Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Hot topic KOYUNUN OLMADIĞI KÖY

KOYUNUN OLMADIĞI KÖY

E-posta

Ümit ATİLLABabasının tahsil görmesi için Amerika’ya gönderdiği Yacob döndükten sonra epey bir araştırma yapmış. Ne yapabilirim, ne edebilirim, nasıl çok para kazanırım diye. Sonra birden aklına parlak bir fikir gelmiş. Eskiden anne-babasının yaşadığı yerde herkesin tavukları varmış. Etraf yemyeşil arazilerle dolu olduğu için tavuklar gün boyu gezer, doğal otlarla beslenirmiş. Böylece hem tavuklar hem de yumurtaları çok lezzetli ve sağlıklı olurmuş. Günümüzde dağ taş apartman dolduğu için eskisi gibi doğal tavuk ve yumurtası bulmak zor olduğundan organik tavuk ve yumurta işi yapmanın çok karlı olacağını fark etmiş.

Elinde yeterli sermaye varmış ama çiftliği kuracak alan bulmakta zorluk çekiyormuş. Düşünmüş, taşınmış ve en sonunda aklına dahice bir plan gelmiş. Deniz kenarına yakın bir yerde bulduğu küçük bir alana 10 katlı tavuk çiftliği yapmaya karar vermiş. Böylece küçük bir alanda hem çok fazla üretim yapacak, hem tavuklar katlar arasında istedikleri gibi gezip yemlenebilecekleri için doğal olacak, hem de deniz kenarına yakın olduğu için transfer işi kolay olacakmış. Otelin bütün yer döşemelerini de doğal çimden yapıp tavukları doğal besleyecekmiş.

Üstelik organik hayvancılık yapacağı için devletten teşvik ve vergi muafiyetleri de alarak epey bir kazanç elde edecekmiş.

Gel zaman git zaman inşaat işi başlamış, katlar birer birer gökyüzüne tırmanmaya başlamış. Bizim oğlanın keyfi yerindeymiş.

Fakat bir süre sonra ahali bu yapıya tepki göstermeye başlamış. Etrafta bu kadar yüksek başka yapı yokmuş ve kötü örnek teşkil edecekmiş.

Önce çevreci Taytıs ilgili kurumlara dilekçeler yazmış, durumu anlatmış, cevap beklemiş. Ama Bölge Valisi Whitestone topu Kasabanın Şerifi Brotherhood’a sallamış. Brotherhood epey bir süre sessiz kaldıktan sonra topu geri göndermiş. Taytıs bakmış olmuyor durumu jurnalistlere jurnallemiş. Bazı korkusuz jurnalistler konuya duyarsız kalmamış ve makaleler yazmışlar. Bu arada top birkaç kez daha Bölge Valisi Whitestone ile Brotherhood arasında gidip gelmiş. Şerif son olarak topu Kasaba Konseyi’ne paslamış.

Bütün bu olanlar halkın ve basının önünde cereyan ede dururken ne kasabanın çevreciliğiyle ünlü doktoru Salloso’dan, ne halkın süper kahramanı Botman’dan, ne iyilik meleği Ömürcek Adam’dan ne de kötülerin korkulu rüyası Pink Kit’ten ses çıkmıyormuş.

O sıralar tatilini o bölgede geçirmekte olan Spagetti Western filmlerinin ünlü yönetmeni Enzo Gonzo da bir tesadüf eseri yaşanan bu olaylara tanık olmuş ve buradan bir film çıkarmaya karar vermiş.

Filmin Adı: KOYUNUN OLMADIĞI KÖY
Yönetmen: ENZO GONZO
Oyuncular: TAYTIS, WHITESTONE, BROTHERHOOD, BOTMAN,ÖMÜRCEK ADAM, DOKTOR SALLOSO, KASABA KONSEYİ ÜYELERİ, PİNK KİT
Yapım Yılı: 2018
Görüntü Yönetmeni: HERKHES HERMES
Sanat Danışmanı: SETE KALLIR
Jimmy Jeep: BOSH VERR
Kurgu Danışmanı: ABDURRAHMAN CHELEBY

Filmin fragmanı aşağıda yazılı cümle ile başlayacakmış.

“***Bu senaryoda geçen hikaye ve karakterler tamamen hayal ürünüdür. ***”


Ümit ATİLLA

31.07.2018

Son Güncelleme ( Salı, 31 Temmuz 2018 12:07 )