-
BAHÇE SAKLIKENT ULUDAĞ YOLU 4. KM İNKAYA BURSA

Bursa Büyükşehir Belediyesi, esnafın yaşadığı sorunlara köklü çözüm üretmek için çalıştay düzenledi. BESOB’a bağlı tüm oda başkan ve yöneticilerinin katıldığı çalıştayda, sorunlar tek tek anlatıldı, çözüm önerileri sunuldu. Çalıştaya katılan Mudanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ertan ABDULAZİZOĞU " Esnafımızın sesine kulak veren sorunlara çözüm odaklı yaklaşan Bursa Büyükşehir Belediyemize teşekkür ederiz. Mudanya Esnaf Ve Sanatkarlar Odası olarak esnafımızın sorunlarının aşılması noktasında tüm yerel yönetim ve idarecilerle uyum içinde çalışma gayreti ve azmindeyiz. " dedi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, esnafın yaşadığı sorunlara köklü çözüm üretmek için çalıştay düzenledi. BESOB’a bağlı tüm oda başkan ve yöneticilerinin katıldığı çalıştayda, sorunlar tek tek anlatıldı, çözüm önerileri sunuldu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, düzenlediği çalıştay ile bu kez esnafın sorunlarını ele aldı. Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen çalıştaya, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Milletvekilleri Hakan Çavuşoğlu, Refik Özen, Mustafa Esgin ve Atilla Ödünç, AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan, BESOB Başkanı Fahrettin Bilgit ile Mudanya Esnaf Ve  Sanatkarlar Odası Başkanı Ertan ABDULAZİZOĞLU dahil olmak üzere BESOB’a bağlı 103 oda başkanı ve yöneticileri katıldı. Büyükşehir Belediyesi bürokratlarının da hazır bulunduğu toplantıda tüm oda başkanları tek tek söz alıp, başta Kestel Çataltepe Sanayi Sitesi olmak üzere sektörleriyle ilgili yaşadıkları sorunları dile getirdi.

Esnafımızın önünü açacağız

Toplantıyı değerlendiren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, esnafın dile getirdiği sorunların tek tek not alındığını, yapılan istişare ve alınan görüşlerle önemli bir noktaya geldiklerini söyledi. Bir süre önce yapılan seçimlerle göreve gelen 103 oda başkanı ve BESOB yönetimi ile birlikte güzel bir çalıştay gerçekleştirdiklerini kaydeden Başkan Aktaş, “Sektörlerin sorun ve sıkıntılarıyla alakalı notları aldık. Nihayetinde geldiğimiz noktada çok güzel neticeler de ortaya çıktı. Zor ve sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Ama hamdolsun Bursa bu konuda bir birlik beraberlik içerisinde. Akıl akıldan üstündür. Ortak akıl ve istişare bizim kültürümüzdür, bizim için değerlidir, kıymetlidir. Biz onu burada sergiledik. İlgili bürokrat arkadaşlarımıza da talimatları verdik, konuları not aldık. İnşallah yeni bazı uygulamalarla da esnafımızın önünü açacak hamlelerde bulunacağız. Bugünkü organizasyonun gerçekleşmesinde emeği olan tüm arkadaşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Mutlu ayrılıyoruz

Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Fahrettin Bilgit ise yapılan çalıştayın esnaflar adına çok olumlu geçtiğini söyledi. Eleştiriden ziyade çözümden yana olduklarını belirten BESOB Başkanı Bilgit, “Belediye başkanımızın esnafla ilgili düzenlemiş olduğu çalıştay çok olumlu geçti ve çok mutlu bir şekilde ayrılıyoruz. Bu tür çalışmalarla zaman zaman bir arada gelip, sorunları eleştirmek yerine çözümden yana olmak istiyoruz. Yaşadığımız şehrin güzelleşmesi biraz da bizlere bağlı” diye konuştu.

ABDULAZİZOĞLU "Umut Verici Bir Çalıştay Oldu"

Görüşlerine başvurduğumuz Mudanya Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ertan ABDULAZİZOĞLU çalıştayın esnafa umut verdiğini, özellikle pandemi süreci ve sonrasında bölgemizde yaşanan Rusya Ukrayna savaşıyla birlikte dünya genelini etkileyen enerji ve kur yükselişlerinin esnafı yorduğunu belirterek "Bursa Büyükşehir Belediyemize çok teşekkür ediyorum. Esnafın sesine kulak verilmesi çözümler aranması ve ciddi çalışmalar yapılması yüreklerimize su serpti, Mudanya Esnaf Ve Sanatkarlar Odası olarak esnafımızın sorunlarının çözümü noktasında yerel yönetimler başta olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla  sıkı iletişim, işbirliği ve uyum içinde çalışmaya azami özen gösterdiğimizi, sorunların çözümü için gayret gösterdiğimizi bir kez daha vurguluyor, Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur AKTAŞ olmak üzere esnaf çalıştayına emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum " dedi.

AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM KAMİL KOÇMUDANYA ACENTASI
AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM NİLÜFER TURİZM MUDANYA ACENTASI

Toplantıda söz alan Bursa Milletvekilleri Hakan Çavuşoğlu, Refik Özen ve Atilla Ödünç ile AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan da başta Çataltepe sanayi sitesi olmak üzere dile getirilen sorunların çözümü noktasında gerekli her türlü desteği vereceklerini vurguladı.

Pin It

BAYKARA TELEFON

Mudanyadaemlak.com

Zeytin OTOPARK MUDANYA RUHSATLI

Volkan Biçer - BİÇER SİGORTA & ARACILIK HİZMETLERİ

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Mudanya Hava Tahmini

Mudanya hava durumu

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar