TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Güncel Haber 2015 Yılı Haber Arşivi TÜRKYILMAZ İLE ÜNAL ARASINDA İSTENMEYEN TARTIŞMA

TÜRKYILMAZ İLE ÜNAL ARASINDA İSTENMEYEN TARTIŞMA

E-posta

Mudanya Kaymakamlığı tarafından düzenlenen resmi bir organizasyonda Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ile Adalet ve Kalkınma Partisi  İlçe Başkanı Murat Ünal arasında tartışma yaşandı. Türkyılmaz, Ünal’ı yalancılık ile suçlayarak Mütareke Meydanı’nda ağaç kesilmediğini savundu.

 Mudanya Kaymakamlığı tarafından düzenlenen organizasyona  Belediye Başkanı Türkyılmaz, ile Ak Parti İlçe Başkanı Murat Ünal arasında ki tartışma kaymakamın oturduğu masada gerçekleşti ve büyük gerilime yol açtı.

Organizasyonun ardından Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ve Ak Parti Mudanya İlçe Başkanı Murat Ünal’ı çay içmek amacıyla masasına davet etti. Ünal da davete icabet ederek masaya oturdu. Türkyılmaz masada  Mütareke Meydanından kesilen ağaçları gündeme getirerek, Ayıp ediyorsunuz. Orada kesilen ağaç yok” diyerek Ünal’ı hedef aldı. Bunun üzerine Ünal’da “Nasıl kesilen ağaç yok. Gittik orada tespit ettik. Görüntülerini de aldık. Kamuoyu da gördü” şeklinde cevap verdi.

Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz,  Ünal’a “Sen benim masama oturamazsın” diye çıkışırken Ünal da “Ben senin masana değil mülki amir olan Kaymakamın masasına oturdum. Sen kendini ne zannediyorsun” sözleriyle karşılık verdi. Türkyılmaz'ın “Sen yalancısın, orada ağaç kesilmedi” diyerek Ünal’a yönelik  tavrını sürdürdü. Kaymakam Faik Oktay Sözer, bir kaç defa araya girerek bu tavır ve davranışların yakışmadığını söylese de Türkyılmaz Ünal’a yönelik söylemlerini sürdürmeye devam etti.

ÜNAL YAŞANANLARA TEPKİ GÖSTERDİ.

Türkyılmaz’a misliyle yanıt veren Ünal, “Sen ne hakla bu sözleri söylüyorsun. Burası senin düzenlediğin bir organizasyon değil. Sen düzenlersen çağırmazsın. Orada ağaç kesildi herkes de gördü. Yalan söyleyen sensin” ifadelerini kullandı. Türkyılmaz, ağaçların kesilmesini haber yapan gazetecilerin  yandaş basın olduğunu iddia etti..

Gerginliği arttığı ortamda protokol mensuplarının da araya girmesine rağmen  Belediye Başkanı Türkyılmaz, Ünal’ı bu kez dürüst olmamakla itham etti. Bunun üzerine ayağa kalkan Ünal, “Dürüst olmayan asıl sensin. Bizim düsturumuz dürüstlük ve adalettir. Ama siz dürüst değilsiniz. Bu konuşmalar hiç yakışmıyor. Ayıptır yaptığınız. Yakışıyor mu?” dedi. Olayın ardından Kaymakamla vedalaşarak Jandarma Sosyal Tesislerini terk eden AK Parti Mudanya İlçe Başkanı Ünal, siyasetin bu şekilde yapılmasının doğru olmadığını vurgulayarak, “Bir Belediye Başkanı bir mülke amirinin yanında böyle bir sözlü saldırıda nasıl bulunabilir? Yazık… Mudanya böyle bir Belediye Başkanını hak etmiyor.” şeklinde konuştu.

Adalet ve Kalkınma Partisi Mudanya İlçe Başkanı Murat Ünal ile Belediye Başkanı Murat Ünal Tartıştı

İlgili haberlerimiz Tıkla Oku

Murat Ünal'ın gerilim dolu ağaç kesimi açıklaması Tarih 18 Mayıs 2018

Hayri Türkyılmaz Barışın Sembolü Zeytin Ağacı Dikti.

Son Güncelleme ( Çarşamba, 27 Haziran 2018 20:32 )  


AYBAR İLETİŞİM VODAFONE MUDANYA

MUDANYA'DA SATILIK DAİRELER KADEMOĞLU İNŞAAT

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

 

YEREL SEÇİME DOĞRU

Yerel seçimler yaklaştıkça, siyasi partilerde de doğal olarak hareketlenmeler başlad...

 

OKUMAK İNSANA NE KAZANDIRIR?

İnsanın eylemlerini bedensel ve zihinsel olarak ikiye ayırabiliriz.  Bedensel eylemler...

 

NASIL BİR BELEDİYE BAŞKANI…?

Yerel seçimlere 5 aydan daha az bir süre kala her yerde olduğu gibi Mudanya’da da ada...

 

RUM SEVİCİLİĞİ KARDEŞLİK Mi?

Zeytinlik Dağı'nda yaptığı ünlü vaazda İsa peygamber şöyle demişti: “Kötül...

Kimler Sitede

Şu anda 1395 ziyaretçi çevrimiçi

Dost Siteler

www.agbursa.com
Ağ Bursa, Kültür, Sanat, Sinema, Bursa.
www.mudanyaonline.net
Mudanya'nın ilk portalı

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Mudanya İş Rehberi