TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Radyo POYRAZ

Radyo POYRAZ

E-posta

 

Radyo POYRAZ Genel Yönetmeni Öner KIRAN.Geçtiğimiz aylarda radyolink sistemini SIELCO ile yenileyen Radyo POYRAZ ses işlemci teknolojisinde devrim niteliğinde bir yenilik yaparak Breakaway Broadcast Sound processor kullanmaya başladı. RadyoPOYRAZ aynı zamanda ses işlemci yazılımının Türkiye Partneri oldu. Bu teknolojiyi kullanan Radyo POYRAZ diğer radyo istasyonlarına da Breakaway yazılımını temin ederek internet ve telefonla teknik destek veriyor.

107.1 Mhz.'den Bursa'ya yayın yapan FM radyo istasyonu olarak en mükemmelini hedeflediklerini belirten Radyo POYRAZ Genel Yönetmeni Öner Kıran, “Her radyo istasyonunun kendisine uygun gördüğü özgün bir ses tınısı var.

Breakaway Broadcast Professional ses işlemcisi FM, AM ve dijital yayın için dünya çapında bir ses işlemci. Biz de en mükemmeli hedefledik. Dinleyicilerimizden aldığımız beğeni seçimimizde ‘tam isabet’ dedirtecek kadar mükemmel oldu. ” dedi.

www.radyopoyraz.com

 

Breakaway Software Ses İşlemci Radyo Yayınına Ne Yapıyor?

 

Duru ve Etkileyici Bir Tını

Radyo POYRAZFM yayınlarının karakteristik özelliği olarak bazı çalgıların (örneğin ksilofon) ve arka planda yer alan seslerin dinleyici tarafından ayırt edilemediğini belirten Kıran, radyo istasyonlarının ancak ses işlemci kullanarak bu sorunu aşabildiklerini vurguladı.

“Yayınlanan şarkılardaki duruluk ve sesteki temizlik kullanılan ses işlemci teknolojisine göre çok etkileyici olabiliyor” diyen Öner Kıran, Omnia 9 'un mimarı Leif CLAESSON tarafından oluşturulan Breakaway Broadcast Processor'un sadece kullanıcısı değil, Türkiye Temsilciliği’ni de aldıklarını belirtti.


Bu arada çok yakında Türkçe bilgiye internet sitesinden ulaşılabileceğini ifade eden Radyo Poyraz Genel Yayın Yönetmeni Öner Kıran, İngilizce bilgi için Breakaway Broadcast'in www.claessonedwards.com adlı internet sitesinden ulaşılabileceğini söyledi.

Kıran projenin hayata geçmesinde emeği bulunan Yalçın Mutlu ve Ümit Atilla'ya teşekkür etti.

 

 

{fcomment}

Son Güncelleme ( Pazartesi, 22 Aralık 2014 15:49 )  


Radyo POYRAZ Dinle Winamp-MP-IT-RP

Radyo POYRAZ

listen with Window Media Player   listen with Winamp   listen with iTunes   listen with RealPlayer