TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Güncel Haber 2015 Yılı Haber Arşivi Emir Ali USTA Mudanya Esnaf Odası Başkanlığına Adaylığını Açıkladı.

Emir Ali USTA Mudanya Esnaf Odası Başkanlığına Adaylığını Açıkladı.

E-posta

Mudanya Esnaf ve Sanatkârlar Odalası Yönetim Kurulu Başkanı Emir Ali USTA  26'ıncı Mudanya Esnaf Odası Genel Kurulunun 12 Ocak 2018 Cuma günü saat 13:30 da  eski Karagüllüoğlu (Behçetoğulları) gerçekleştirileceğini belirterek, oda yönetimine aynı ekibi ile beraber aday olduklarını açıkladı. Usta "Yola çıktıklarımızı yolda bulduklarımıza değişmeyiz aynı ekiple yönetime tekrar talibiz" derken 2017 yılının kısa değerlendirmesini ve bardak çay fiyatına yapılan zam hakkında bilgilendirme yaptı.

 İpar caddesi Mudanya Behçetoğulları (eski Karagüllüoğlu) Düğün salonunda yapılacak olan kongreye şu andaki yönetimiyle birlikte, odanın 4 yıllık yönetimine talip olacağını söyleyen Oda Başkanı Usta,  4 yıllık yönetimleri sırasında gerçekleşen çalışmalarını değerlendirmesinin yapılacağı genel kurula Mudanyalı esnafların katılmasını istedi. USTA kongreye katılan esnaflara hatıra olarak Bursa yapımı bıçak hediye edileceğini belirterek kongreyi Mudanya esnafı için düğünü bayram olarak niteledi.

Emir Ali Usta Mudanya Esnaf Teşkilâtları Başkanı

2017 Yılının kısa bir değerlendirmesini yapan Başkan USTA  Mudanya’da açılış yapan 232, kapanış yapan 207 esnafın olduğunu söyledi.

USTA "Yola çıktıklarımızı yolda bulduklarımıza değişmeyiz“

1993 yılında Mudanya Esnaf Odası yönetimde görev alan USTA, 1997 yılından beri Mudanya Esnaf Odası Başkanlığını sürdürmekte olup, 4 yıl için daha ekibi ile birlikte göreve talip olduğunu belirtirken "Yola çıktıklarımızı yolda bulduklarımıza değişmeyiz“ vurgusunun altını çizdi.

Başkan USTA Mudanya Esnaf ve Sanatkârlar Odasının göreve geldiği ilk yıllarda ki durum ile günümüzü kıyaslayarak  "Oda Genel Sekreterinin dükkan dükkan gezerek aidat toplayıp maaşını çıkarmaya çalıştığı bir odayı 1993 yılında yönetimini almamızdan sonra bu gün Bursa’nın önde gelen 106 odasında ilk 15 e çıkarmayı başardık. Odamızda çok büyük değişiklikler oldu. Şu anda Odamıza kayıtlı 1400 esnafımız vardır.” dedi.

Mudanya'ya Esnafımız İçin Turist Getireceğiz

USTA seçilmeleri halinde  500 e yakın basit defter muhasebesi, ücretsiz hukuk danışmanlığı, sağlık konularında yapılan protokolleri genişleterek devam edeceklerini, esnaf çocuklarına talep olması halinde İngilizce, Matematik, Fen dallarında ücretsiz eğitim kursları vereceklerini açıkladı. USTA ayrıca Yunanistan’ın Nea Moudania (Yeni Mudanya) ilçesiyle olan kardeşlik ilişkilerini değerlendirip, başlangıçta Mudanya’ya yılda en az 10 otobüs turist gelmesi sağlayarak esnafın daha verimli kazanç sağlamaları konusunda çalışmalar başlatacaklarını söyledi.

USTA "Esnaf Odaları, Esnafımızın Sendikalarıdır"

Mudanya’da yılın ilk günüden itibaren kahvehanelerdeki çay fiyatlarına %25 zam yaparak bir bardak çay fiyatının 100 Kuruştan 1.25 Liraya çıkmasını değerlendiren Usta, basın mensuplarının sorusu üzerine “Mudanya Belediyesinin esnafın dükkânlarına yaptığı yüksek zamların, kira fiyatlarını yükseltmesi sonucu esnafımızın bu fiyat artışından etkilenmemeleri için bu zammı yapma zorunda kaldık. Bu tavan fiyattır, esnafımızın bu fiyattan çay satma zorunluluğu yoktur, isteyen daha düşük fiyata satabilir” dedi.USTA yapılan fiyat ayarlamasının Çay Ocaklarını ilgilendirdiğini belirterek "Bizim Çay Bahçesi, Çay Ocakları ve Kahvehaneler tarifelerimiz ayrıdır. Cam bardakta çay ile porselen fincanda ki çay arasında fiyat farkı vardır." dedi.

Mudanya Belediyesinin mülklerinde yaptığı afaki kira zamları dolayısıyla kademeli  olarak kiraların yükseltilmesi önerilerinin dikkate alınmadığını ve "Mudanya'nın kira şirazesini kaçırırsınız" uyarılarına kulak verilmediğini ve gelinen durumda hem esnafın hem vatandaşın ekonomik ve sosyal zorluklar çektiğini belirten USTA vatandaşın Mudanya Esnafına değil Mudanya Belediyesine tepki göstermesinin daha doğru olduğunu vurguladı. Odaya bağlı bulunan esnafı korumakla mükellef olduklarına dikkat çeken USTA "Esnaf odaları, esnafımızın sendikalarıdır. Takdir edersiniz ki esnafımız kapattığında olduğunda bir yıpranma payı ve ya bir  kıdem tazminatı hakkına sahip değildir. dedi. USTA vatandaşın gelişmeleri geniş kapsamlı değerlendirmesini isteyerek "Aslında esnaf büyük fedakarlık göstermektedir" dedi.

VİDEO TIKLA SEYRET

 

 

Son Güncelleme ( Çarşamba, 03 Ocak 2018 02:44 )  


AYBAR İLETİŞİM VODAFONE MUDANYA

MUDANYA'DA SATILIK DAİRELER KADEMOĞLU İNŞAAT

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

 

YILIN İLK KARI DÜŞMEDEN ENFLASYON DÜŞTÜ. YAŞASIN(!)

Dövizin hararetli olduğu yaz döneminden bugüne dolardaki düşüş yaklaşık %30 oldu...

 

RÜYA GİBİ BİR SAHİL -ÇÖKÜŞ-

Geçtiğimiz Nisan ayında  Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu tarafından “Güneş y...

 

MİLLİ BÜTÜNLÜK

Türkiye'de "Cumhur ittifakı kaybederse Beka sorun olur" diyen Türkiye'nin çok büyük ...

 

MİLLİ HAFIZA

Tarih bir milletin hafızasıdır . Hafızasını yitirmiş milletler dostunu düşmanın...

 

SEVGİNİN METALAŞMASI

Sevgi;  kişinin kendisi dışındakilere bağlanmasını, yakınlaşmasını sağlayan r...

Kimler Sitede

Şu anda 647 ziyaretçi çevrimiçi

Dost Siteler

www.agbursa.com
Ağ Bursa, Kültür, Sanat, Sinema, Bursa.
www.mudanyaonline.net
Mudanya'nın ilk portalı

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Mudanya İş Rehberi