-
BAHÇE SAKLIKENT ULUDAĞ YOLU 4. KM İNKAYA BURSA

Zonguldak’ta Devrek Belediyesi’nin bu yıl ikincisi düzenlenen Rüştü Onur Şiir Ödülü Mudanya’ya geldi.

Zonguldak’ta Devrek Belediyesi’nin bu yıl ikincisi düzenlenen Rüştü Onur Şiir Ödülü Mudanya’ya geldi.

Mudanya’da aylık yayımlanan Eliz Edebiyat Dergisi’nin sahibi, şair yazar Hilmi Haşal, Zonguldak’ın Devrek ilçesinde yerel belediyenin düzenlediği şiir ve öykü ödülünde seçici kurulun yaptığı puanlamada en çok puanı aldı. Haşal, “Çilli Kadraj” adlı eseri ile Rüştü Onur Şiir Ödülü’ne layık görüldü.

Kitabında geçmiş ile gelecek arasında evrensel bağ kuran Hilmi Haşal, az sözcükle çok şey anlatma kaygısı gütmende yaşamın izlerini, şiirin bir tür iç sezi işi olduğuna kanıt olarak ortaya koyması ile ödülün sahibi oldu.

Seçici Kurul ayrıca Nazlı Ayça Özkarahan’ın “Şeytan Düğünü” adlı eserini Müfide Güzin Anadolu Öykü Ödülü’ne layık görürken, Selma Aydın’ın “Organik Nine Hikayeleri” adlı eserini de Jüri Özel Ödülü’ne değer buldu.

Devrek’in yetiştirdiği değerlerinden olan Rüştü Onur ile Müfide Güzin Anadol’un Zonguldak için ayrı önem taşıdığını ifade eden Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, “Devrek’imizin değerlerine sahip çıkmak, onların eserlerini yaşatmak, Türk edebiyatına katkı sağlamak, yeni şiir, öykü ve adlar kazandırmaktır. Bu vesileyle bu yıl ikincisi düzenlenen ödülleri kazananları en içten duygularla kutluyor, başarılar diliyorum” dedi.

Ödül sahipleri ödüllerini Rüştü Onur’un ölüm yıldönümü olan 2 Aralık 2022 tarihinde Devrek’te düzenlenecek törenle alacağı kaydedildi.

AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM KAMİL KOÇMUDANYA ACENTASI
AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM NİLÜFER TURİZM MUDANYA ACENTASI

Pin It

BAYKARA TELEFON

Mudanyadaemlak.com

Zeytin OTOPARK MUDANYA RUHSATLI

Volkan Biçer - BİÇER SİGORTA & ARACILIK HİZMETLERİ

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar