Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Hot topic HAYRİ TÜRKYILMAZ'a TAZMİNAT ŞOKU

HAYRİ TÜRKYILMAZ'a TAZMİNAT ŞOKU

E-posta

Öner KIRANPerşembe'nin gelişi Çarşamba'dan belli idi. 08 Aralık 2016 tarihli yazımda "KENDİNDE MİSİN HAYRİ BAŞKAN? "diye sormuştum. Başkan Hayri Türkyılmaz'ın kendinde olmadığı mahkemece tescillendi. Mahkeme Mudanya Belediyesini, Meclis üyesi Mahmure Uçar'a yasal faizi ile birlikte 10 bin lirayı aşan manevi tazminat ödemeye mahkum etti. Maddi tazminat ve ceza davaları süreci ise devam ediyor.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın VIP makam minibüsü alması yönünde ret oyu kullanan Cumhuriyet Halk Partili 4 meclis üyesinden önceden aldığı şerhli istifa dilekçelerini işleme habersizce koyması sonucu başlayan yargı sürecinin manevi tazminat kısmı Mahmure Uçar için tamamlandı.

 

 Hatırlanacağı üzere Mudanya Belediyesi Kreşi ile engelli vatandaşların minibüs talebini bütçede yeterli para yok diyerek reddeden Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, kendisi için istediği VİP Makam Minibüs alımına karşı çıktıkları gerekçesiyle CHP'li meclis üyeleri Mahmure Uçar, Metin Bağcı, Mustafa Ay ve Metin Uyanık'tan yaklaşık 3 yıl önce "partimden istifa edersem ve ya parti tüzüğüne aykırı davranırsam Mudanya Belediye Meclis üyeliğinden istifa ediyorum" şeklinde aldığı şartlı istifa  dilekçelerini kendilerinden habersizce işleme koymuş ve akabinde CHP Mudanya İlçe Başkanlığı bu 4 meclis üyesi hakkında savunma isteyerek konuyu Bursa İl Disiplin Kuruluna götürmüş ve bu dört meclis üyesi CHP'den ihraç edilmeden kendileri partilerinden istifa etmişlerdi.

Konuyu yargıya taşıyan 4 üyenin talebini yerinde bulan mahkeme 4 meclis üyesini de görevlerine iade etmişti. Şu an 4 meclis üyesi bağımsız olarak meclis üyeliklerine devam ediyor.

MAHMURE UÇAR AÇTIĞI TAZMİNAT DAVASINI KAZANDI.

Mudanya Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Mahmure Uçar, yaşadığı durumdan kaynaklanan mağduriyet için Mudanya Belediyesi’ne ‘Manevi Tazminat Davası’ açmıştı. Beklenen karar açıklandı. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz Bağımsız Meclis Üyesi Mahmure Uçar'a tazminat ödemeye mahkum edildi.

Kararda: “Hukuka aykırılığı yargı kararı ile tespit edilen, bir idari işlem nedeniyle davacının manen zarara uğradığı anlaşıldığından 10 bin TL manevi tazminatın dava tarihinden (28.02.2017) işletilecek yasal faiziyle birlikte davacıya ödenmesi gerektiği sonuç ve kanaatine varılmıştır” denildi.

Meclis toplantılarında adaletperest söylemleri ile mangalda kül bırakmayan Başkan Türkyılmaz ne demişti. "Allah'ın elinde bile benim hakkımda ufacık kara leke yok" Şimdi Mudanya kamuoyu Başkan Türkyılmaz'dan haksız hukuksuz uygulamalarının oluşturduğu tazminatı milletin kesesinden değil kendi cebinden ödemesini bekliyor.Yasal faizi ile 10 bin lirayı geçen tazminatı Hayri Türkyılmaz cebinden ödemeli. Hak, adalet diyorsanız bu böyle olmalı.

Bu arada Sayın Türkyılmaz, haksız uygulamalarınız nedeniyle artık yargı kararlarına yansıyan kara lekenizi ise temizleyebilecek herhangi bir deterjan henüz icat edilmedi. Kamuoyu önünde bu meclis üyelerinden özür diler ve helallik alabilirseniz belki. O da sanırım ego patlaması yaşayan bir başkan için imkansız ötesi bir ihtimal olsa gerek!

Yani yasal faiz, 10 bin manevi tazminat . Eğer diğer meclis üyeleri Mustafa Ay, Metin Bağcı ve Metin Uyanık'a da mahkeme kararını açıklayıp manevi tazminat verilmesini uygun bulursa manevi tazminat olarak toplamda 50 ile 55 bin TL. gibi bir rakamdan bahsedebiliriz.

Bir de bu işin maddi tazminat tarafı var ki büyük ihtimal o dava da Mahmure Uçar ve hatta Metin Uyanık, Mustafa Ay ve Metin Bağcı için olumlu sonuçlanacak ve çok daha devasa bir rakam ortaya çıkacak. Belki de kişi başına 55 bin TL. gibi bir rakam. Ceza davalarının sonucunu ise merakla bekliyoruz.

Hayri Türkyılmaz, Mahmure Uçar, Metin Bağcı, Mustafa Ay, Metin Uyanık

HARAMİLERE GEÇİT VERMEYEN BAŞKAN TÜRKYILMAZ NE YAPMALI?

Haramilere geçit vermeyen, yetim hakkı yemeyen hakperest(!) belediye başkanımızın elbette ki bu parayı cebinden ödemesi gerçekten adaletperestlik, hakperestlik olur diye düşünüyorum. Ne dersin Hayri Başkan?

Başkan Türkyılmaz, yakın geçmişte demokrasi kulvarının dışında yaptığınız salvolar nedeniyle diyeceğim o ki ; bunlar henüz iyi günleriniz keyfini çıkarın. Asıl gelişmeleri Mudanyalılar olarak yakında hep birlikte göreceğiz. Zira eğer bu paralar Mudanya Belediye bütçesinden yani halkın cebinden ödenirse Hayri Türkyılmaz yeni bir dava ile karşı karşıya kalacak. Çünkü Meclis Üyesi Mahmure Uçar avukatı aracılığı ile Mudanya Belediyesini ve Hayri Türkyılmaz'ı özellikle bu konuda uyararak ödenecek paranın halkın kesesinden ödenmesi durumunda yeni bir dava açacaklarını vurguladılar.

Peki bu yaşananlar CHP Mudanya İlçe Örgütüne bir şey ifade ediyor mu? Hani kurye ile savunma istemiştiniz. Sonrasında mecliste komisyonlara önerilen partili meclis üyeleriniz için kahkahalar atmıştınız. Hâlâ gülebiliyor musunuz? Tam tersi olması gerekirken hâlâ başkan Türkyılmaz'ın bitmek tükenmek bilmeyen egolarının dümen suyunda gidecek misiniz?  2014 seçimlerinde gece gündüz emek sarfeden yoldaşlarınızın üzerine kırmızı kalem çekmeye devam edecek misiniz?

Sonra'da millete "Türkiye'nin birleştirici gücü CHP" diyebilecek misiniz? Millet bu ortamda sizlerden farklı olmanızı beklerken bu şekilde ayağınıza kurşun sıkmaya devam edececek misiniz?

Evet Başkan Türkyılmaz hesap zamanı. Pamuk eller cebe.Üstelik bu daha başlangıç. Ne demişler "Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste".

Öner KIRAN

06-01-2018

Son Güncelleme ( Pazar, 07 Ocak 2018 23:19 )