Ahmet Murat Ünal

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Güncel Haber 2015 Yılı Haber Arşivi Mübadele Söyleşileri Mudanya Kırsalına Ulaştırılıyor.

Mübadele Söyleşileri Mudanya Kırsalına Ulaştırılıyor.

E-posta

Lozan Mübadilleri Vakfı Mudanya Temsilciliği “Türk- Yunan Nüfus Mübadelesi’nin 95.yılı kapsamında Mübadele Söyleşileri adı altında başlattığı çalışmasını  ilk kez Mudanya’nın köyden mahalle statüsüne geçen mahallelere taşıdı.

. İlk söyleşi  ilçeye bağlı mahallelerde yaşam süren Mübadillere yönelik olarak verildi.  Büyük ilgi gören söyleşilerin İlki ziyaret edilen ve Mudanya’nın önemli tarihi değerlerine sahip ve bünyesinde çok önemli bir tarihi kilise bulunan sayıda Mübadil vatandaşın yaşadığı Dereköy mahallesinde gerçekleştirildi.

Dereköy mahalle kahvesinde düzenlenen etkinliğe mahalle halkı büyük ilgi göstererek konusunda deyimli önemli çalışmalara imza atmış bilim insanları Prof. Dr. Barış Özdal ve Akademisyen Elçin Arabacı’yı ve kendiside bir mübadil olan emekli okul müdürü Mehmet Demirtaş’ı can kulağı ile dinlediler ve sonrasında soru cevap şeklinde söyleşiler devam etti ve ayrıca söyleşi konularıyla ilgili görsellerle konular güçlendirildi.

Mehmet Demirtaş

Yapılan çalışmanın son derece önemli olduğunu ve bugüne kadar yapılmayan bir aktivite olduğu içinde önem taşıdığını ifade eden LMV Mudanya Temsilcisi Cumhur Aksan, “böylesine önemli bir aktiviteyi yaşama geçirdiğimiz için vakıf temsilciliği olarak için çok mutlu olduk. Söyleşilerle sırasında hazırlanan mübadele ile ilgili görselleri de yayınlayarak vatandaşlarımızın daha sağlıklı bilgilenmelerini sağladık. Gördüğümüz ilgi bizlerin ne kadar doğru çalışmalar içinde olduğumuzu göstermiştir” dedi.    

Çok önemli konuların vatandaşlara aktarılmasını sağladıkları içinde mutlu olduklarını belirten Aksan,” Söyleşilerimizin ana teması “Türk- Yunan Nüfus Mübadelesinin 95. yılı Mübadele Söyleşileri”dir. Belirlenen tarihler içinde Mübadil bulunan bütün mahallelerimizde bu etkinliklerimizi gerçekleştireceğiz. Bizler Lozan Mübadilleri Vakfı Mudanya Temsilciliği olarak 2018 yılının canlı ve etkinliklerle dolu geçmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Katılan akademisyenlerimize ve söyleşi etkinliklerimize katılarak bizleri onurlandıran mahalle halkımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Lozan Mübadilleri Vakfı Köy Söyleşileri 2018

Akademisyen Elçin ARABACI

Son Güncelleme ( Cuma, 02 Mart 2018 17:09 )  


Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

 

BİR BEKA MESELESİ

Akp Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Mhp lideri Devlet Bah...

 

Hayri Yoğurdu Yemedi Halkın Üstüne Döktü!

Sayın Mudanya’lılar, Belediyenin haksız uygulamaları konusunda yaptığım paylaş...

Kimler Sitede

Şu anda 624 ziyaretçi çevrimiçi

Dost Siteler

www.agbursa.com
Ağ Bursa, Kültür, Sanat, Sinema, Bursa.
www.mudanyaonline.net
Mudanya'nın ilk portalı

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Mudanya İş Rehberi