Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan 2019 yılı Hayvan Hastalıkları ile Mücadele Programı kapsamında; 25 Şubat tarihinde başlanan "Kuduz Aşılama Kampanyası" saha çalışmaları, 31 Mayıs ta sona erecek. Aşılama ücretsiz olup, mahalle muhtarlıkları da kampanyada etkin çalışmalar yapacak.

Mudanyalı Kahraman Şehit Şükrü Çavuş için düzenlenen 5. Atış Şampiyonası Mudanya Gençlik Spor Kulübü ve Mudanya Merkez Avcılık ve Atıcılık İhtisas Kulübü derneğinin organizasyonunda, kalabalık bir katılımla Çepni yolu üzerindeki poligonda gerçekleşti. 

Mudanya Su Deposu mevki Çepni yolu üzerinde meydana gelen trafik kazasında biri ağır 3 kişi yaralandı.

31 Mart yerel seçimlerinin ardından Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi Başkan Alinur Aktaş başkanlığında ilk kez toplandı. Toplantıya Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz dahil olmak üzere 102 meclis üyesinden 101’i katılırken, Pazartesi günü mazbatasını alacak olan Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, meclisi izleyici bölümünde takip etti.

Mudanya Belediyesi 2019-2024 dönemi ilk meclis toplantısı Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Yeni dönemin ilk meclis toplantısında belediye meclis başkan vekilleri, divan katipleri, encümen ve ihtisas komisyonu üyeliklerinin seçimleri yapıldı.