TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Güncel Haber Mudanya Kent Haberleri TİRİLYE’Lİ KADINLARDAN PARMAK ISIRTACAK TURŞU ÇEŞİTLERİ

TİRİLYE’Lİ KADINLARDAN PARMAK ISIRTACAK TURŞU ÇEŞİTLERİ

E-posta

Hayatın her zaman içinde olarak sanayiden, tekstile, gıdadan tarıma kadar kadınlarımızın elinin değmediği hemen hemen bir iş yok.    Mudanya’nın turistik tarihi Tirilye Mahallesinde kadınlar, el birliği ile yaptıkları birbirinden güzel ve çok çeşitli turşularla insanlara adeta parmak ısırtıyor. 

Sarmısaklısından, taze fasulyesine, yenidünya meyvesinden eriğine, bamyasına, karpuzundan kavununa, akla gelen her türlü sebze ve meyvenin çeşitli turşularını ve reçellerini yapan Tirilye mahallesi kadınları tamamen organik olarak kendi bahçe ve arazilerinde yetiştirdikleri ürünleri kullandıklarını belirtti.

Mudanya’nın turistik tarihi Tirilye Mahallesinde kadınlar, el birliği ile yaptıkları birbirinden güzel ve çok çeşitli turşularla insanlara adeta parmak ısırtıyor.

Türküler söyleyerek hazırlayıp Tirilye balıkçı barınağına giriş yolunda ki Mudanya Belediyesi köylü pazarı adı altında küçük dükkânlarında satışa sundukları birbirinden lezzetli ve bol çeşitteki turşularına gösterilen ilginin kendilerini çok mutlu ettiğini belirten kadınlar, bu yaz ayında çok daha değişik, sebze ve meyvelerin turşu ve reçellerini yaparak satacaklarını belirtiyorlar. Aile bütçelerine katkı amacıyla yaz kış Tirilye Balıkçı barınağına giriş yolu üzerinde bulunan küçük dükkânlarında ayrıca, Tirilye de üretilen dünyaca ünlü Tirilye zeytin ve zeytinyağı ile yine Tirilye de kendilerinin ürettikleri zeytinyağlı ve sebze meyveli mis kokulu sabunlarının da satışını yapıyorlar. Tirilyeli girişimci kadınlardan ve belediyenin sıra dükkanlarında kendi ürettikleri ürünlerinin bol çeşitte reçel ve turşusunu yaparak satıp aile bütçesine katsı saylayan girişimci Arzu Akın,” yaptığımız işlerden her zaman gurur duyuyoruz. Ürünlerimiz tamamen organik ürünlerden oluşmaktadır. Hiç bir katkı maddesi kullanılmamaktadır. Hamile çocuk bekleyen kadınlarımız da aşerme dönemlerinde ihtiyaçlarını ürettiğimiz geniş ürün yelpazemizden yararlanmaktadırlar” dedi.       

TİRİLYE’Lİ KADINLARDAN PARMAK ISIRTACAK TURŞU ÇEŞİTLERİ

Tarık ARSLAN/MUDANYA/

Son Güncelleme ( Çarşamba, 31 Ocak 2018 17:26 )  


ekol elektrik mudanya

Yamaç Tepe Cafe  Mudanya Yıldız Tepe Mevkii

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

 

İRANLILAR SARI ÖKÜZÜN SERENCAMINI BİLMEZLER Mİ?

Büyük Türk mutasavvıfı ve düşünürü Mevlana Celaleddin Rumi meşhur Mesnevisini F...

 

DEMİR KİLİSE AÇILIŞINA SIKIŞMIŞ EKÜMENİK SİYASETİ

7 Ocak 2018 Pazar günü, İstanbul’un Fener Semti’nde bulunan ve halk arasında “De...

 

BELEDİYE NE YAPSIN? DİYENLERE İTHAF OLUNUR.

Mudanya Hasanbey Mahallesi Karpuzoğlu sokağın sonunda ki Tekke-i Atik Cami yanında bu...

Dost Siteler

www.agbursa.com
Ağ Bursa, Kültür, Sanat, Sinema, Bursa.
www.mudanyaonline.net
Mudanya'nın ilk portalı

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Kimler Sitede

Şu anda 311 ziyaretçi çevrimiçi

Mudanya İş Rehberi