-
BAHÇE SAKLIKENT ULUDAĞ YOLU 4. KM İNKAYA BURSA

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya "Deri ve zührevi hastalıklar için kullanılan Ritüksimab etkin maddeli ilacın SGK kapsamına alınması için bir çalışmanız var mı?" diye sordu.

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya "Deri ve zührevi hastalıklar için kullanılan Ritüksimab etkin maddeli ilacın SGK kapsamına alınması için bir çalışmanız var mı?" diye sordu.Deri ve Zührevi hastalığı olan pemfigus vulgaris tanılarında “Ritüksimab” etkin maddeli ilaç kullanılmaktadır.

Erkan Aydın, talep edilen ilacın hasta özelliklerine uyan durumlarda ülkemizde ruhsatlandırıldığını ancak hastaların ihtiyacı olan ilacın Sağlık Bakanlığı ile SGK arasındaki yazışma ve prosedürden dolayı ödemesinin yapılmadığını dile getirdi.

Aydın bu kapsamda Bakan Koca'ya şu soruları yöneltti:

"Söz konusu ilacın SGK kapsamına alınması için bir çalışmanız var mı? Bu yöndeki prosedürlerin hızlandırılması için girişimleriniz olacak mı? Hastaların mağduriyetinin ivedilikle giderilmesi için yeni bir çalışma yürütecek misiniz?"

AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM KAMİL KOÇMUDANYA ACENTASI
AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM NİLÜFER TURİZM MUDANYA ACENTASI

Pin It

BAYKARA TELEFON

Mudanyadaemlak.com

Zeytin OTOPARK MUDANYA RUHSATLI

Volkan Biçer - BİÇER SİGORTA & ARACILIK HİZMETLERİ

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar