-

Dezenformasyon yasası ile başlayan medya özgürlüğü alanındaki daralmanın, internet medyasına getirilmek istenen resmi ilan alma hakkının, anormal şartlara bağlanmasıyla sürdüğünü belirten İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, “Yazılı basını zaten bitirdiler, görüyoruz ki, şimdi de sıra internet baskınına geldi. Basın Mensubu Dostlarımız ne yazık ki, bir 10 Ocak Gazeteciler Günü’nü daha boynu bükük yaşıyor” dedi.

Dezenformasyon yasası ile başlayan medya özgürlüğü alanındaki daralmanın, internet medyasına getirilmek istenen resmi ilan alma hakkının, anormal şartlara bağlanmasıyla sürdüğünü belirten İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, “Yazılı basını zaten bitirdiler, görüyoruz ki, şimdi de sıra internet baskınına geldi. Basın Mensubu Dostlarımız ne yazık ki, bir 10 Ocak Gazeteciler Günü’nü daha boynu bükük yaşıyor” dedi.En büyük darbeyi her zaman olduğu gibi yerel basının yediğini vurgulayan Başkan Türkoğlu, “Kapısına kilit vuran yerel medyaların sayısının her yıl artarak devam ettiğini biliyoruz.

Yazılı basının ayakta kalma mücadelesi verdiğini görmemek mümkün değil. Bu yetmiyormuş gibi şimdi de sosyal medya ve internet medyasının içinde bulunduğu şartları kötüleştiriyorlar.

Şurası kesin ki sosyal medyanın sesini kısmaya kararlı olan bu iktidar, internet medyasında da çok sesliliği istemiyor, bu nedenle de haber sitelerini sermaye sahiplerinin emrine vermek istiyor.

Kamuoyuna yansıyan son gelişmelere bakılırsa, Basın İlan Kurumu aracılığıyla dağıtılan resmi ilan alma şartlarının, sermaye yapısı güçlü şirketleri kayıracak şekilde düzenlenmesi bunun en büyük göstergesi. Kısacası AK Parti iktidarı her konuda olduğu gibi sadece sermayeyi çok seviyor, sevmeye de devam edecek.

Yazılı başında çalışan gazeteci sayısı zaten dibe vurmuştu, şimdi de internet medyasında çalışan gazeteci sayısı ciddi biçimde azalacak. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü bu nedenle yine mutlu ve umutlu geçiremeyen basın mensubu dostlarımızın yanında olduğumuzu ifade etmek istiyoruz.

Bir değişimin eşiğine geldiğine inandığımız ülkemizde, yakın bir gelecekte basın ve medyanın sorunlarının da köklü çözüme kavuşacağına inanıyoruz. Tüm medya emekçilerinin günü kutlu olsun” şeklinde konuştu.

AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM KAMİL KOÇMUDANYA ACENTASI
AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM NİLÜFER TURİZM MUDANYA ACENTASI

Pin It

Mudanyadaemlak.com

Zeytin OTOPARK MUDANYA RUHSATLI

Volkan Biçer - BİÇER SİGORTA & ARACILIK HİZMETLERİ

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Mudanya Hava Tahmini

Mudanya hava durumu

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar