-
Muharrem İnce

CHP Bursa Milletvekili Prof.Dr.Yüksel Özkan, 10.03.2023 tarihinde TBMM'ye sunmuş olduğu soru önergesinde, Bursa ve ilçelerinde bulunan kamu ve özel hastaneler ile Aile Sağlığı Merkezleri'nin olası bir depreme hazır olup olmadığını Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya sordu.

CHP Bursa Milletvekili Prof.Dr.Yüksel Özkan, 10.03.2023 tarihinde TBMM'ye sunmuş olduğu soru önergesinde, Bursa ve ilçelerinde bulunan kamu ve özel hastaneler ile Aile Sağlığı Merkezleri'nin olası bir depreme hazır olup olmadığını Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya sordu.Yüksel Özkan soru önergesi ile ilgili olarak şunları söyledi:

Kahramanmaraş merkezli ve 11 ilimizde yıkıma neden olan deprem felaketinde kamu ve özel hastaneler ile Aile Sağlığı Merkezleri'nin büyük çoğunluğunun yıkıldığını ya da ağır hasar aldığını gördük. Yeni yapılan hastane binaları dahi kullanılamaz hale geldi.

HASTANELER DEPREME HAZIR MI?

Marmara'da gerçekleşmesi beklenen olası depremin, aktif faylar üzerinde bulunan Bursa'yı da olumsuz etkileyeceğine dikkat çeken Özkan, yaşanabilecek depremlerde kritik bir öneme sahip olan kamu hastaneleri, özel hastaneler ve Aile Sağlığı Merkezleri'nin sağlık hizmetlerine kesintisiz devam etmesinin önemini vurguladı. Marmara Bölgesi'ndeki nüfus yoğunluğunun diğer bölgelere oranla fazla olmasına değinen Özkan, olası depremde bu binaların mutlaka ayakta kalması gerekiyor, dedi.

AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM KAMİL KOÇMUDANYA ACENTASI
AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM NİLÜFER TURİZM MUDANYA ACENTASI

ÇAPA VE CERRAHPAŞA BOŞALTILIYOR.

Depreme dayanıksız olması nedeniyle İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ile Çapa'nın büyük bölümünün boşaltıldığı ve taşınmaya başlandığını hatırlatan Özkan, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi ile ilgili durumu kamuoyu merak ediyor, dedi.

Yüksel Özkan şöyle devam etti: Bursa'da bulunan diğer kamu ve özel hastaneler ile Aile Sağlığı Merkezleri'nin son durumunu öğrenmek istiyoruz. Ayrıca Sayıştay Raporları'na da yansıyan Şehir Hastanesi'nin eksik yapılmış "deprem izolatörleri" konusunda herhangi bir işlem yapılıp yapılmadığını bilmiyoruz. Sayın Bakan'a Bursalılar adına sorularımızı yönelttik, yanıtlamasını bekliyor ve konuyu yakından takip ediyoruz.

Yüksel Özkan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya şu soruları yöneltti:

1 . Bursa ve ilçelerinde depreme dayanıksız olduğu tespit edilen kamu hastanesi, özel hastane ve Aile Sağlığı Merkezi bulunmakta mıdır?

2 . Bursa ve ilçelerinde kamu hastaneleri, özel hastaneler ve Aile Sağlığı Merkezleri'nin depreme dayanıklılık tespitleri yapılmış mıdır? Bu testler en son hangi tarihte yapılmıştır?

3 . Bursa ve ilçelerinde kuvvetlendirme çalışması yapılmış kamu hastanesi bulunmakta mıdır?

4 . Bursa Şehir Hastanesi'nin deprem izolatörlerinin bir kısmının şartnameye uygun olarak yapılmadığı Sayıştay raporlarına yansımıştır.Bu konuyla ilgili herhangi bir çalışma yapılmıştır?

Pin It

Ertan Abdulazizoğlu - Mudanya Esnaf Ve Sanatkârlar Odası

Hüseyin Hatipoğlu İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanı

Ömer Tantekin Zeytin Otopark

Mehmet Açıkgöz Mudanya Minibüscüler Koop Başkanı

Tahammül İLHAN Mudanya Esnaf Kredi Kefalet Koop Başkanı

Necati Şimşek Klas Spor Kulübü Başkanı

Servet Şahiner 65 No'ku Mudanya Karayolu Yük Taşıma Koop. Başkanı

Mustafa Bayral ZİRAAT MÜHENDİSİ MERT TARIM

Şeref ŞAŞ Muhtar

Mudanyadaemlak.com

Zeytin OTOPARK MUDANYA RUHSATLI

Volkan Biçer - BİÇER SİGORTA & ARACILIK HİZMETLERİ

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Mudanya Hava Tahmini

Mudanya hava durumu

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar