TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Güncel Haber Mudanya Kent Haberleri İlçe Tarım'dan Mudanya Üretici Pazarına Denetleme

İlçe Tarım'dan Mudanya Üretici Pazarına Denetleme

E-posta

Mudanya Meyve Üreticileri Birliği ve Kumyaka Tarımsal Kalkınma Kooperatifi işbirliği ile gerçekleştirilen "Kumyaka Ürünlerini dalından halka sunma" projesini İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali Doğru üretici pazarına bizzat gelerek inceledi.

Mudanya Meyve Üretici Birliği Başkanı Fazlı Aydoğan ile Kumyaka Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Ramiz Batmaz proje çerçevesinde Kumyaka'da 17 farklı meyvenin yetiştiği bahçede sembolik olarak dalından meyve topladı. Çarşamba günleri kurulan Halitpaşa Mahallesi üretici pazarında tezgahta görücüye çıkan ve yoğun ilgi gören ürünleri Mudanya İlçe Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürü Ali Doğru gelerek inceledi, bilgi alışverişinde bulundu. Doğru daha sonra Mudanya Meyve Üreticileri Birliği pazarını denetleyerek üreticilerle sohbet etti, bilgi alışverişinde bulundu.

Doğru Üretici Pazarlarının bölgemizde çiftçiler tarafından az miktarda doğal olarak yetiştirilen ürünlerin ekonomimize kazandırılması gibi önemli bir görevi olduğunu belirtti. Kumyaka'nın kendisine has özel bir klima etkisine sahip olabileceğini, yetişen narenciye ve tropikal ürünlerin daha fazla yetiştirilmesinin önünde arazi şartlarının engel teşkil ettiğini belirten Ali Doğru, Kumyaka'da maalesef seracılık için geniş alanların olmadığını söyledi.

Kumyaka Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Ramiz Batmaz ise Kumyaka'da bahçelerde doğal olarak yetişen mandalina, avokado, portakal, kunkuat, hünnap, nar, yenilebilir yaban mersini, kivi, şadok, limon, üzüm gibi başlıca ürünleri Mudanya Meyve Üretici Pazarlarında değerlendirmekten dolayı büyük mutluluk yaşadığını gelecek yıl daha organize şekilde çalışıldığında rekoltenin 50 tona ulaşabileceğini belirtti. Batmaz ilgi ve alakalarından dolayı Müdür Ali Doğru ve Birlik Başkanı Fazlı Aydoğan'a teşekkür etti.

Mudanya Meyve Üreticileri Birliği Başkanı Fazlı Aydoğan yaptığı açıklamada "Bölgemizdeki toprak yapısı ve iklim muhteşem.Çiftçimizin çalışıp üretmesi için en önemli faktör üretici pazarlarımızın varlığı dır. Üreten çiftçi ürünlerinin ekonomik değerini alabileceği pazarlarının olmasından dolayı duyduğu özgüvenle daha çok üretiyor. Çiftçimiz ekiyor, yetiştiriyor. Çünkü üretici pazarlarımız var. Bazı kişilerin iddialarının aksine, Mudanya Üretici Pazarlarında üretici çiftçilerden başka hiç bir yabancı kimse yer almamaktadır. İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürümüz Sayın Ali Doğru'da üretici pazarımızı denetledi. Üreticilerimizde bilgi alışverişinde bulundu. Kendisine ve Kumyaka Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Ramiz Batmaz'a çok teşekkür ediyorum" dedi.

Mudanya Meyve Üreticileri Birliği ve Kumyaka Tarımsal Kalkınma Kooperatifi işbirliği ile gerçekleştirilen "Kumyaka Ürünlerini dalından halka sunma" projesini İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali Doğru üretici pazarına bizzat gelerek inceledi.

Mudanya Meyve Üreticileri Birliği Başkanı Fazlı Aydoğan ile Kumyaka Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Ramiz Batmaz Dalından Meyve Topladı.

Mudanya İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürü Ali Doğru Meyve Üreticileri Birliği Pazarını Ziyaret Etti.

Mudanya İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali Doğru Üretici Pazarını Denetledi.

VİDEO KUMYAKA'DA DALINDAN MEYVE TOPLAMA

Video- ÜRETİCİ PAZARINA İLÇE TARIM'DAN DENETLEME

Son Güncelleme ( Salı, 02 Ocak 2018 15:34 )  


Kahvaltı Sarayı Mudanya

ekol elektrik mudanya

Yamaç Tepe Cafe  Mudanya Yıldız Tepe Mevkii

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

 

BELEDİYE NE YAPSIN? DİYENLERE İTHAF OLUNUR.

Mudanya Hasanbey Mahallesi Karpuzoğlu sokağın sonunda ki Tekke-i Atik Cami yanında bu...

 

SEN AĞA BEN AĞA, İNEKLERİ ÇAKALLAR SAĞA

Dolandırıcıların Piri rahmetli Sülün Osman'a yetişemediysek te İstanbul Galata K...

 

HAYRİ TÜRKYILMAZ'a TAZMİNAT ŞOKU

Perşembe'nin gelişi Çarşamba'dan belli idi. 08 Aralık 2016 tarihli yazımda "KENDİND...

Dost Siteler

www.agbursa.com
Ağ Bursa, Kültür, Sanat, Sinema, Bursa.
www.mudanyaonline.net
Mudanya'nın ilk portalı

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Kimler Sitede

Şu anda 184 ziyaretçi çevrimiçi

Mudanya İş Rehberi