TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Güncel Haber 2015 Yılı Haber Arşivi Enginar Dükkanı Doğal, Katkısız yöresel ürünlerin güvenilir adresi oldu

Enginar Dükkanı Doğal, Katkısız yöresel ürünlerin güvenilir adresi oldu

E-posta

Günümüzün artan trendi “E-ticarette taze ve doğal gıda” kategorisinde Mudanya ve yöresine ait gıda ürünlerinin satışını tüm Türkiye'ye yapan www.enginardukkani.com müşterilerine bazı ürünlerde üretici konumunda olmanın avantajını sunuyor. Enginar Dükkanın yani  " Enginardukkani.com 'un" hikayesinden kısaca bahsedelim.

Karaciğer kaynaklı sağlık sorunları yaşayan yakınları nedeniyle yaptığı araştırma sonucunda mucizevi enginar sebzesiyle yolları kesişen ve müthiş faydalarına şahit olan Elektrik Mühendisi ve Optik sektöründe firmaları olan Sinan Şentürk, Mudanya ve yöresinde yetişen kılçıksız enginarın vakti zamanında Osmanlı Saray Mutfağı’na iskeleye yanaşan takalarla gönderildiğini de öğrenince ufak çaplı bir üretime başlar ve kısa zaman içinde Mudanya Meyve Üreticileri Birliği üyesi olur.

enginardukkani.com

www.enginardukkani.com

Evet, bildiğiniz enginardan bahsediyoruz. Şu zaman zaman itilip kakılan, zaman zaman en güzel sofralarda baş tacı edilen enginardan. Yeşil diye itilen, şekliyle çiçek midir, kaktüs müdür diye dalga geçilen enginardan. Ama aynı zamanda en zengin sofralarda kalbi çıkartılarak nice garnitür ve sosla çekici hale getirilen enginardan. Yapraklarının arasına iç pilav doldurulup, afiyetle yenilen şifalı enginardan.

Sinan Şentürk'ün sağlık arayışlı tarımsal üretime olan yakın ilgisi zaman içinde arıcılığa ve doğal katkısız ürünler satan Mudanya Kahvaltı Sarayı isimli alışılmışın dışında butik şarküteri mağazasına kadar varınca gördüğü ilgiyi www.enginardukkani.com e-ticaret sitesiyle taçlandırır.

Sinan Şentürk'den aldığımız bilgiye göre enginardukkani.com Nisan 2018 itibarıyla faaliyetine başlamış yeni bir girişim olmasına rağmen Başkent Ankara dâhil dondurulmuş enginar satışı yaptıklarını belirterek tamamen doğal ve katkısız ürün sattıklarını söyledi.

Sinan Şentürk site adı her ne kadar Enginar Dükkânı olsa da şu anda sitede 57 çeşit doğal ürünün yer aldığını paylaşıyor. Enginardukkani.com ürün yelpazesi çiğ keçi sütünden köy yumurtasına, Tirilye ve Mudanya’nın enfes zeytin ve soğuk sıkım, limonlu, erken hasat zeytinyağı çeşitlerinden, keçi ve inek sütlerinden katkısız olarak üretilen tereyağlarına, cevizden pekmeze, kuru ve yaş polen, arı sütü, propolis, bal çeşitlerine kadar uzanıyor.

Öncelikli hedeflerinin “Gelişim çağındaki çocukların sağlıklı, katkısız gıdaya ulaşmasını kolaylaştırmak” olduğunu vurgulayan Sinan Şentürk, “Yöresel lezzetlerimiz içinde kendi üretimimiz olmayan ürünleri, doğal yöntemlerle katkısız olarak üretildiğine emin olduğumuz, üretim aşamalarını şahsen denetleyebildiğimiz üretici arkadaşlarımızdan temin ediyor ve her defasında lezzetini kalitesini test ettikten sonra, satışa başlıyoruz” diyor.

Halen nispeten yöresel bir girişim olan enginardukkani.com'un girişimcisi Sinan Şentürk yakında haftalık abonelik sistemiyle müşterilerinin tekrarlayan alışverişler yapmasını kolaylaştıracaklarını, böylece her hafta belirli ürünleri talep eden müşterilerin tekrar tekrar sipariş vermek zorunda kalmayacaklarını belirterek “Mudanya, Tirilye, ve 300 dönümlük muhteşem ormana, fıstık ağaçlarına sahip tarih kokan Kumyaka'da her şey planladığımız şekilde ilerlerse uzun vadede tarımsal ve doğal ürünler turizmi gibi adımlar atmak istiyoruz. Sağlıklı beslenin ve yaşama sevincinizi sürekli kılın. Bizlere başından beri yakın ilgi gösteren halkımıza gönül dolusu teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.

Son Güncelleme ( Perşembe, 13 Eylül 2018 00:40 )  


SÜREYYA BUTİK MUDANYA

Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

İlhan ATABEY

Bizim Muhtarlığımızda tatlı dil güleryüz, gönüllere girmek, doğru konuşup bitecek bir işi sonuçlandırmak var.

Daha modern, daha çağdaş, daha yaşanabilir bir Şükrü Çavuş için Geliyoruz!

Şeref ŞAŞ Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

 

TANZİM ÇÖZÜM

Hal'den 4.50TL'ye alınan bir ürün tanzim satışta 4.00TL'ye satılıyorsa devlet kilo ...

 

LİYAKAT, HAKİKATİN IŞIĞIDIR

Tanım (bir varlığa özgü nitelikleri belirtmek)  düşüncenin kılavuzudur. Dü...

 

SÜPERMENEMEN. Afiyet şeker olsun.

Bir zamanlar fakir sofralarının ve özellikle de öğrencilerin en meşhur yemeklerinden...

 

Hayri Yoğurdu Yemedi Halkın Üstüne Döktü!

Sayın Mudanya’lılar, Belediyenin haksız uygulamaları konusunda yaptığım paylaş...

Kimler Sitede

Şu anda 591 ziyaretçi çevrimiçi

Dost Siteler

www.agbursa.com
Ağ Bursa, Kültür, Sanat, Sinema, Bursa.
www.mudanyaonline.net
Mudanya'nın ilk portalı

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Mudanya İş Rehberi