TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Güncel Haber 2015 Yılı Haber Arşivi Eski Başkanlara Şikayet Üzerine Müfettiş İncelemesi

Eski Başkanlara Şikayet Üzerine Müfettiş İncelemesi

E-posta

Hayri TürkyılmazMudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz Mülkiye Başmüfettişi'nin kendisinin başvuru yaparak şikayet etmesi üzerine geçmiş dönem belediye başkanlarından Hasan Aktürk ile Erol Demirhisar hakkında inceleme başlattığını açıkladı.

Göreve geldiğinde tüyü bitmemiş yetimin hakkını kimseye yedirmeyeceğinin sözünü verdiğini hatırlatan Başkan Türkyılmaz, “Biz, ‘Tertemiz Başkan, Tertemiz Belediye’yi yarattık. Müfettişlerimiz görevlerini yapmaktadır, adalet yine yerini bulacaktır” dedi.

Mülkiye Başmüfettişi; Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın haklarında “görevi kötüye kullanma” nedeniyle suç duyurusunda bulunduğu geçmiş dönem belediye başkanlarından Hasan Aktürk ve Erol Demirhisar ile ilgili inceleme başlattı. Göreve geldiğinde Mudanya’nın ve Mudanyalı’nın hakkını yiyenlerden hesap soracağının sözünü veren Başkan Türkyılmaz, AKP’li başkan Hasan Aktürk döneminde Deniz Feneri kafeye verilen işletme ruhsatı ile Erol Demirhisar döneminde Ömerbey Mahallesi’nde özel mülke verilen yapı ruhsatı ile ilgili suç duyurusunda bulunmuştu. Mülkiye Başmüfettişi, ilgili şikayet üzerine belediyede denetime başladı. Göreve geldiğinde “Tertemiz Başkan, Tertemiz Belediye, Tertemiz Mudanya” sözü verdiğini hatırlatan Başkan Türkyılmaz, “Vatandaşın özel mülkiyetinde bulunan yere verilen yapı izninin ardından yapının izin verilen yere değil, yanındaki belediye parseline yapılması ve yıllardır belediye parseli üzerinde faaliyetine devam etmesinin ortaya çıkmasıyla belediyemizce yapılan başvuru doğrultusunda inceleme yapılmaktadır. Göreve geldiğimizde tüyü bitmemiş yetimin hakkını kimseye yedirmeyeceğimizin sözünü vermiştik. Rantları kestik, peşkeş çekilen belediye mülklerini, halkın malını yine halkın kullanımına açtık. Doğrulardan asla taviz vermedik. Çünkü biz ailemizden, partimizden bu terbiyeyi aldık. Halkın parasını halkın yararına kullandık. ‘Tertemiz Başkan, Tertemiz Belediye’ sloganının altını dolduran adımlar attık. Müfettişlerimiz görevlerini yapmaktadır, adalet yine yerini bulacaktır” dedi.

SAYIŞTAY MÜFETTİŞLERİ’NDEN 2018 YILI RUTİN DENETİMİ

Mudanya Belediyesi’nde ayrıca her yıl rutin olarak yapılan Sayıştay denetimleri de başladı. Sayıştay müfettişleri, belediyelerin hesap ve işlemlerinin kanunlara ve diğer hukuki düzenlemelere uygunluğunu tespit etmek, kamu idaresinin mali rapor ve tabloları doğru, güvenilir olarak yansıttığına ilişkin güvence elde etmek, mali yönetim, iç kontrol sistemlerini denetliyor. Mudanya Belediyesi’nin 2017 yılına ait mali bütçesi, gelir ve giderlerine ilişkin yaptığı denetlemede, kamu zararı oluşmadığı, belediyenin iş ve işlemlerinde kanunlara uyduğu yönünde rapor verdiğini hatırlatan Başkan Türkyılmaz, yapılan bütün denetim ve soruşturmalardan tertemiz çıktıklarını hatırlattı.

Kaynak Mudanya Belediyesi Basın Bülteni

Son Güncelleme ( Cuma, 31 Ağustos 2018 01:48 )  


Muhtar Ziya Yavuz Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Partiler üstü dinamik bir hizmet anlayışıyla, göreve yeniden talibim.

Daha modern, daha çağdaş, daha yaşanabilir bir Şükrü Çavuş için Geliyoruz!

Şeref ŞAŞ Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

AYBAR İLETİŞİM VODAFONE MUDANYA

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

 

NE KADAR KİTAP OKUYORUZ ?

Ülkemiz yeni kitap sayısıyla dünya sıralamasındaki 11. sırada yer almaktadır. Bu...

 

MEVCUT BAŞKAN

Cumhuriyet Halk Partisi mevcut başkanı aday-maday göstermez ama siyaset bu belli de olm...

Kimler Sitede

Şu anda 514 ziyaretçi çevrimiçi

Dost Siteler

www.agbursa.com
Ağ Bursa, Kültür, Sanat, Sinema, Bursa.
www.mudanyaonline.net
Mudanya'nın ilk portalı

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Mudanya İş Rehberi