-
Muharrem İnce

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekili Prof.Dr.Yüksel Özkan, 10 ilimizde yıkıma neden olan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından, enkazlardan sağ olarak çıkarılan çocukların ve bebeklerin bir çoğunun kaçırıldıkları iddialarına karşı Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne Meclis Araştırma Önergesi sundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekili Prof.Dr.Yüksel Özkan, 10 ilimizde yıkıma neden olan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından, enkazlardan sağ olarak çıkarılan çocukların ve bebeklerin bir çoğunun kaçırıldıkları iddialarına karşı Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne Meclis Araştırma Önergesi sundu.Yüksel Özkan Araştırma Önergesi ile ilgili olarak şunları söyledi;

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından ülkemizin başta Kahramanmaraş, Malatya, Gaziantep, Diyarbakır, Kilis, Şanlıurfa, Adıyaman, Hatay, Osmaniye ve Adana illerinde, ilçelerinde ve köylerinde büyük bir yıkım gerçekleşmiş, on binlerce vatandaşımız vefat etmiş ve yüz binlerce insanımız ise yaralanmıştır.

Arama kurtarma faaliyetleri devam ederken, enkaz altından kurtarılan çocukların ve bebeklerin olay yerinden kaçırıldıkları iddiaları ortaya atılmış, depremzede aileler ve akrabaları çocuklarının kayıp ilanlarını sosyal medyada paylaşmış, hala daha paylaşmaya devam etmektedirler.

Hastaneye Girişleri Yapılmış, Akıbetleri Belli Değil.

Depremin ilk gününden itibaren bölgede bulunan Özkan, enkazdan sağ kurtarılan çocukların birçoğunun resmi kurumlara bildirimlerinin yapılmadığını ve kayıtlara geçmediğini belirtti. Yine deprem enkazından sağ olarak çıktığı halde kendilerinden haber alınamayan, hatta hastaneye giriş kaydı yapıldıktan sonra akıbeti belli olmayan kayıp çocukların ve vatandaşların bulunduğunu dile getiren Özkan, enkazdan sağ çıkarıldığı bilinen çocukların çeşitli nedenlerle ailelerine teslim edilemediği de ortaya çıkmıştır, dedi.

Refakatsiz Çocuklar Vardı.

Bölgede çalışmaları yakından takip eden uzmanların, arama kurtarma faaliyetleri esnasında depremden etkilenmiş refakatsiz çocukların bulunduğu bilgisini paylaştıklarına dikkat çeken Özkan, bu çocukların kendilerini aileleri olarak tanıtan kişilere teslim edilme ihtimalinin de söz konusu olabileceğini vurguladı.

Yüksel Özkan şöyle devam etti; Özellikle kayıp çocuk ihbarlarının değerlendirilmesi, kayıp çocuk olup olmadığının araştırılması, her türlü suistimale karşı önlemlerin alınması, kişi ya da kurumların ihmali varsa tespit edilmesi, aileleri vefat etmiş depremzede çocuklarımıza devlet olarak sahip çıkılması ve sağlıklı bir politika oluşturulması amacıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne Araştırma Önergesi verdik. Konunun yakın takipçisi olacağız.

AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM KAMİL KOÇMUDANYA ACENTASI
AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM NİLÜFER TURİZM MUDANYA ACENTASI

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA
 
6 Şubat 2023 tarihinde ülkemizde yaşanan depremlerde enkazdan sağ kurtarılan başta çocuklar ve vatandaşlarımızın kayıp ihbarlarının değerlendirilip, kayıp olup olmadığının araştırılması, çocuklarımıza yapılan yada yapılmak istenen her türlü suiistimale karşı önlemlerin alınması, kişi yada kurumlar tarafından ihmal varsa tespit edilmesi, aileleri ölmüş depremzede çocuklarımıza devlet olarak sahip çıkılması ve sağlıklı bir politika oluşturulması amacıyla Anayasanın 98. Ve İçtüzüğün 104. Ve 105 Maddeleri gereğince Meclis Araştırması açılmasını arz ederim.
 
 
Yüksel ÖZKAN
Bursa Milletvekili
Pin It

Ertan Abdulazizoğlu - Mudanya Esnaf Ve Sanatkârlar Odası

Hüseyin Hatipoğlu İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanı

Ömer Tantekin Zeytin Otopark

Mehmet Açıkgöz Mudanya Minibüscüler Koop Başkanı

Tahammül İLHAN Mudanya Esnaf Kredi Kefalet Koop Başkanı

Necati Şimşek Klas Spor Kulübü Başkanı

Servet Şahiner 65 No'ku Mudanya Karayolu Yük Taşıma Koop. Başkanı

Mustafa Bayral ZİRAAT MÜHENDİSİ MERT TARIM

Şeref ŞAŞ Muhtar

Mudanyadaemlak.com

Zeytin OTOPARK MUDANYA RUHSATLI

Volkan Biçer - BİÇER SİGORTA & ARACILIK HİZMETLERİ

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Mudanya Hava Tahmini

Mudanya hava durumu

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar