yöneltilen soruları cevapladı.

Bu Gölet İçin 43 Senedir Mücadele Veriyoruz.

Yalıçitlik Mahallesi Muhtarı Arif Toktaş söz alarak çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Toktaş, “Çalışmalrın başlangıç noktasından sıfır noktasına kadar olan bütün yerler kamulaştırıldı. Bu konuda bir dilekçe ve iki resimle Devlet Su İşleri (DSİ) Bölge Müdürlüğüne müracaat edenler için işlem gerçekleştiriliyor. Sadece DSİ’inin 4 günlük gecikmesinden kaynaklanan bazı sorunlar oluşmuştur. 43 senedir bu gölet için mücadele verilmiştir, Yalıçiftlik olarak 25 sene önce yaptığımız müracaatımız sonunda 2016 inşaatına başlanmış ve sonuçlanma süreci tamamlanmak üzeredir. Bu göletten sadece Yalıçiftlik ve çevresinin yanı sıra ormana yapılacak depolarla Tirilye, Eşkel ve çevresinin de bu olanaklardan faydalanmasını sağlamış oluruz. Şu an su toplama sürecinde olan göletimizi doldurup, pompaları çalışır duruma gelinceye kadar sabretmeliyiz. Bizler bütün yöneticilerimize saygılıyız yeter ki yapılan bu değeri baltalamak yerine sahip çıkarak desteklemelerini beklemekteyiz. Keşke sayın Belediye Başkanımız birilerini dinlemeden önce beni arayıp olay hakkında bilgiler alsaydı bütün bunlar yaşanmış olmazdı. Şikayetçi olan şahsın yıkılan ağaçları sadece 13 adet olup yaşları 30 dan fazla değildir “ diyerek çalışmalar hakkında geniş bilgilendirmede bulundu. Toktaş ayrıca gölet sayesinde yöreden göçlerin duracağını ve kesilen ağaçların değerinden tanzim edileceğinin altını çizdi. 10 sene Yalıçitlik Muhtarlığı yapan 76 yaşındaki Çetin Kayakoru, “43 yıldır bu gölet için mücadele verdik, bu hükümet sayesinde 43 yıllık hayallerimiz gerçek oldu, engellemek yerine hepimiz bu değerimize sahip çıkalım” sözlerini söylerken gözlerinin nemlendiği görüldü. AK Parti Bursa Milletvekli Karaburun ve İlçe Başkanı Ünal, Yalıçiftlik sonrası ziyaretlerini Kaymakoba ve Tirilye Mahallelerinde sürdürerek burada zeytin üreticileriyle istişarelerde bulundular.

Bennur Karaburun Yalıçiftlik Mudanya'da Gölet İstişare Toplantısı Düzenledi.

Yalıçiftlikte Gölet toplantısı

Son Güncelleme ( Pazar, 12 Kasım 2017 01:20 )  


AYBAR İLETİŞİM VODAFONE MUDANYA

MUDANYA'DA SATILIK DAİRELER KADEMOĞLU İNŞAAT

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

 

YILIN İLK KARI DÜŞMEDEN ENFLASYON DÜŞTÜ. YAŞASIN(!)

Dövizin hararetli olduğu yaz döneminden bugüne dolardaki düşüş yaklaşık %30 oldu...

 

RÜYA GİBİ BİR SAHİL -ÇÖKÜŞ-

Geçtiğimiz Nisan ayında  Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu tarafından “Güneş y...

 

MİLLİ BÜTÜNLÜK

Türkiye'de "Cumhur ittifakı kaybederse Beka sorun olur" diyen Türkiye'nin çok büyük ...

 

MİLLİ HAFIZA

Tarih bir milletin hafızasıdır . Hafızasını yitirmiş milletler dostunu düşmanın...

 

SEVGİNİN METALAŞMASI

Sevgi;  kişinin kendisi dışındakilere bağlanmasını, yakınlaşmasını sağlayan r...

Kimler Sitede

Şu anda 627 ziyaretçi çevrimiçi

Dost Siteler

www.agbursa.com
Ağ Bursa, Kültür, Sanat, Sinema, Bursa.
www.mudanyaonline.net
Mudanya'nın ilk portalı

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Mudanya İş Rehberi