-
BAHÇE SAKLIKENT ULUDAĞ YOLU 4. KM İNKAYA BURSA

Saadet Partisi il başkan yardımcısı İbrahim Özacar, petshopların kasaplar odasına bağlanmasıyla ilgili bir  açıklama yaparak duruma tepki gösterdi. Özacar, “Yirmi yıldır yerelden genele iktidar olan AK Parti hükümetleri birçok konuda olduğu gibi dilsiz canlar hakkındaki yasal düzenlemeleri de eline yüzüne bulaştırdı. Cana bedel biçilemez. Dilsiz evcil canların satışına da ihmaline de karşıyız” dedi.

Saadet Partisi il başkan yardımcısı İbrahim Özacar, petshopların kasaplar odasına bağlanmasıyla ilgili bir  açıklama yaparak duruma tepki gösterdi. Özacar, “Yirmi yıldır yerelden genele iktidar olan AK Parti hükümetleri birçok konuda olduğu gibi dilsiz canlar hakkındaki yasal düzenlemeleri de eline yüzüne bulaştırdı. Cana bedel biçilemez. Dilsiz evcil canların satışına da ihmaline de karşıyız” dedi.

İbrahim Özacar tepki dolu açıklamasında şu satırlara yer verdi;

"Petshopların Kasaplar Odası’na bağlanacağı iddiaları toplumda infiale neden olduğunu dile getiren Özacar, “Sorumlu muhalefet anlayışımız gereği ilgili oda başkanları ve işin muhatabı olan esnaflarla görüştüm.

Hayvanları Koruma Kanunu adı altında petshop ve evcil hayvanların durumu ile ilgili belirsizlik ve tartışmalara Tarım Bakanlığı kör ve sağır.

 KASABIN İŞİ KESMEK

Hafta sonu olmasına rağmen BESOB Başkanı Fahrettin BİLGİT beyi aradım. Dün Bursa Veterinerler Odası Başkanı Hüseyin BOLTEN, Kasaplar Odası Başkanı Sn. Muhsin YILDIZ, çeşitli STK temsilcileri ve petshop esnaflarıyla görüştüm.

Yaptığımız görüşmelerde Bakanlık tarafından, Tarım İl Müdürlüğü, ilgili Oda Başkanları, STK Temsilcileri, Petshop esnafları dahil hiç kimseden ne görüş talep edilmiş ne de bilgi verilmiş.

Kasaplar Odası Başkanı Sn. Muhsin YILDIZ, evcil hayvanların satışı Kasaplar Odası’na bağlanıyor bilgisi yanlıştır dedi. Yem ve barınma konusu odamızla ilgilidir. Görüştüğümüz çeşitli kesimler kasabın işi kesmektir, evcil hayvanların kasapla anılması kabul edilemez.

AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM KAMİL KOÇMUDANYA ACENTASI
AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM NİLÜFER TURİZM MUDANYA ACENTASI

 BU NE PEHRİZ BU NE LAHANA TURŞUSU

Evcil hayvanların satışını etik bulmayan siyasi iktidar, veteriner hekimlerden ve petshoplardan satış yetkisini alarak katalog resimleri ile internete üzerinde satış yetkisi veriyor. Akla ziyan bu girişimle hangi akla hizmet ediyor? Şimdi bu hayvanlar internetten satılacak. Nerede tutulacak? Nasıl beslenecek? Hangi şartlarda alıcıya ulaşılacak? Bu konuda çalışma var mı? YOK!!!

İnternetten satış mağduru milyonların olduğu ülkede dilsiz evcil canların nakli nasıl olacak? İnternet üzerinden telefon satın alan vatandaş telefon kutusunda salatalık bulabiliyor. Bu ve benzeri internet mağduru yüzbinlerin mağduriyetleri ortadayken, hukuki alt yapıyı hazırlamaktan aciz siyasi iktidar buna bir de dilsiz canları eklemek istiyor.

EVCİL HAYVANLAR AVM’LERE KURBAN MI YAPILIYOR

Evcil hayvan yemi, araç-gereç vb. ürün satan esnaf AVM'lere kurban mı yapılmak isteniyor?

Mahalle kültürümüzün birer parçası ve milyonların ekmek teknesi olan bakkal, manav, kırtasiyeci, nalbur vb. küçük ve orta ölçekli esnaflar her köşe başına kurulan tuzu kuru AVM'lere kurban edildi. Kendi kendine yeten milyonlarca esnafımız işsizler ordusuna katıldı. 

TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜNDE TEKNİK TAKİP ARAÇLARI YETERSİZ

Ev yaşamına uygun olmayan yüzlerce çeşit hayvan, doğal yaşamdan uzak tutuluyor. Saadet Partisi teşkilatlarımız adına bütün kesimlere şu çağrımızı yenilemek istiyorum. Hiçbir canlı, evin aksesuarı ve eğlence aracı olamaz. Hayvanların doğal ortamlarından koparılarak sergilenmesine izin verilmemelidir. Vitrinlerde hayvanların satışına karşı olduğumuz gibi internet üzerinde, çeşitli bölgelerde kurulan semt pazarlarında süs eşyası gibi satışına da karşıyız.

Denetleme makamındaki Tarım İl Müdürlükleri gerek personel ve teknik takip gerek araçlar konusunda yetersiz kalıyor. En kısa sürede İl ve İlçe Tarım Müdürlüklerinin bünyesinde profesyonel mobil ekipler kurularak yerel yöneticilerle birlikte bu utanca son verilmelidir. Saadet Partisi Bursa teşkilatları olarak Tarım İl Müdürlüğü, yerel yöneticiler, Veteriner Odası başta olmak üzere ilgili bütün STK'larla çözüm odaklı ortak çalışma yapmaya hazırız” 

 

 

Pin It

BAYKARA TELEFON

Mudanyadaemlak.com

Zeytin OTOPARK MUDANYA RUHSATLI

Volkan Biçer - BİÇER SİGORTA & ARACILIK HİZMETLERİ

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Mudanya Hava Tahmini

Mudanya hava durumu

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar