TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Güncel Haber 2015 Yılı Haber Arşivi VALİ İZZETTİN KÜÇÜK KEFEK'İ AĞIRLADI

VALİ İZZETTİN KÜÇÜK KEFEK'İ AĞIRLADI

E-posta

Türk kadınının çalışma hayatında daha etkili rol alması için yürütülen faaliyetler kapsamında, Bursalı kadın girişimcilerin daimi destekçisi olan Vali İzzettin Küçük’ü, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon (KEFEK) Başkanı Kocaeli Millet Vekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Kırsal Alanda Kadının Güçlendirilmesi ve Kadın Girişimciliğin Desteklenmesi Alt Komisyon Başkanı Bursa Millet Vekili Emine Yavuz Gözgeç ve Komisyon üyeleri ziyaret etti.


 
KADIN ELİNİN DEĞMEDİĞİ HER ŞEY EKSİK

Kadının çalışma hayatındaki önemini vurgulayan Vali Küçük; ”Kadınlarımızın her alanda olduğu gibi tarım hayatındaki faaliyetleri de çok önemli. Özellikle Türkiye’nin istihdam sorunu olduğu bir dönemde hayati önem taşımaktadır. Bursa’da bu konu ile ilgili çok kıymetli çalışmalar yapılmakta. Bayanlarımızın kurmuş olduğu köy ve mahalle bazında kooperatifler var ve bunlar  şehrin çeşitli yerlerinde satış zinciri de oluşturmuş durumdalar. Bu kooperatifler ile ilgili hanımlarımızın tamamen el emeği ile organik olarak ürettiği ürünlerin satıldığı çok sayıda mağaza ve dükkân açıldı.”dedi.
 
“Kadın elinin değmediği her şey eksik” diyerek sözlerine devam eden Vali Küçük, “Bunların dışında bayanlarımızın turizm alanında faaliyetleri var. Bursa’yı ziyaret eden turistler el ürünlerinden oluşmuş ürün satan bu mekânları özellikle tercih ediyorlar. Bu hususta Saitabat köyümüz bu işin öncülüğünü yapmaktadır. Meclisimizin bu konuyu ele alması bizler için memnuniyet verici. Çünkü ülkemizde nüfusun yüzde ellisini teşkil eden hanımefendilerin üretime, hayata direk katılımını sağlayacak çok önemli bir proje.  Bu proje kapsamında atılan her büyük adım ülkemizi de her anlamda ileri taşıyacaktır.” dedi.
 
Türk kadınına her alanda olduğu gibi iş hayatında da tam desteğin verildiğini dile getiren TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Başkanı Kocaeli Millet Vekili Radiye Sezer Katırcıoğlu ise; “Türkiye Büyük Millet Meclisi kadın erkek komisyonu olarak, yapılan çalışmalar kapsamında bugün Bursa Valimizi ziyaret ediyoruz.
 
Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu, kadının ekonomiden siyasete, eğitimden çalışma hayatına dair toplumun her alanında var olması noktasında çalışmalara imza atıyor. Kadınlarımızın her türlü girişimini desteklerle hayata geçirmeye çalışıyoruz. Bursa’da dün itibari ile başlayan temaslarımız dahilinde, kırsalda kadını güçlendirmek, kadının sorunlarını tespit edebilmek, devletin verdiği bütün imkanlara rahatlıkla ulaşabilmesinin önünü açmak adına kurduğumuz alt komisyonumuz bulunmakta.  Alt komisyonumuzun başkanlığını Bursa Millet Vekilimiz Emine Hanım yürütüyor. Heyetimizde Afyon Millet Vekilimiz Hatice Dudu Özkal, Konya Millet Vekilimiz Hüsniye Erdoğan ve ilgili bakanlıkların uzmanları ve yetkilileri bulunmakta.
 
Bursa her şeyi ile gerçekten güzel bir örnek. En önemlisi ise yeşil Bursa’mız Osmanlı İmparatorluğunun ilk temellerinin atıldığı, Osmanlı Çınarının kök salıp, filiz verdiği önemli bir şehrimiz.
 
Bursa hem sanayide, hem ticarette hem de tarımda kadını ile çok güçlü bir şehir. Sayın Valim bu anlamda desteklerinizi yakinen takip ediyoruz. Dün Saitabat’ta federasyonlaşan kadın derneğimizin çalışmalarını yakinen inceleme imkânı bulduk. Sizlerin destekleri ile kadınlarımızın üretmiş olduğu hiçbir katkı maddesi içermeyen organik ürünlerin üreticiden direk tüketiciye ulaşıldığı bereketim mağazasını inceleme fırsatı bulduk.
 

BURSA’NIN KADINLARI ÇOK GÜÇLÜ


Bursa’yı neden seçtiğimize gelince, kadınlarımız Bursa’nın her noktasında çok güzel çalışmalara imza atmış. Türkiye’nin tüm kadınları gibi Bursa’nın çok güçlü kadınları var. Bizlerde komisyon olarak bu örnekleri diğer tüm kadınlara gösterelim, bu güzel uygulamaları tüm Türkiye’ye yayalım istiyoruz.

Komisyonumuzun raporu çıkmak üzere, bu rapor kapsamında Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu’nun kuruluş yıldönümünde temaslarımız ve ilgili kurumlardan aldığımız bilgiler çerçevesinde komisyonumuzca en iyi örnekleri, Sayın Başbakanımızın elinden alacakları bir toplantıda ödüllendireceğiz. Ayrıca yereldeki kadınlarımıza bakanlıklarımız tarafından verilen imkânların eğitimini vereceğiz.” dedi.

Vali İzeetin KÜÇÜK'E KEFEK Ziyareti

 

 

Son Güncelleme ( Salı, 13 Şubat 2018 00:31 )  


SÜREYYA BUTİK MUDANYA

Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

İlhan ATABEY

Bizim Muhtarlığımızda tatlı dil güleryüz, gönüllere girmek, doğru konuşup bitecek bir işi sonuçlandırmak var.

Daha modern, daha çağdaş, daha yaşanabilir bir Şükrü Çavuş için Geliyoruz!

Şeref ŞAŞ Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Muhtar Ziya Yavuz Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Partiler üstü dinamik bir hizmet anlayışıyla, göreve yeniden talibim.

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

 

TANZİM ÇÖZÜM

Hal'den 4.50TL'ye alınan bir ürün tanzim satışta 4.00TL'ye satılıyorsa devlet kilo ...

 

LİYAKAT, HAKİKATİN IŞIĞIDIR

Tanım (bir varlığa özgü nitelikleri belirtmek)  düşüncenin kılavuzudur. Dü...

 

SÜPERMENEMEN. Afiyet şeker olsun.

Bir zamanlar fakir sofralarının ve özellikle de öğrencilerin en meşhur yemeklerinden...

 

Hayri Yoğurdu Yemedi Halkın Üstüne Döktü!

Sayın Mudanya’lılar, Belediyenin haksız uygulamaları konusunda yaptığım paylaş...

Kimler Sitede

Şu anda 1187 ziyaretçi çevrimiçi

Dost Siteler

www.agbursa.com
Ağ Bursa, Kültür, Sanat, Sinema, Bursa.
www.mudanyaonline.net
Mudanya'nın ilk portalı

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Mudanya İş Rehberi