Ahmet Murat Ünal

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Güncel Haber 2015 Yılı Haber Arşivi ÜNAL "TÜRKYILMAZ MUDANYA'YA HİZMET ETMEMİZE ENGEL OLUYOR"

ÜNAL "TÜRKYILMAZ MUDANYA'YA HİZMET ETMEMİZE ENGEL OLUYOR"

E-posta

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Mudanya İlçe Başkanı Dr. Ahmet Murat ÜNAL parti merkezinde yaptığı basın açıklamasında Mudanya Belediye Başkanı Hayri TÜRKYILMAZ'a yüklendi. ÜNAL Yıldıztepe projesi için "Asrın projesi değil, asrın fiyaskosu dur. " sözlerini kullandı.ÜNAL TÜRKYILMAZ'a seslenerek  "Tam sayfa gazete ilanları ile duyurduğunuz Mütareke Meydanı projesini de Yıldıztepe'de olduğu gibi elinize yüzünüze bulaştırmayın" dedi.

 

Parti yönetiminin ve kadın kollarının hazır bulunduğu basın açıklamasında çarpıcı ifadeler kullanan AKP Mudanya İlçe Başkanı ÜNAL 22 ayı geçen bir süredir görevde olduğunu, yapılan eleştirileri hoş görüyle karşıladığını siyaset makamının eleştirilere açık olması gerektiğine inandığını ifade ederek "eleştiren hiç kimseye bir serzenişim olmadı kesinlikle olmayacak" diyerek başladığı açıklamasında muhalefet yapmadıklarına ilişkin eleştiriler aldığını ve bu eleştirilerin göreve gelen kişilere taahhüt ettikleri işleri gerçekleştirebilmek için verdiği süre nedeniyle olduğunu, görevdeki kişileri eleştirmeden önce taahhütlerini yerine getirmeleri için onlara süre tanınması gerektiğine inandığını vurguladı.

AK PARTİ MUDANYA İLÇE BAŞKANI MURAT ÜNAL HAYRİ TÜRKYILMAZ I ELEŞTİRDİ.

TÜRKYILMAZ'IN TABELA VE REKLAM BELEDİYECİLİĞİ'NİN SONU GELMİŞTİR.

30 Mart 2014 seçimleri sonrasında önümüzdeki 30 Mart günü tam 4 yılın dolmuş olacağını hatırlatan ÜNAL, Mudanya Belediye Başkanı Hayri TÜRKYILMAZ'ın halka verdiği seçim vaatlerinin önemli bölümünü yerine getirebilmesi açısından önemli bir zaman dilimi olduğunu belirterek  "mevcut duruma bakıldığında önümüzdeki bir yıllık sürede daha öncedende yapıldığı gibi tabela ve reklam belediyeciliğinin sonu gelmiştir." dedi.

Mudanya Belediyesi'nin bir kaç ufak park dışında elle tutulur, gözle görünür, dişe dokunur hiç bir hizmetine Mudanya'da yaşayan birisi olarak görmediğini belirten ÜNAL Mudanya Belediyesi'nin 4 yıllık hizmet süresi sonunda sınıfta kaldığını söyledi. ÜNAL geçen AKP'li belediyenin halk tarafından beğenilmediği için CHP'li Hayri TÜRKYILMAZ'ı göreve getirdiğini fakat TÜRKYILMAZ'ın önüne bakarak hizmet üretmek yerine seçilmiş bir insana yakışmayacak şekilde sürekli olarak geçmiş dönem belediyesi ile ilgili hoş olmayan argümanlarla vakit kaybettiğini, geçmişe takılarak hayal ürünü eleştirilerde bulunarak hamaset siyaseti yaparak kendisine ayrılan süreyi heba ettiğini TÜRKYILMAZ'ın söylediği bütün kötü sözleri kendisine misli ile iade ettiğini vurguladı.

Gelinen noktada TÜRKYILMAZ'ın geçmiş dönem AKP'li belediyenin yapmış olduğu eserlerin üzerine oturarak açılışını yaptığını ve iki defa CHP Genel Başkanı'nı Mudanya'da geçmiş dönemde açılışı yapılmış olan AKP'li belediye eserleri ile ağırlamak zorunda kaldığını söyledi.

ALINAN 3 ÖDÜL'ÜN 2 PROJESİ AKP'Lİ BELEDİYELERE AİT

Geçen dört yıl içinde Mudanya Belediyesi'nin 3 tane ödül aldığını fakat alınan ödüllerden ikisi'nin projlerinin AKP'li belediye başkanları tarafından hazırlandığını belirten ÜNAL Taş Mektep Projesi'nin zamanın AKP'li Tirilye Belediye Başkanı Ali TURAN tarafından Anıtlar Kuruluna 5-10-2012 tarihinde onaylatıldığını hatırlatarak "O'na bir teşekkür etmesi gerekiyordu" dedi.

