Ahmet Murat Ünal

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Güncel Haber 2015 Yılı Haber Arşivi TİRİLYE’Lİ KADINLARDAN PARMAK ISIRTACAK TURŞU ÇEŞİTLERİ

TİRİLYE’Lİ KADINLARDAN PARMAK ISIRTACAK TURŞU ÇEŞİTLERİ

E-posta

Hayatın her zaman içinde olarak sanayiden, tekstile, gıdadan tarıma kadar kadınlarımızın elinin değmediği hemen hemen bir iş yok.    Mudanya’nın turistik tarihi Tirilye Mahallesinde kadınlar, el birliği ile yaptıkları birbirinden güzel ve çok çeşitli turşularla insanlara adeta parmak ısırtıyor. 

Sarmısaklısından, taze fasulyesine, yenidünya meyvesinden eriğine, bamyasına, karpuzundan kavununa, akla gelen her türlü sebze ve meyvenin çeşitli turşularını ve reçellerini yapan Tirilye mahallesi kadınları tamamen organik olarak kendi bahçe ve arazilerinde yetiştirdikleri ürünleri kullandıklarını belirtti.

Mudanya’nın turistik tarihi Tirilye Mahallesinde kadınlar, el birliği ile yaptıkları birbirinden güzel ve çok çeşitli turşularla insanlara adeta parmak ısırtıyor.

Türküler söyleyerek hazırlayıp Tirilye balıkçı barınağına giriş yolunda ki Mudanya Belediyesi köylü pazarı adı altında küçük dükkânlarında satışa sundukları birbirinden lezzetli ve bol çeşitteki turşularına gösterilen ilginin kendilerini çok mutlu ettiğini belirten kadınlar, bu yaz ayında çok daha değişik, sebze ve meyvelerin turşu ve reçellerini yaparak satacaklarını belirtiyorlar. Aile bütçelerine katkı amacıyla yaz kış Tirilye Balıkçı barınağına giriş yolu üzerinde bulunan küçük dükkânlarında ayrıca, Tirilye de üretilen dünyaca ünlü Tirilye zeytin ve zeytinyağı ile yine Tirilye de kendilerinin ürettikleri zeytinyağlı ve sebze meyveli mis kokulu sabunlarının da satışını yapıyorlar. Tirilyeli girişimci kadınlardan ve belediyenin sıra dükkanlarında kendi ürettikleri ürünlerinin bol çeşitte reçel ve turşusunu yaparak satıp aile bütçesine katsı saylayan girişimci Arzu Akın,” yaptığımız işlerden her zaman gurur duyuyoruz. Ürünlerimiz tamamen organik ürünlerden oluşmaktadır. Hiç bir katkı maddesi kullanılmamaktadır. Hamile çocuk bekleyen kadınlarımız da aşerme dönemlerinde ihtiyaçlarını ürettiğimiz geniş ürün yelpazemizden yararlanmaktadırlar” dedi.       

TİRİLYE’Lİ KADINLARDAN PARMAK ISIRTACAK TURŞU ÇEŞİTLERİ

Tarık ARSLAN/MUDANYA/

Son Güncelleme ( Çarşamba, 31 Ocak 2018 17:26 )  


Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

 

BİR BEKA MESELESİ

Akp Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Mhp lideri Devlet Bah...

 

Hayri Yoğurdu Yemedi Halkın Üstüne Döktü!

Sayın Mudanya’lılar, Belediyenin haksız uygulamaları konusunda yaptığım paylaş...

Kimler Sitede

Şu anda 429 ziyaretçi çevrimiçi

Dost Siteler

www.agbursa.com
Ağ Bursa, Kültür, Sanat, Sinema, Bursa.
www.mudanyaonline.net
Mudanya'nın ilk portalı

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Mudanya İş Rehberi