TURKSAT KABLONET FIRSATI

Mudanya gen tr - Mudanya nın Yüksekten Uçan Martısı - Son dakika haberleri

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Mudanya Ulaşım Ağı 2012 Yılı Haber Arşivi İSTANBUL - MUDANYA - İZMİR İDOBÜS SEFERLERİ BAŞLADI

İSTANBUL - MUDANYA - İZMİR İDOBÜS SEFERLERİ BAŞLADI

E-posta

İdobüs seferlere başladı22 Martta yapılacağı açıklanan İstanbul Deniz otobüsleri İdobüs seferleri önceki sabah İstanbul dan hareket eden deniz otobüsleriyle 06.00 dan itibaren başladı.

Kara ve deniz ulaşımını birleştirdiği belirtilen İdobüs servisleri Güzelyalı terminaline büyük bir hareketlilik getirdiği gibi deniz otobüsleriyle Güzelyalı hızlı feribot iskelesine gelerek iskelede bekleyen İdobüs otobüslere binen yolcular oldukça memnun olduklarını belirtiyorlar.

Daha önceden Otobüsle 8 saat süren İstanbul- İzmir yolculuğu Deniz otobüsleri ve İdobüsle 6 saate düştüğü böylece zamandan kazançlı çıkıldığı belirtiliyor.

İdo yetkilileri 8 Martta satışa sunulan İdobüs biletlerinin 37 bini 12 gün gibi kısa bir süre içinde tükendiğini ve İdo ve İdobüsün 31 Mayıs tarihine kadar olan seferleri için bilet satışlarının devam ettiği belirtiliyor. İdobüs seferleri, İstanbul Kabataş tan başlıyor Sabah saat 06. 00 da başlayan deniz otobüsü seferlerinin gece saat 23.59 a kadar devam edeceği ve 13 sefer yapacağı belirtildi.

Sedef ErturgutGünün her saatinde deniz otobüsleri ve İdobüslerle seyahat etmenin oldukça zevkli geçeceğini belirten yetkililer Yolculara ekonomik ve konforlu seyahat etme fırsatı sunduklarını ve İstanbul Kabataş’tan gelecek olan İzmir yolcularının yine son derece konforlu, tuvaletli, internet ve uydu kanallarını rahatlıkla izleyebilecekleri her koltuğun arka kısmında bulunan televizyonları izlerken zamanın ne kadar çabuk geçtiğinin farkına varamayacakları İdobüsleriyle seyahat etmenin zevkine varacaklarını ve uzun bir süredir devam eden ekonomik fiyat politikasının devam edeceği ve 1 TL ile 25 TL aralığında bir ücretle yolcular İstanbul Kabataş’tan deniz otobüsleriyle Güzelyalı ya geliyor buradan da İzmir yönüne İdobüslerle yolculuklarına devam ediyorlar. 

Makbule KAYAİdobüs ile İzmir, Manisa ve Balıkesir gibi şehirlerde de mevcut ulaşım pazarının büyümesinin hedeflendiği kaydedildi.
İstanbul Kabataş’tan deniz otobüslerine binerek Güzelyalı hızlı feribot iskelesine gelerek buradan İdobüslerle İzmir’e devam eden 22 yaşında ki İstanbul Ticaret Üniversitesinde öğrenci olan Sedef Erturgut ve Seyhan Karakuş ve Makbule Kaya isimli yolcular,” Böylesine güzel bir hizmet ki biz çok mutluyuz. Daha önceden İstanbul’dan otobüse biniyor ve 8 saatte İzmir’e gidiyorduk ancak bugün seferlerine başlayan İdo ve İdobüslerle bu 6 saate düşmüştür, hem konforlu yolculuk yapıyoruz hem de idobüslerde ki konfordan yararlanıyoruz. Bu hizmeti verenlere teşekkür ediyoruz” dediler.

      Tarık ARSLAN/MUDANYA

 

www.radyopoyraz.com
www.radugaturk.com

Son Güncelleme ( Perşembe, 22 Mart 2012 16:56 )  

Yorumlar  

 
-2 #1 Denetçi 22-03-2012 20:13
Aynı konforla Bursalılar İzmire gidemiyor. Bursalının İDO busle İzmire gitmesi için İstanbula gidip , İstanbuldan Bursa, Bursadan İzmir yapmasını gerektiğini biliyor muydunuz ?
 
 
+2 #2 yusuf 27-03-2012 17:33
1: 25/03/2012 15:04 te Kabataş gişesinden 17:00 feribotuna İzmir'e bilet almak istedim fiyat 57.00 TL çıktı(Onur air uçak fiyatı) 18.00 feribotuna 42.00 TL çıktı mecburen 263 nolu koltuğu aldım fakat izmir'e vardığımda saat 02.00 olmuştu ve otogardan şehir merkezine servis aracı yoktu bundanda maalesef izmir'e vardıktan sonra haberimiz oldu buda yolculara mesafesine göre 15-40 TL arasında taksi parasına patladı. Bana söylermisiniz bu yoculuğun reklamlarınızda ki gibi neresi KISA ve UCUZ.
2: Bana verilen 263 nolu koltuk feribotun alt katında ve en arkada tuvalet kapıları ile yanyana idi bu bölümde aynı pozisyonda 20 adet koltuk bulunmakta ve kapı sesi, insan trafiği, kötü kokular yüzünden yolculuk yapmak bir işkence halini almakta.
Feribot kalktıktan sonra üst kata çıktığımda üst katın boş olduğunu 25 30 kişinin bulunduğunu hayretler içinde gördüm , bu nasıl bir işletmecilik insanlara rahatsızlık vererekmi yolculuk yaptırmak istiyorsunuz, bilet satışı sırasında bu 20-30 koltuğu en sona bırakmak eğer talep varsa satmak çokmu zor.
Sonuç olarak İdobüs dediğiniz kandırmaca bana herkeze anlatacağım hayatımın en kötü, en pahalı yolculuğunu yaptırdı, teşekkür etmemi beklemeyin, özürünüzüde kabul etmiyorum.
 


ekol elektrik mudanya

Yamaç Tepe Cafe  Mudanya Yıldız Tepe Mevkii

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU

Dost Siteler

www.agbursa.com
Ağ Bursa, Kültür, Sanat, Sinema, Bursa.
www.mudanyaonline.net
Mudanya'nın ilk portalı

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Kimler Sitede

Şu anda 722 ziyaretçi çevrimiçi

Mudanya İş Rehberi