Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Hot topic Sayın Türkyılmaz "Demek ki hukuk herkese lazım."

Sayın Türkyılmaz "Demek ki hukuk herkese lazım."

E-posta

Emekli Tümgeneral Yaşar KaragözMudanya Belediyesi'nce, 5.8.2018 Pazar akşamı Mütareke Meydanında, Mudanya'daki 2600 yıllık Myrlia antik kentini tanıtıcı ve koruma kararlılığın gösterilmesi için bir toplantı düzenlenmişti. Bu toplantıyı da, yapanları da.....

katılıp fikir beyan edenleri de candan kutluyorum. Tabiki tarihsel mirasımızın korunması için yapılacak her türlü faaliyeti destekliyorum. 

Gerek Sayın başkanımın gerekse bşk.yrd.Hakan Karademir'in konuşmalarında genelde ''hukuksuzluk''tan bahsedildi.rantiyecilerin bu tarihi eserlere zarar veremeyeceği, gerekli her türlü mücadelenin  verileceği ifade edildi. Demek ki hukuk herkese lazım. Myrlia konusunda rantiyeyi önleyici her şeyi yapmaya kararlısınız.

Peki acaba 12 Eylül caddesindeki denize açılan sokaklarımızı işgal eden, smö'lü yapıları amaç dışı kullanan,12 eylül caddesini bile işgal etmekten çekinmeyen kafe ve restoranlar için halkımın yolunu işgal eden rantiyecileri önleyeyim diye neden herhangi bir girişimde bulunmuyorsunuz?

Bazılarına zabıtalar onlarca kez gelip ceza yazdı. Sözünüzü dinleyen olmadı. Konuşmanızda Girit mahallesini eski çocukluğunuzdaki şekle getireceğinizi üstüne basa basa ifade ettiniz. Ne zaman biz eskisi gibi gidip bu sokaklardan denize gireceğiz?

Sayın başkanım siz ve bazı ilgililerin dilekçelerimden rahatsız olduğu duyumlarını alıyorum. Ben bu dilekçelerimi 3 başkana 10 yıl içinde yazdım. Hedefim kişisel değil. Ama kurul kararlarını uygulamıyorsunuz.

Benim bu durumda ne yapmam gerekir efendim ? Resimde Hasan başkanın sokağı size nasıl bıraktığına dair resimleri sunuyorum. Eğer siz de kurul kararlarını uygularsanız dilekçe yazmama gerek kalmaz. Daha önce yazdığım gibi bana ''biz hukuka uymuyor ve kurul kararlarını uygulamıyoruz '' diye resmi bir yazı yazarsanız, sizin görev sürenizce  bir daha yazmam efendim. Herhangi bir şekilde fikir ve düşüncelerimi öğrenmek isterseniz belirteceğiniz zaman sizi ziyaretten mutluluk duyarım.    

Ticari ruhsatları geçersiz olan blue kafe ve deniz feneri kafenin kapatılmasını, kurul karar ve yazıları doğrultusunda girit mahallesindeki halkın denize girişi engellenen tüm sokakların açılmasını saygılarımla arz ederim.

Yaşar karagöz

E.tümgeneral

Son Güncelleme ( Çarşamba, 08 Ağustos 2018 14:32 )