-
BAHÇE SAKLIKENT ULUDAĞ YOLU 4. KM İNKAYA BURSA

İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’nın Onur Ödüllü hocası Doç. Serdar Öztürk ikamet ettiği İstanbul'da 90 yaşında hayata veda etti. İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Doç Serdar Öztürk'ün vefatı dolayısıyla twitter'dan bir mesaj yayınladı.

İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’nın Onur Ödüllü hocası Doç. Serdar Öztürk ikamet ettiği İstanbul'da 90 yaşında hayata veda etti. İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Doç Serdar Öztürk'ün vefatı dolayısıyla twitterdan bir mesaj yayınladı.

Yayınlanan taziye mesajında;

"İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarının ve sanat camiasının acı kaybı. Okulumuzun duayen hocalarından Doç. Serdar Öztürk hocamızı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Yıllarca büyük bir meslek aşkıyla yetiştirdiği pek çok öğrencisiyle birlikte İTÜ Çok Sesli Korosu ve Konservatuarımızın Çok Sesli Koro/Orkestrası kuruluşunda yaptığı fedakar çalışmalar, ilerlemesinde verdiği büyük emeklerle hatırlayacağımız Hocamıza, Allah’tan rahmet, ailesine ve camiamıza baş sağlığı diliyoruz." satırlarına yer verildi.

Sanatçı Doç.Serdar Öztürk'ün cenaze törenini ilişkin ayrıntılar ve tarih henüz netleşmedi.

Doç. Serdar ÖZTÜRK Kimdir

1932 yılında Mudanya’da doğmuştur. 1957′de İstanbul Konservatuvarını; 1958′de İstanbul Üniversitesi Edebiyat fakültesi Türkoloji bölümünü bitirmiştir. Bir süre liselerde edebiyat ve müzik öğretmenliği yapan sanatçı, 1960′ta girdiği İstanbul Devlet Opersı’nda 1960-1984 yılları arasında yönetim kademelerinde ve solist olarak bir çok operada görev almıştr.

1979′da İ.T.Ü., 1984 yılında İ.Ü. Çoksesli Koro ve Orkestralarını kuran Serdar Öztürk, Devlet Konservatuvalarında ses eğitimi, solfej ve koro yönetimi derslerinde öğretim üyeleğinde bulunmuş, 1998′de
emekli olmuştur. 

Edebiyat alanında çeşitli araştırmaları, opera yayınları, müzik eğitimi konularında solfej ve koro albümleri, çocuk ve gençlik müzikal oyunları, hikaye, şiir, roman, belgesel ve tiyatro eserleri ile solo, koro ve orkestra eserlerinden oluşan plak, kaset ve CD’leri bulunmaktadır. Beşyüzü aşkın beste ve çoksesli düzenlemeleriyle çeşitli konserlerinden birçok ödül, şilt ve takdirname kazanan sanatçı, 1963-1983 yılları arasında kurduğu çocuk ve gençlik koro ve orkestraları ile Uluslararası İstanbul Festivali’ne katılmış, başarılı sanat etkinliklerini eğitim ve sanat kurumlarında devam etmiştir. 

Serdar Öztürk, Devlet Konservatuvalarında; Hava ve Deniz Harp Okullarında; İstanbul Teknik Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi’nde Koro, Orkestra ve Tiyatro birimlerini kurmuş, yönetmiş ve başarılı öğrenciler yetiştirmiştir.

2002 yılı sonunda SÖZ SANAT AJANSI Reklam Yayıncılık Prodüksiyon şirketini kuran sanatçı, Kurumun Müdür ve Genel Sanat Yönetmenliğini üstlenmiştir. Mudanyalı olan sanatçı, akademisyen, yazar Serdar Öztürk doğduğu yer olan Mudanya ile hiçbir zaman irtibatını kesmemiş ilçenin tek radyo istasyonu olan Radyo Poyraz'a defalarca konuk olmuş, Mudanya yerel basınında yazılar yazmıştır.

AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM KAMİL KOÇMUDANYA ACENTASI
AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM NİLÜFER TURİZM MUDANYA ACENTASI

Pin It

BAYKARA TELEFON

Mudanyadaemlak.com

Zeytin OTOPARK MUDANYA RUHSATLI

Volkan Biçer - BİÇER SİGORTA & ARACILIK HİZMETLERİ

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Mudanya Hava Tahmini

Mudanya hava durumu

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar