TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Güncel Haber 2015 Yılı Haber Arşivi Erdoğmuş "Mudanyamızı Militanca Yönettiler. Sonuç Hüsran"

Erdoğmuş "Mudanyamızı Militanca Yönettiler. Sonuç Hüsran"

E-posta

Nizam Erdoğmuş Saadet Partisi Mudanya İlçe BaşkanıSaadet Partisi Mudanya İlçe Başkan Yarıdımcısı Nizam Erdoğmuş yazılı basın açıklaması yaparak yerel yönetimlerin Mudanya'yı kötü yönettiğini ve bugünleri görme öngörüsünden yoksun olarak kenti yaşanmaz hale getirdiklerini belirtti.  Erdoğmuş açıklamasında "Ama Mudanya'yı bu kadar kötü idare etmek için "Kaliteli Militan" olmak gerekiyordu. Sağolsun onlarda bunu başardılar. Başkan Hayri Türkyılmaz, seçim vaatlerini ve önceliği olan işleri bir tarafa bırakmış, tabiri caizse üzerine vazife olmayan işlerle daha çok meşgul oluyor." satırlarına yer verdi.

 

Nizam Erdoğmuş'un yazılı basın açıklamasının tam metni şöyle;

 

"Mudanya'nın Kaderi Bahtı kara Mudanya...

Çocukluğumdan beri yıllardır bir sağ olduğunu iddia eden partiler, bir sol olduğunu iddia eden partiler belediyeyi ele aldılar. Fakat ne acıdır ki hiç biri bugünleri görecek bir öngörü ortaya koyup yaşanabilir bir Mudanya yapamadılar. Yanlış anlaşılmasın Belediyeyi kazanan partileri veya Başkanları küçümsemiyorum. Ama Mudanya'yı bu kadar kötü idare etmek için "Kaliteli Militan" olmak gerekiyordu. Sağ olsun onlarda bunu başardılar.

Bunlar için Mudanya veya Mudanya'lılar söylem dışında, hiçbir zaman bir mana ifade etmedi. Uygulamalara bakarak bunu rahatlıkla görebiliriz. Günümüze gelecek olursak; Başkan Hayri Türkyılmaz'ın icraatlarına bakmakta fayda var. Görülüyor ki Başkan, seçim vaatlerini ve önceliği olan işleri bir tarafa bırakmış, tabiri caizse üzerine vazife olmayan işlerle daha çok meşgul oluyor.

Ne Büyükşehir Belediyesi ne Mudanya Belediyesi aciliyet arzeden Trafik sorununun çözümü konusunda bir çare ortaya koyamıyorlar. Mudanya'da sahil projesi öncelik asla değildi. Bir yılda bitirileceği söylenmişti yaklaşık dört yıldır bitirilemedi. Bu Büyükşehirin ayıbı olmakla birlikte AKP ye inanan Hayri başkanda suçludur. Mudanya perişan esnaf mağdur.

Mudanya'nın diğer önemli bir sıkıntısı Teleferik Emirsultan Üniversite ve Terminale giden otobüslerin İskele meydanından hareket etmesi. Bu yanlıştan acilen dönülmeli bunların tamamı belirli aralıklarla Arnavutköy'den hareket ederek Bursaya gitmeli. İskelede bekleyen otobüslerin yolcuları son 5 dakika kalana kadar otobüse alınmayışı bir mağduriyet. Budonun gecikmesinden dolayı Otobüsün Terminale hareket etmemesi ayrı bir mağduriyet. Başkan Alinur Aktaşın bu konuya duyarlı olacağını ümit ediyoruz.

Başkan Hayri Türkyılmaz hiç gereği yokken Mudanya'ya sembol arayışına girdi. Bula bula hıristiyanlığın gizli sembolü Nero Haç'ını buldu. Bu bir tesadüfmüydü? Mütareke binasının yanına konduruverdi, şimdi yerinde yeller esiyor, fuzuli masraf.

Bu da yetmezmiş gibi dünya rekoru kıracağız diye 460 kişiyle oluşturuluan hıristiyanlığın gizli sembolü Nero Haçı'ını barış sembolü diye millete yurtturmaya kalktılar. Sayın Başkan bu işin mali boyutunu, getirisini ve götürüsünü açıklayabilir misiniz? Seçim vaatlerinizde belediyenin gelir ve giderlerini Belediyenin kapısına asacağız demiştiniz neden göremiyoruz ?

Mesela Manş denizini geçen yüzücülere sponsor oldunuz.İngiltere'ye ekip gönderdiniz.Bunların belediye bütçesine maliyeti nedir? Yazıp belediye kapısına asabilir misiniz? Spora bu kadar ilgi duyuyorsunuz peki spor klüplerine eşit mesafede olduğunuza inanıyormusunuz.? Yoksa bazı spor kluplerine üvey evlat muamelesi mi yapıyorsunuz?

Basının bir kısmına verdiğiniz desteği, diğer bir kısmından neden esirgiyorsunuz? Reklamlarınız neden belirli basın organlarında görülüyor? Siz seçilene kadar CHP li idiniz, seçildikten sonra bütün Mudanyanın şehr-i eminisiniz.  Dolayısıyla herkese ve her kesime eşit davranmakla mükellefsiniz. Sizin gibi düşünmeyenlere karşı neden bu kadar tahammülsüzsünüz?

Muhalefet sizin yanlışlarınızı görmeniz için önemli bir görevdir. Onlar konuşacak siz dinleyeceksiniz. Onlar konuşacak siz ders çıkaracak ve daha çok çalışacaksınız. Siz doğru yaptığınıza inanıyorsanız bırakın kim ne derse desin, nedir bu öfke? Sizin bu kadar asabi davranışınız normal midir?

2018 bütçesinde 11 milyon lira kültür işlerine para ayırdınız.Bu parayı geçmiş yıllarda olduğu gibi festivallerde harvurup harman savuracak mısınız, yoksa Mudanya'nın ihtiyacı olan işlerde mi kullanacaksınız? İhtiyaca binaen büyük bir kültür merkezi ve engelli vatandaşlar için rehabilitasyon merkezi düşünüyor musunuz ? Yıldıztepe projeniz ne oldu ? Başlamayı (temel atmayı) düşünüyor musunuz?

Belediyeye ait mülklerde yapmış olduğunuz fahiş kira artışının Mudanyalı'lara olumsuz maddi külfet olarak yansıdığının farkında mısınız? Kullanılmış eşya kumbaralarında biriken eşyaların akıbeti nedir? Bu eşyaları bir yahudi fabrika sahibinin toplayıp değerlendirdiği iddiası doğru mudur? Ateist Ciprasla görüşmeyi çok arzuladığınızı söylüyordunuz. Darbecileri kollayan Ciprasla hala görüşmeyi düşünüyor musunuz? Ekümeniklik hayalinde olan Patrik Bartholomeos ile samimi pozlarınızın bir manası var mıdır? Bursa metropoliti Başrahip Prof.Dr.Elpidophoros, mevcut kiliselerin tadilatı için kapı kapı geziyor, AKP her cuma namazı milletten cami için  para toplarken Kiliselere milyonlarca lira aktarıp tadilat yaptırıyor. Siz Başrahip Elpidophorosa Mudanya ziyaretinde Mudanya belediyesi olarak herhangi bir yardım sözü verdiniz mi? Ateist Cipras ve papazlara olan hayranlığınız nereden geliyor?

Ey AKP, ey CHP, Hayri Başkan, Siz mi değiştiniz yoksa kitabınız mı? Nedir sizdeki bu gavur aşıklığı, Siz hangi medeniyetin evladısınız? Biz yaşanabilir bir Mudanya ve yeni bir Mudanya'nın sözünü veriyoruz Biz Mudanya'nın en acil ihtiyacı olan trafik sorununun çözümü için söz veriyoruz.. Rüşvet alan da veren de melundur tabelalarını yeniden asmaya geliyoruz.. Son söz olarak.. Bilesiniz k Mudanya halkı Türk ve müslüman bir millettir.Milli Görüş Saadet Partisi var olduğu sürece sizlerin gayrı milli duruşunuzun daima karşısında olacak ve oyunlarınızı bozacaktır..

Nizam Erdoğmuş

Saadet Partisi Mudanya İlçe Başkan yardımcısı "

Son Güncelleme ( Çarşamba, 10 Ocak 2018 01:44 )  


AYBAR İLETİŞİM VODAFONE MUDANYA

MUDANYA'DA SATILIK DAİRELER KADEMOĞLU İNŞAAT

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

 

YILIN İLK KARI DÜŞMEDEN ENFLASYON DÜŞTÜ. YAŞASIN(!)

Dövizin hararetli olduğu yaz döneminden bugüne dolardaki düşüş yaklaşık %30 oldu...

 

RÜYA GİBİ BİR SAHİL -ÇÖKÜŞ-

Geçtiğimiz Nisan ayında  Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu tarafından “Güneş y...

 

MİLLİ BÜTÜNLÜK

Türkiye'de "Cumhur ittifakı kaybederse Beka sorun olur" diyen Türkiye'nin çok büyük ...

 

MİLLİ HAFIZA

Tarih bir milletin hafızasıdır . Hafızasını yitirmiş milletler dostunu düşmanın...

 

SEVGİNİN METALAŞMASI

Sevgi;  kişinin kendisi dışındakilere bağlanmasını, yakınlaşmasını sağlayan r...

Kimler Sitede

Şu anda 507 ziyaretçi çevrimiçi

Dost Siteler

www.agbursa.com
Ağ Bursa, Kültür, Sanat, Sinema, Bursa.
www.mudanyaonline.net
Mudanya'nın ilk portalı

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Mudanya İş Rehberi