TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Güncel Haber 2015 Yılı Haber Arşivi MUDANYA BELEDİYESİ’NE “SAĞLIKLI ÇEVRE” ÖDÜLÜ

MUDANYA BELEDİYESİ’NE “SAĞLIKLI ÇEVRE” ÖDÜLÜ

E-posta

Doğada yaşayan her canlının yaşama hakkına saygı ilkesinden hareketle çalışmalarını sürdüren Mudanya Belediyesi’nin hayata geçirdiği “Sokak Hayvanları Besleme Odağı” projesi, Sağlıklı Kentler Birliği tarafından “Sağlıklı Çevre” kategorisinde en iyi uygulama ödülü aldı. Mudanya’yı ödüllü belediyecilik kavramıyla tanıştırdıklarını belirten Başkan Hayri Türkyılmaz,  “Sağlıklı çevre için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Doğada yaşayan her canlının yaşama hakkına saygı ilkesinden hareketle çalışmalarını sürdüren Mudanya Belediyesi’nin hayata geçirdiği “Sokak Hayvanları Besleme Odağı” projesi, Sağlıklı Kentler Birliği tarafından “Sağlıklı Çevre” kategorisinde en iyi uygulama ödülü aldı. Mudanya’yı ödüllü belediyecilik kavramıyla tanıştırdıklarını belirten Başkan Hayri Türkyılmaz,  “Sağlıklı çevre için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Sağlıklı Kentler Birliği’nin 2018 yılı Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Ödülleri yarışması sonuçlandı.  Mudanya Belediyesi, başarılı sağlıklı şehir projelerinin üretilmesini özendirmek amacıyla düzenlenen yarışmada, “Sağlıklı Çevre” kategorisinde “Sokak Hayvanları Besleme Odağı” projesiyle en iyi uygulama ödülünün sahibi oldu. Sokak hayvanlarının vatandaşları rahatsız etmeden sağlıklı bir yaşam sürdürebilmesi için Aydınpınar Mahallesi'nde oluşturulan besleme odağı projesinin ödül almasından dolayı duyduğu mutluluğu dile getiren Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Mudanya’yı ödüllü belediyecilik kavramıyla tanıştırdıklarını belirterek, “Mudanya’da yaşayan her bir vatandaşımız Mudanya ile gurur duyacak demiştim. Şehir merkezinde oluşan köpek popülasyonunu kontrol altına almak, sokak hayvanlarını merkez dışına, kırsala taşımak, kısırlaştırılacak sokak hayvanlarının planlaması ile birlikte mama ve suya ulaşımını, tedaviye ihtiyacı olan hayvanın tespitini kolaylaştırmak amacıyla hayata geçirdiğimiz proje ödüllendirilmiştir. Sokak hayvanlarının yaz aylarında aç ve susuz kalmaması için başlatılan bu anlamlı proje kapsamında, belediye atölyesinde üretilen kedi evleri ile su ve mama kapları besleme noktalarına bırakıldı. Bu konuda geliştireceğimiz projelerle sağlıklı çevre için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Kaynak Mudanya Belediyesi Basın Bülteni

Son Güncelleme ( Pazartesi, 03 Eylül 2018 17:30 )  


Muhtar Ziya Yavuz Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Partiler üstü dinamik bir hizmet anlayışıyla, göreve yeniden talibim.

Daha modern, daha çağdaş, daha yaşanabilir bir Şükrü Çavuş için Geliyoruz!

Şeref ŞAŞ Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

AYBAR İLETİŞİM VODAFONE MUDANYA

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

 

NE KADAR KİTAP OKUYORUZ ?

Ülkemiz yeni kitap sayısıyla dünya sıralamasındaki 11. sırada yer almaktadır. Bu...

 

MEVCUT BAŞKAN

Cumhuriyet Halk Partisi mevcut başkanı aday-maday göstermez ama siyaset bu belli de olm...

Kimler Sitede

Şu anda 268 ziyaretçi çevrimiçi

Dost Siteler

www.agbursa.com
Ağ Bursa, Kültür, Sanat, Sinema, Bursa.
www.mudanyaonline.net
Mudanya'nın ilk portalı

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Mudanya İş Rehberi