TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Arşiv 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi Esnaf Başkanı USTA "Bu Belediye Başkanı İçin Gereken Yapılacaktır. Kuşkunuz Olmasın" dedi.

Esnaf Başkanı USTA "Bu Belediye Başkanı İçin Gereken Yapılacaktır. Kuşkunuz Olmasın" dedi.

E-posta

Emir Ali USTAMudanya Esnaf Teşkilâtları Başkanı Emir Ali Usta yaptığı basın açıklamasında Mudanya Belediyesinin turizm sezonunda başlattığı 12 Eylül Caddesi yol ve ara sokak düzenleme çalışmalarına tepki göstererek Mudanya Belediyesine ateş püskürdü. Yaz mevsiminde yapılan uygulamanın Mudanyalıya hizmet değil ceza olduğunu belirten USTA Mudanya Belediyesinin beceriksiz icraatlar yapmaya çalıştığını belirterek seçim telaşına düştüğünü iddia etti. USTA "Ama şu unutulmamalı 9 ay sonra gelecek Belediye Yönetimi Bu Belediye Başkanı İçin Gereğini Yapacaktır. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın" dedi.

 Mudanya Esnaf ve Sanatkârlar Odası'nda gerçekleşen açıklamada USTA Mudanya nüfusunun patlama yaşadığı yaz mevsiminde Mudanya Belediyesi tarafından 12 Eylül Caddesinde başlatılan düzenleme çalışmalarının yanlış bir zamanda başlatıldığını vurgulayarak 4 yıldır Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin rıhtım düzenleme çalışmalarından dolayı zor duruma düşen esnafa bir darbeninde Mudanya Belediyesi tarafından vurulduğunu belirtti. Yapılan zamansız çalışmaları seçim telaşı olarak değerlendiren USTA "Nasıl bir zamanlama hangi akla hizmet? Halâ anlamış değilim. Yani dört senedir görevde bu belediye başkanı neden bu zaman kadar yapmadı da tam yazın ortasında yapmaya başladı? Oradaki esnaf çok zor durumda" dedi.

VİDEO TIKLA İZLE

 

"Mütareke Meydan Düzenleme Çalışmalarının zamanlaması da yanlış" diyen esnaf başkanı USTA Girit Mahallesi alt cadde'de Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu ile olan prosedür nedeniyle "Ticari Alan" ilan edilemeyen bölgede ki esnafın ruhsat sorununu yıllardır halledemeyen bir belediye olduğunu söyledi.

12 Eylül Caddesi Düzenleme Çalışmaları Turizm Sezonuna darbe vurdu

Esnaf Belediye Başkanından Korkuyor

USTA esnaftan gelen serzenişler neticesinde basın açıklaması yapmak zorunda kaldığını belirten USTA "Aslında bu açıklamayı çalışmaların yapıldığı yerde esnafla birlikte yapacaktım. Fakat Mudanya Esnafı Mudanya Belediye Başkanından korkunç derecede korkuyor. Mudanya Belediyesi tarafından esnafa yazılan cezalar son 30 yılın rekorudur.Esnaf ceza yazılır diye çekindi. Belediye Başkanından memnunmusunuz anketlerine olumsuz cevap veren esnafa ceza yazılır ve günlük cirosu gider. " dedi.

Lütfen insanlara eziyet etme. Mini Çarşıları Rezil Ettiniz.

Mudanya Esnafının özellikle Hal bölgesinde %340 lara varan kira zamlarının unutulmadığını vurgulayan USTA, Hal Bölgesinin üzerini tente ile kapatmanın esnafın gönlünü almaya yetmeyeceğini belirterek "Bu arkadaşa tavsiyem seçim telaşı içinde lütfen insanlara eziyet etmesin. Temmuz ayında yol kazılmaz parke döşenmez" dedi. Güzelyalı'da bulunan Mini Çarşı esnafının bitik olduğunu vurgulayan USTA bu çarşıların çalışması için gerekenin yapılması gerektiğinin altını çizdi. Yenileme çalışmaları sonucunda ihaleyi beceremeyen Mudanya Belediyesine dava açılması sonucu çarşılardan birinin kapalı olduğunu söyleyen USTA "Ziyaret ettim.Öbür çarşıda yürekler acısı bir durumda" dedi.

Esnafa 30 Yılda Kesilmeyen Ceza Kesilerek Rekor Kırıldı. 575 Dükkan Mühürlendi.

"30 yılda yapılamayanları yaptık" diyen Mudanya Belediye Başkanının haklı olduğunu vurgulayan USTA 2017 yılı sonu itibarı ile Belediye tarafından 7872 esnaf hesabına haciz konulduğunu 575 dükkanın mühürlendiğini, 4 milyon 822 bin 449 Türk lirası ceza yazıldığını, rekor işgaliye bedelleri alındığını açıkladı.

Bursa Büyükşehir Belediyesini de eleştiren USTA Büyükşehir Belediyesine ait olan rıhtımda gelişi güzel vergi mükellefi olmayan seyyarların işgallerinin hat safhada olduğunu ve durumun hem haksız rekabete hem de Mudanya'nın adının kötüye çıkmasına yol açacağını belirterek Büyükşehir Zabıtasının duruma çare üretmesini istedi.

Lafla Peynir Gemisi Yürümez Yargıya Niye Gitmedin?

USTA Belediye Başkanının "Haramiler" lafına gönderme yaparak "Hırsız dı, Harami idi. Ya arkadaş 4 yıldır iş başında değil misin? Kalem kağıt elinde değil mi? Kimse hırsız çıkarsın konuyu yargıya taşırsın. İkide bir de halka açık konserleri siyasi mesajlarla bağıra bağıra hırsız dı, harami idi diyeceğine yargıya versin. Mesle bu" dedi.

Mutlaka Bu Belee Başkanı Hakkında Gereği Yapılacak

USTA "Ama şu unutulmamalı 9 ay sonra gelecek Belediye Yönetimi Bu Belediye Başkanı İçin Gereğini Yapacaktır. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın" dedi.

Basın Mensuplarının sorularını da yanıtlayan Usta Mudanya Belediye Başkanlığına adaylık gibi bir düşüncesinin olmadığını fakat %1 ihtimal olsa da kapıyı kapatmadığını sözlerine ekledi.

Son Güncelleme ( Salı, 10 Temmuz 2018 16:55 )  

SÜREYYA BUTİK MUDANYA

Hasanbey Mahallesi muhtarlığına makamda oturmak için değil, Mahallemiz için çalışmaya talibim

CEM TÜRKMEN HASANBEY MAHALLESİ MUHTAR ADAYI

Tıklayın

İlhan ATABEY

Bizim Muhtarlığımızda tatlı dil güleryüz, gönüllere girmek, doğru konuşup bitecek bir işi sonuçlandırmak var.

Daha modern, daha çağdaş, daha yaşanabilir bir Şükrü Çavuş için Geliyoruz!

Şeref ŞAŞ Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Muhtar Ziya Yavuz Şükrü Çavuş Mahallesi Muhtar Adayı

Partiler üstü dinamik bir hizmet anlayışıyla, göreve yeniden talibim.

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU