Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Hot topic BİR CİSİM YAKLAŞIYOR BAŞKAN…!

BİR CİSİM YAKLAŞIYOR BAŞKAN…!

E-posta

Ümit AtillaHatırlayacağınız üzere dört CHP’li meclis üyesi Belediye’ye VIP araç alımına karşı çıktıkları için daha önceden iyi niyet göstergesi olarak verdikleri tarihsiz istifa dilekçeleri Başkan tarafından apar topar devreye sokulmuş ve meclis üyelikleri düşürülmüştü. Meclis üyeleri yasal haklarını kullanarak bu hukuksuz ve adil olmayan uygulamayı mahkeme kararı ile durdurmuş ve görevlerine yargının verdiği kararla geri dönmüşlerdi.

 

İş bununla kalmadı tabi. Meclis üyeleri işin maddi ve manevi tazminat kısmında da yargıya müracaat ettiler. Bazılarınız “ne gerek var, zaten görevlerine geri dönmüşler” diyebilirsiniz. Ama iş düşündüğünüz gibi değil. Sonuçta maddi ve manevi davaları da kazandılar ve aldıkları miktar avukatlarına ödedikleri parayı anca karşılıyor. Gerçi talep ettikleri rakamlara hak kazanmış olsalardı da bu parayı hayır kurumlarına bağışlayacaklarını bana bizzat söylemişlerdi. Bu davadaki amaç haklılıklarını sonuna kadar kanıtlamak ve keyfi uygulamalara bir yaptırım uygulatmaktı.

Bildiğim kadarıyla kurumsal hatalarda cezayı kurumlar öder. Meclis üyelerinin istem dışı istifa etmiş gibi gösterilmeleri bana sorarsanız kurumsal değil kişisel bir hata gibi duruyor. Ama sanırım bu hatanın bedelini bizlerin de kurumu olan Belediye ödedi. Yani siz ödediniz, ben ödedim. Mudanya’da yaşayan ve vergi veren herkes ödemiş oldu.

İç sesim soruyor soruyu “Gitti mi yine yetimin hakkı?”.  Valla cevap veremedim, verecek varsa buyursun gelsin.

Mahşerin dört atlısı sonuna kadar gitmeye kararlı. Şimdi bir de evrakta sahtecilik ve görevi kötüye kullanma davası açmışlar Başkan’a. İç İşleri Bakanlığı Aralık ayında izin vermiş bu yargılamaya ve Nisan ayında da bu durum yaklaşık dört-beş aylık bir gecikme ile Kaymakamlık tarafından meclis üyelerine tebliğ edilmiş. Mahkeme tarihi henüz belli değil. Kim bilir bakarsınız belki de ilk duruşma yerel seçimlere bir-kaç ay kala, seçim çalışmaları sırasında gelir. Hayırlısı olsun diyeceğim ama Mudanya’da uzun zamandır hayırlısı yok gibi. Hayırlısı ile hayırsızı birbirine girmiş saz çalıyorlar.

Konuyu şimdilik kaydıyla rafa kaldıralım, çünkü daha çok sular akacak gibi duruyor bu yılmaz köprünün üstünden.

Günün son sözünü de Doktor’a iletelim.

Kordon paramparça oldu, hiç sesin soluğun çıkmadı. Oysa bir ağaç için gayet bizden gibiydin. Ne zamanki Mudanyalı’nın hakkını hiçbir siyasi parti gözetmeksizin sonuna kadar korur, avazın çıktığı kadar bağırırsın o zaman ben de seninleyim, o zaman şifam olursun. Ama birine mıh, diğerine sus olursan inandırıcılığın olmaz Doktor. Kal sağlıcakla.

Ümit ATİLLA

09.07.2018  

Son Güncelleme ( Salı, 10 Temmuz 2018 12:31 )