Ahmet Murat Ünal

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Güncel Haber Mudanya Kent Haberleri MUDANYA DEVLET HASTANESİNDE 2018 - 2019 DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

MUDANYA DEVLET HASTANESİNDE 2018 - 2019 DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

E-posta

Mudanya Devlet Hastanesi başhekimi Op. Dr. Fatih Yeğen önceki gün basın mensuplarıyla yaptığı toplantıda hastanenin çalışmaları ve bugünü hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Kısa bir süre önce tayin olduğu Mudanya Devlet Hastanesinde performansı arttırmak ve hasta ve yakınları, hastane idare ve personeli ile ilişkilerin en üst düzeyde tutulması için çalışmalarını sürdüren bu arada da hastanenin acil ihtiyaç duyulan araç gereçlerinin artırılması için çalışan hastanenin yeni başhekimi Op. Dr. Fatih Yeğen önceki gün basın mensuplarıyla yaptığı toplantıda hastanenin çalışmaları ve bugünü hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Başhekim Yeğen 2018 yılına dair yaptığı değerlendirmelerin yanında 2019 yılı hedefleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

2018 YILINDA 544 BİN 184 HASTAYA SAĞLIK HİZMETİ VERİLDİ.

Mudanya Devlet Hastanesinin, ilçe hastanesinden ziyade bir merkez hastanesi gibi hizmet verdiğini anlatan Dr. Yeğen, hasta sayısını her geçen gün artarak, 2018 yılında toplam 546.184 hastaya hizmet verdiklerini açıkladı. Hastanenin hekim açığı giderilerek tüm kadroların tamamlandığını, son 3 ay içerisinde; 1 Dâhiliye Uzmanı, 1 Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, 1 Ortopedi Uzmanı,1 Çocuk Hastalıkları Uzmanı, 1 Psikiyatri Uzmanı ve Acil Serviste 5 Pratisyen Hekimin göreve başladığını belirtti.

CERRAHİ KADRONUN GENİŞLEMESİ İLE NİTELİKLİ AMELİYATLAR ARTTI.

Onkoplastik Meme Kanseri Cerrahisi,  Mide Bağırsak Kanseri Cerrahisi(Açık, Kapalı) Laparoskopik Fıtık Ameliyatları (Göbek, Kasık, Mide) Diz, Kalça Protez Ameliyatları,  Laparoskopik Rahim Ameliyatları, Endoskopik İşlemler (Gastroskopi, Kolonoskopi) Tiroid Ameliyatlarının hastanede yapılabildiğini belirtti.

HASTANEYE MR CİHAZI KAZANDIRILMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Başhekim Yeğen, 2019 yılı öncelikli hedeflerinin, nitelikli tanı ve tedavi hizmetlerini arttırmak olduğunu, bu amaçla, Hekim dışı sağlık personeli sayısını arttırmak, yakında hastanede çok önemli bir hizmet olan 12 Cihazlı Diyaliz ünitesi açarak hizmete sunmak bu konuda çalışmaların sonuna geliyoruz. 4 Yataklı Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi açmak,  Biyomedikal Cihaz parkurunu genişletmek, Anne dostu Hastane olmak bunların gerçekleştirilmesinin yanı sıra, vatandaşların MR çektirmek için Bursa da ki hastanelere gitmeleri ve kimi zaman aylar sonrasına gün almaları konusunda yaşanan sıkıntısının aşılması için hastane yönetimi olarak çalışmalarımızı temaslarımızı aralıksız olarak sürdürerek Mudanya Devlet Hastanesine, MR cihazının kurulumunu planladıklarını ve bunu gerçekleştirmeye çalıştıklarını kaydetti.

HASTANEYE YENİ BİR OTO PARK KAZANDIRIYORUZ

Vatandaşlarımıza daha iyi hizmet sunulması için planlama ve çalışmaların aralıksız sürdürüldüğünün göze çarptığı hastanede, kurum içi araç trafik düzeninin sağlanması ve artık ihtiyaca cevap veremez duruma gelen hastane otopark sorununun nispeten de olsa çözmek ve daha fazla araca hizmet vermesi için otopark genişletme, bordür ve tretuvar çalışmalarının ve ormanlık alandaki ağaç budama faaliyetlerinin Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldığını, ağaç taşıma işlerinde ise Mudanya Belediyenin destek verdiğini açıklandı. Bu yatırımların gerçekleşmesi aşamasında kamu imkanlarının yanı sıra hayırsever vatandaşların da desteğini beklediklerini anlattı.          

Tarık ARSLAN/MUDANYA

Son Güncelleme ( Cumartesi, 09 Mart 2019 19:12 )  


SALON MİRAY MUDANYA'DA HİZMETİNİZDE

Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

 

Türkiyenin Genel Seçiminde Beka. Yerel Seçiminde ..... ?

İsrail'in Kenan Ülkesi Sevdası (Irak Türkiye Suriye İran coğrafyasını içine alan ...

 

ATEŞ DÜŞTÜ VİLLA GÖRÜNDÜ

Mudanya'ya yakın zamanda gelenler, Orhan Veli'nin o meşhur şiirinden esinlenerek  ...

 

MAHALLELERİMİZİN TEMEL DİREĞİ MUHTARLARIMIZ.

1829 yılında II. Mahmut Yeniçeri Ocağı’nı kaldırmasından sonra ortaya çıkan ...

 

BİR BEKA MESELESİ

Akp Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Mhp lideri Devlet Bah...

 

Hayri Yoğurdu Yemedi Halkın Üstüne Döktü!

Sayın Mudanya’lılar, Belediyenin haksız uygulamaları konusunda yaptığım paylaş...

Kimler Sitede

Şu anda 903 ziyaretçi çevrimiçi

Dost Siteler

www.agbursa.com
Ağ Bursa, Kültür, Sanat, Sinema, Bursa.
www.mudanyaonline.net
Mudanya'nın ilk portalı

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Mudanya İş Rehberi