ÜNAL, Tirilye Taş Mektep restorasyonu için ilk etapta Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığının Bursa Valiliği'ne yolladığı 1 milyon liralık paranın bir ay süreli olduğuna ilişkin Mudanya Belediyesini uyararak Ali TURAN'ın onaylı projesini hatırlattığını ve sonuçta gelen 1milyon Türk Liralık bütçenin Ali TURAN'ın Taş Mektep projesinde değerlenerek geri gitmesinin önüne geçtiklerini söyledi. ÜNAL gerekli hızla restorasyonun devam etmesi durumunda Taş Mektep için gelecek olan ödeneğin 4milyon Türk Lirasına kadar çıkacağını açıkladı.

TÜRKYILMAZ yönetiminde ki Mudanya Belediyesi'nin almış olduğu ikinci ödülün 12 Eylül caddesi ve bazı bölümlerde ki binaların dış cephelerinin güzelleştirilmesi projesi nedeni ile olduğunu belirten ÜNAL "Bu proje de geçtiğimiz dönem ki AKP'li Belediye Başkanı ve O'nun bürokratları tarafından hazırlandığı projelerdir." dedi.

VİDEO TIKLA SEYRET

 

GEÇMİŞLE KAVGA EDEREK ÖNÜNÜ GÖREMEZSİN

AKP Mudanya İlçe Başkanı ÜNAL, TÜRKYILMAZ'ın geçmişle uğraşarak AKP'li belediye döneminde yapılan işlere teşekkür etmek yerine yapılan işlere bahane bularak Mudanya'yı yönetme imkanının ortadan kalktığını vurguladı.

TÜRKYILMAZ'IN YAPTIĞI TEK İŞ KAVGA ETMEK. YÜZYILIN FİYASKOSU YILDIZTEPE PROJESİ

Hayri TÜRKYILMAZ'ın göreve geldiği günden bu yana Mudanya'nın tüm kanaat önderleri ve sivil toplum kuruluşları ile kavga içinde olduğunu belirten ÜNAL "Siyasette biz şunu öğrendik. Hiç bir zaman yalan söylemeyeceksiniz. Yaptıklarınızı söyleyip, yapamadıklarınız için özür dileyeceksiniz." dedi.

Sözü TÜRKYILMAZ'ın vaatleri arasında bulunan ve Yüzyılın Projesi olarak halka lanse edilen Yıldıztepe Sosyal Yaşam Merkezi'ne getiren ÜNAL gazetelere ilan vererek halkta büyük beklentiler oluşturulan projenin Mudanya'nın ihtiyaçlarını karşılayamayacak lüzumsuz ve zaman kaybına neden olan bir proje olduğunu iddia etti. ÜNAL buna gerekçe olarak razi hakkında gereken resmi izinlerin tam olarak sağlanamaması, proje de yer alan 30 metrelik yol ve eksik mühendislik olduğunu söyledi.

PROJE YÜZYILIN YALANI HALİNE DÖNÜŞTÜ.

ÜNAL "2016 yılında Bursa yerel televizyonuna katılan Belediye Başkanı TÜRKYILMAZ sunucunun sorusu üzerine 91 bin Mudanya'lının gözünün içine bak baka (proje ile ilgili her türlü izinler alınmıştır) diye konuşmuştu. Biz de biliyoruz ki makette ki proje ihtiyaçları karşılamaktan çok uzak bu nedenle projenin ön tarafında ki karayolunun, yine doğu, batı ve kuzey tarafında ki Milli Emlâk'a ait olan yerler için de gerekli izinler alınarak tüm projenin kapsamlı şekilde ele alınması gerektiğine inanıyorduk. Fakat 16-10-2017 tarihinde Karayollarından Mudanya Belediyesine gelen resmi yazı da karayolunun Mudanya Belediyesi'ne devir edilemeyeceği belirtiliyor" dedi.

ÜNAL proje hakkında gerekli bütün izinleri aldık diyen TÜRKYILMAZ'ın projeyi halka Asrın Projesi diye anlatmasının doğruları yansıtmadığını belirterek "Maalesef Mudanya Halkına Yüzyılın Projesi olarak lanse edilen proje Yüzyılın Yalanı haline dönüşmüştür. Hesapsız kitapsız sadece maket belediyeciliği yapmaya kalkarsanız projeyi kuşa çevirirsiniz. Mudanya Belediye Yönetimine önerimiz diyeceğiz ama mevcut olan bir belediye yönetimi maalesef Mudanya'da kalmamıştır. Çok yakında 2 tane belediye başkan yardımcısı istifa ettirilmiş, CHP'li meclis üyeleri arasında başkan yardımcılığını kabul edebilecek üye kalmamıştır." dedi.

ARTIK MUDANYA'YA ZARAR VERMEKTEN VAZGEÇ

TÜRKYILMAZ'a seslenen ÜNAL "Size önerimiz artık Mudanya'ya zarar vermekten vazgeçin. Gece karar veriyorsunuz ertesi gün proje yapmaya kalkıyorsunuz. Proje yapmak ekiple olur. Sadece koltuk gücü ve kamuoyu oluşturarak hizmet yapmanız mümkün değildir" diyerek TÜRKYILMAZ'ın belediye başkan yardımcısı bulabilecek bir ortam bile oluşturamadığı bir durumda arzu edilen projeleri hazırlayıp, mühendislik çalışmalarını yapacak ekibin Mudanya Belediyesi'nde kalmadığını iddia etti.

MUDANYA'NIN GELECEĞİ İLE OYNANIYOR

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Mudanya'da yapmak istediği yatırım ve hizmetlerin Bursa'da bulunan bazı sivil toplum kuruluşları tarafından yargıya taşınması sonucu meydana gelen engelin Mudanya mevcut Belediye Başkan Yardımcısı tarafından adeta bayrak sallanarak basına servis edildiğini belirten ÜNAL, Ketendere liman ve RoRo projesini örnek vererek dava açan kişilerin sadece bir kaç kez ilgili bölgeye götürülen taşıma kişiler olduğunu iddia ederek dünyanın sayılı limanlarının kentin göbeğinde olduğunu ve artık büyümeye yeri kalmayan Mudanya Şehir Merkezi'nin yapılacak liman ile daha elverişli bölgeye kaymasının engellenmek istediğini belirtti.

BUNU DA ELİNİZE YÜZÜNÜZE BULAŞTIRMAYIN.

ÜNAL tam sayfa gazete ilanlarını basına göstererek yapılmak istenilen Mütareke Meydanı projesinin de Yıldıztepe projesi gibi olmasını istemediklerini belirterek  "Mütereke Meydanı Projesini de eliniz eyüzünüze bulaştırmayın.Eğer elinize yüzünüze bulatıracaksanız gitmenize bir yıldan daha az bir süre kaldı bu işlere el atmayın. Sizden sonra gelebilecek yönetimlere problem ve çözülmez sorun yumaklarını miras bırakmayın " diye seslendi.

BUSKİ HİZMETLERİ İÇİN ÖZÜR DİLERİZ

BUSKİ'nin bazı hizmetlerde elini ağırdan aldığının farkında olduklarını belirten "ÜNAL bunun için özür dileriz ama Mudanya'yı sıkıntıya sokan su sıkıntıları yapılan Seç Tepe ve Halitpaşa tepelerinde iki tane büyük 4bin ve 10 bin ton'luk su depoları hizmete alınmıştır.Bunların yapımı sırasında gerçekleşen kazılarda vatandaşlarımızı üzmüş olabiliriz özür diliyoruz. Mudanya'nın dereleri çok kötü durumdaydı yavaş yavaş temzileniyor ve çaba sarfediliyor. " dedi.

Mudanya'ya hizmet vermenin oldukça zor olduğuna dikkat çeken ÜNAL "Bursa Büyükşehir Belediyesi ile aynı tarafa bakmayan bir Mudanya Belediyesi ile hizmet yapmak zor. Buna saygı gösteriyoruz vatandaşımızın tercihidir ama vatandaşın oylarıyla geldiğiniz bir koltukta hizmet etmeyi engellemek yerine gelin Büyükşehir Belediyesi ile kol kola girin. Siz koltuğunuzu olumlu işler yapmak yerine yapılacak olumlu işleri tıkamak için kullandığınızda maalesef çözüm üretmekte, sonuç almakta zahmet çekiyoruz." dedi.

TÜRKYILMAZ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİS TOPLANTILARINA 4 YILDIR KATILMADI.

ÜNAL, Mudanya Belediye Başkanı TÜRKYILMAZ'ın asli görevi olan Büyükşehir Belediye Meclis Toplantılarına 4 yıldır katılmadığını hatırlatarak "Bu Mudanya halkına yapılmış ciddi bir saygısızlıktır."  dedi.

SÖZ VERİLEN ARAZİ YOLLARI ASFALTI YAPILMADI

İki yıl önceki Mudanya Belediyesi Meclis Toplantılarında TÜRKYILMAZ'ın tüm arazi yollarını asfalt kaplama sözü verdiğini hatırlatan ÜNAL geçen iki yıllık süre sonucunda yollarda arazi aracı yerine traktörlerle ancak gidilebildiğini belirterek "Başkan TÜRKYILMAZ'dan arazi yolları için birazcık daha çaba sarfetmesini rica ediyoruz" dedi.

SAHİL PROJESİ BİZİ ÇOK ÜZDÜ.

