TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Güncel Haber 2015 Yılı Haber Arşivi MUDANYA BELEDİYESİ’NE “SAĞLIKLI ÇEVRE” ÖDÜLÜ

MUDANYA BELEDİYESİ’NE “SAĞLIKLI ÇEVRE” ÖDÜLÜ

E-posta

Doğada yaşayan her canlının yaşama hakkına saygı ilkesinden hareketle çalışmalarını sürdüren Mudanya Belediyesi’nin hayata geçirdiği “Sokak Hayvanları Besleme Odağı” projesi, Sağlıklı Kentler Birliği tarafından “Sağlıklı Çevre” kategorisinde en iyi uygulama ödülü aldı. Mudanya’yı ödüllü belediyecilik kavramıyla tanıştırdıklarını belirten Başkan Hayri Türkyılmaz,  “Sağlıklı çevre için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Doğada yaşayan her canlının yaşama hakkına saygı ilkesinden hareketle çalışmalarını sürdüren Mudanya Belediyesi’nin hayata geçirdiği “Sokak Hayvanları Besleme Odağı” projesi, Sağlıklı Kentler Birliği tarafından “Sağlıklı Çevre” kategorisinde en iyi uygulama ödülü aldı. Mudanya’yı ödüllü belediyecilik kavramıyla tanıştırdıklarını belirten Başkan Hayri Türkyılmaz,  “Sağlıklı çevre için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Sağlıklı Kentler Birliği’nin 2018 yılı Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Ödülleri yarışması sonuçlandı.  Mudanya Belediyesi, başarılı sağlıklı şehir projelerinin üretilmesini özendirmek amacıyla düzenlenen yarışmada, “Sağlıklı Çevre” kategorisinde “Sokak Hayvanları Besleme Odağı” projesiyle en iyi uygulama ödülünün sahibi oldu. Sokak hayvanlarının vatandaşları rahatsız etmeden sağlıklı bir yaşam sürdürebilmesi için Aydınpınar Mahallesi'nde oluşturulan besleme odağı projesinin ödül almasından dolayı duyduğu mutluluğu dile getiren Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Mudanya’yı ödüllü belediyecilik kavramıyla tanıştırdıklarını belirterek, “Mudanya’da yaşayan her bir vatandaşımız Mudanya ile gurur duyacak demiştim. Şehir merkezinde oluşan köpek popülasyonunu kontrol altına almak, sokak hayvanlarını merkez dışına, kırsala taşımak, kısırlaştırılacak sokak hayvanlarının planlaması ile birlikte mama ve suya ulaşımını, tedaviye ihtiyacı olan hayvanın tespitini kolaylaştırmak amacıyla hayata geçirdiğimiz proje ödüllendirilmiştir. Sokak hayvanlarının yaz aylarında aç ve susuz kalmaması için başlatılan bu anlamlı proje kapsamında, belediye atölyesinde üretilen kedi evleri ile su ve mama kapları besleme noktalarına bırakıldı. Bu konuda geliştireceğimiz projelerle sağlıklı çevre için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Kaynak Mudanya Belediyesi Basın Bülteni

Son Güncelleme ( Pazartesi, 03 Eylül 2018 17:30 )  


AYBAR İLETİŞİM VODAFONE MUDANYA

MUDANYA'DA SATILIK DAİRELER KADEMOĞLU İNŞAAT

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

 

YEREL SEÇİME DOĞRU

Yerel seçimler yaklaştıkça, siyasi partilerde de doğal olarak hareketlenmeler başlad...

 

OKUMAK İNSANA NE KAZANDIRIR?

İnsanın eylemlerini bedensel ve zihinsel olarak ikiye ayırabiliriz.  Bedensel eylemler...

 

NASIL BİR BELEDİYE BAŞKANI…?

Yerel seçimlere 5 aydan daha az bir süre kala her yerde olduğu gibi Mudanya’da da ada...

 

RUM SEVİCİLİĞİ KARDEŞLİK Mi?

Zeytinlik Dağı'nda yaptığı ünlü vaazda İsa peygamber şöyle demişti: “Kötül...

Kimler Sitede

Şu anda 675 ziyaretçi çevrimiçi

Dost Siteler

www.agbursa.com
Ağ Bursa, Kültür, Sanat, Sinema, Bursa.
www.mudanyaonline.net
Mudanya'nın ilk portalı

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Mudanya İş Rehberi