Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Hot topic MEVCUT BAŞKAN

MEVCUT BAŞKAN

E-posta

ÜMİT ATİLLACumhuriyet Halk Partisi mevcut başkanı aday-maday göstermez ama siyaset bu belli de olmaz demiştim. Siyasetin nelere kadir olduğunu hep birlikte görmüş olduk ve mevcut başkan yeniden aday gösterildi. Böylece bu partiye gönül ve oy vermiş pek çok insan büyük bir çelişki ile karşı karşıya bırakıldı.

Yöneticilik yaptığı beş yıl boyunca neredeyse kavga etmediği kurum, kişi, esnaf kalmamıştı. Özellikle de mensubu olduğu siyasi partililerle cenk etmeleri hafızalarımızda hala yerini koruyor. Bunları zaman zaman kaleme aldık ve köşemize de taşıdık. Takip edenler bilir, merak edenler de Mudanya.gen.tr arşivlerinde bulabilirler.

Keza beş yıl önceki seçim vaatlerinde deklere ettiği ve yapmadığı / yapamadığı onlarca vaat de suyun üzerinde duruyor. Her ne kadar bunları beş yıllık plan vaatlerinde yazmış olsa da sonradan yaptığı açıklamalarda ikinci dönemi refere etmeyi de ihmal etmiyor.

Bir siyasetçi, bir insan, aynı  durum için a kişisine farklı b kişisine farklı davranmamalıdır. Maalesef bunları da yaşadık bizler beş sene boyunca ve hep beraber izledik önümüzdeki saydam kanalda.

Bir yönetici öncelikle donanımlı olmalıdır. Kompleks ve kaprislerden arınmış olmalıdır. Egolarını dizginlemeyi becerebilmelidir. Kavga, kin ve ihtiras duygularından arınmış olmalıdır. Söyledikleri ile yaptıkları birbiri ile uyumlu olmalıdır. Herkes ve herkesimle uyumlu olabilmeli, adil ve eşitlikçi olmalı. Öğrenmeye, öğretmeye ve eleştirilere açık olabilmelidir.

Ben beş yıl boyunca mevcut başkanda böyle özellikler göremedim maalesef. Benimle benzer görüşte olduğunu bildiğim ve inandığım pek çok da insan tanıyorum.

Her ne hikmetse 400 küsür kilometre ötedekiler demekki başka şeyler görmüşler, bizim göremediğimiz. Ya da muhtemelen bildikleri başka şeyler var. Belki de mevcut başkanın bu beş yılda tecrübe kazandığını, yaşananlardan ders çıkarıp önümüzdeki beş yılda pozitif yöneticilik yapacağını düşünmüş olabilirler.

Önümüzdeki beş yılı cebe atabilmek için üç aydan daha az bir süre kaldı. Bakalım mevcut başkan beş yılda kırıp, döktüklerini tamir edebilmek için önümüzdeki bu süreçte neler yapacak? Barış için adımlar atıp, gönül almaya mı çalışacak yoksa “benim adım yeter, kimseye güvenerek çıkmadım bu yola” deyip bildiği gibi okumaya devam mı edecek?

Ya Cumhuriyet Halk Partili seçmenler?

Kaybetmeyi alışkanlık haline getirmiş ve oturduğu koltuk ile manevi aşk yaşayan liderlerinin dediği gibi “paşa paşa gidip” oy mu verecekler kendilerine gösterilen adaya, yoksa tarihi bir ders konusu mu çıkacak 31 Mart sandıklarından hep birlikte göreceğiz.

Ümit ATİLLA

07.01.2019

Son Güncelleme ( Salı, 15 Ocak 2019 01:29 )