Yaşanan aksaklıklar, ihaleye giren şirketlerin çekişmeleri ve gerçekleşen 15 Temmuz darbe girişimi sonucunda yapım süreci oldukça uzayan Sahil Projesi'nin kendilerini ve halkı üzdüğünü belirten ÜNAL Belediye Başkanı TÜRKYILMAZ'ın tek stratejisinin planlanan ve yapımına başlanan Sahil Projesi'nin bitmemesi yönünde olduğunun anlaşıldığını söyledi. Tüm engelleme ve çıkarılan zorluklara rağmen nihayet bitirilmek üzere olan projenin yakında açılışının yapılacağını belirten ÜNAL "Mudanyalının denizin üzerinde ve sahil şeridinde nefes alabileceği 25 dönümlük bir rıhtım yapıldı. Çok kısa süre sonra açılışını yapacağız." dedi.

ŞAZİYE RÜŞTÜ SAĞLIK YURDU BİNASI YENİLENDİ. TAHİRPAŞA KONAĞI KAZANDIRILDI.

Mudanya Hastanesi eski binası olan ŞAZİYE RÜŞTÜ SAĞLIK YURDU binasının 1 milyon liraya halk sağlığı merkezi olduğunu hatırlatan ÜNAL "Bundan önceki yönetimleri hiç bir şey yapmamak ile itham eden Belediye Başkanı, bundan önceki AK Partili Belediye Yönetimi tarafından yapılan Tahirpaşa Konağı'nda ki makam odasında gidip fotoğraf çektiriyor. Bunun dörtte birini karşılayacak bir tane imalat yapmış olsun Mudanya'da biz kendisine teşekkür edelim" diye konuştu.

TÜRKYILMAZ'DAN HEP KAPATMA, YIKIM, CEZA, BOŞALTMA

ÜNAL toplumun çok büyük bir kısmı ile kavgalı olan Belediye Başkanı TÜRKYILMAZ'ın daha önceki dönemde Mudanya'ya kazandırılan eserlerin kaldırılmasına yönelik çok ciddi çaba ve faaliyet içinde olduğunu iddia ederek "Bunu anlamakta güçlük çekiyoruz. Daha önce AK Partili Belediye döneminde yapılmış olan öğretmen evi mahkemelik, vatandaşa hizmet veren Tapu Kadastro'ya geçmiş dönemde sağlanan yerin kirasının bundan sonra ödenmeyeceğine ve bu yerin boşaltılmasına ilişkin tebligatlar gönderiliyor." dedi.

Mudanya Belediye Başkanı TÜRKYILMAZ'ın imzalarının hep kapatma, ceza ve yıkım kararları gibi belgelerde görüldüğüne dikkati çeken ÜNAL 31-03-2018 tarihinde Tapu Kadastro'nun bulunduğu yeri boşaltması gerektiğinin tebliğ edildiğini açıkladı. ÜNAL "sadece aylık bin lira olan Tapu Kadastro bürosunun kirasını ödemeyen TÜRKYILMAZ yönetiminde ki Mudanya Belediyesi astronomik hukuk danışmanlığı bedellerini tıkır tıkır ödediğine dikkat çekti.

ÜNAL basın mensuplarının sorularını yanıtladı ve basın mensuplarıyla birlikte Güzelyalı'da zeytin ağaçlarının söküldüğü ve beton blokların dikildiği yerler ile Yıldıztepe'de asrın projesi diye lanse edilen proje alanına giderek soruları yanıtladı.

 

MURAT ÜNAL Yapaılan imar değişikliği ile yolu kesen binayı gösterdi

ÜNAL yapılan imar değişikliği ile yolun kesen ve vatandaşların tepkisini alan binayı gösterdi.

ÜNAL GÜZELYALIDA KATLEDİLEN ZEYTİN AĞAÇLARI YERİNE DİKİLEN BETON BLOKLARIN ÖNÜNDE AÇIKLAMA YAPTI

ÜNAL GÜZELYALIDA KATLEDİLEN ZEYTİN AĞAÇLARI YERİNE DİKİLEN BETON BLOKLARIN ÖNÜNDE AÇIKLAMA YAPTI

Son Güncelleme ( Pazartesi, 05 Mart 2018 19:50 )  


Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

 

BİR BEKA MESELESİ

Akp Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Mhp lideri Devlet Bah...

 

Hayri Yoğurdu Yemedi Halkın Üstüne Döktü!

Sayın Mudanya’lılar, Belediyenin haksız uygulamaları konusunda yaptığım paylaş...

Kimler Sitede

Şu anda 430 ziyaretçi çevrimiçi

Dost Siteler

www.agbursa.com
Ağ Bursa, Kültür, Sanat, Sinema, Bursa.
www.mudanyaonline.net
Mudanya'nın ilk portalı

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Mudanya İş Rehberi