Güncel Haber

Pandemi dolayısıyla yıl içerisinde Haziran ayına kadar seferlerini durduran Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO), 2 yıl önceki fiyatlarla yolcu taşımacılığını başlattı. BUDO, Mudanya-Eminönü hattında tam ve indirimli tarife ayırmaksızın deniz ulaşımı ücretini 39 TL'ye düşürdü.

 

Bursa ile İstanbul arasındaki deniz ulaşımını 2013 yılından bu yana Mudanya İskelesi aracılığıyla gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Burulaş'a ait Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO), şartsız koşulsuz olarak bilet fiyatlarını her yöne 39 TL'ye geri çekti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, deniz ulaşımı ile ilgili indirim kampanyasını BUDO Mudanya İskelesi'nden duyurdu. BURULAŞ Genel Müdürü Mehmet Kürşat Çapar, Ak Parti Mudanya İlçe Başkanı Av. İnci Söğütlü ve ilçe yöneticileri ile belediye meclis üyelerinin hazır bulunduğu açıklamada Başkan Aktaş, bu zorlu süreçte alternatif ulaşım ve cazipliği noktasında 7 Ekim Çarşamba günü itibariyle iki yıl önceki fiyatlarla yolcu taşımacılığına başladıklarını söyledi.

Pandemi dolayısıyla ara vermek zorunda kaldıkları ulaşım ağlarını normalleşme süreciyle birlikte Haziran ayından bu yana periyotlu olarak başlattıklarını anımsatan Başkan Aktaş, ulaşımda sıkıntılara rağmen yolcu sayısı azalsa da vatandaşları, huzurlu ve ekonomik şekilde ulaştırmaya devam etme gayretinde olduklarını kaydetti. Uluslararası kuruluşlarca yapılan denetimlerle birlikte BUDO'nun Güvenli Alan Sertifikası'na sahip olduğunu belirten Başkan Aktaş, "Sefer saati yönü fark etmeksizin 7 Ekim Çarşamba gününden itibaren 2 yıl önceki fiyatlarımız olan 39 liraya döndük. Her sabah seyreltilmiş koltuk kapasiteyle 75 yolcuyla Mudanya'dan İstanbul'a hareket eden deniz otobüslerimiz, bu fiyat cazibesiyle bugün 130 yolcuyla hareket etmeye başladı. Vatandaşlarımızın İstanbul'a alternatif ulaşımı sağlayan BUDO'yu tercih etmelerini istiyoruz. Ekonomik planlamaları yapmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Bu arada şu anda günde 3 sefer olan sefer sayısının ise 12 Ekim Pazartesi günü itibariyle 4 sefere çıkarılacağı öğrenildi.

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar