-
Muharrem İnce

Mudanya Belediyesi tarafından Halitpaşa Mahallesinde yapımı devam eden Kapalı Pazaryeri inşaatı bitirildiğinde şu an Ömerbey Mahallemizde kurulan Cuma Pazarı kapatılırsa hem Ömerbey Mahalle insanımız hem de Halitpaşa Mahalle sakinleri için sıkıntılı günler yaşanacağını vurgulayan Belediye Meclis Üyesi Bülent ERDEN, Başkan TÜRKYILMAZ'a çağrıda bulunarak pazaryeri sorununu aşmak için çözüm önerilerini sıraladı. ERDEN Başkan TÜRKYILMAZ'a "Başarı sizin başarınız olacak halkımız mutlu olacaktır." dedi. İşte ERDEN'in sorun tespitleri ve çözüm önerileri;

Belediye Meclis Üyesi Bülent ERDEN, Başkan TÜRKYILMAZ'a çağrıda bulunarak pazaryeri sorununu aşmak için çözüm önerilerini sıraladı. ERDEN Başkan TÜRKYILMAZ'a "Başarı sizin başarınız olacak halkımız mutlu olacaktır." dedi. İşte ERDEN'in sorun tespitleri ve çözüm önerileri; 

Milliyetçi Hareket Partili Belediye Meclis Üyesi ve Grup Sözcüsü Bülent ERDEN'in dikkat çeken sorun tespitleri ve çözüm önerileri şöyle;

SAYIN MUDANYA BELEDİYE BAŞKANI Önyargısız dikkate almanız temennisi ile önerim;

Her siyasetçinin amacı aldığı oyları helal ettirmek ve halkının her kesimini düşünerek, empati yaparak icraatlarına yön vermek olmalıdır. İcraat makamındaki siyasetçinin başarı göstergesinin halkımızı düşünmek, halkımızın mutluluğunu sağlamak hatta hayır dualarını almak olduğu kanaatindeyim.

Bu çerçevede bir çözüm önerisi olması umuduyla, eleştiri ve siyasi göndermelerden uzak olarak Sayın Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'a bir hususu hatırlatmak ve Mudanyalılara bir güzellik yapmasını bir müjde vermesini tüm samimiyetimle teklif ediyorum.

Amacımız siyasi ikbal kaygıları ve hesaplarıyla bağcıyı dövmek, yıpratmak değil, sorunların çözümü için halkımızın hizmet almasına vesile olmaktır.

Halitpaşa Mahallemizde yapımı devam eden Kapalı Pazaryeri inşaatı bitirildiğinde şu an Ömerbey Mahallemizde kurulan Cuma Pazarı kapatılırsa hem Ömerbey Mahalle insanımız hem de Halitpaşa Mahalle sakinlerimiz için sıkıntılı günler yaşanacağı kanaatindeyim.

Zira şimdiden halkın nabzını tuttuğumuzda tüm endişeler Ömerbey Mahallemizde kurulan Cuma Pazarının kapatılacağı, Halitpaşa Mahallemizde istenilmeyen bir trafik ve gürültü yoğunluğu yaşanacağı yönündedir.

Sayın Başkan Türkyılmaz,

Demirhane mevki dolgu alanında bulunan eski Kapalı Pazar yerini hizmete açamıyorsunuz en azından Ömerbey Mahallesi'nde şu an kurulan Cuma Pazarı buraya kazandırılacak bir semt pazarı ya da Ömerbey Mahallesine Kapalı Pazaryeri kazandırılmasına kadar müsaade ediniz devam etsin.

Mudanya’mızın nüfusu son TÜİK 2021 verilerine göre 105 bin kişiyi aşmıştır.

Ömerbey Mahallemizde bulunan Cuma Pazarından çok sayıda vatandaşımız istifade etmektedir. Bu vatandaşlarımızın pek çoğu orta yaşın üzerinde hatta yaşlı insanımızdır.

Dolayısıyla Ömerbey Mahallesi'nden Halitpaşa Mahallesine giderek pazar arabalarını doldurup konutlarına gelmek onlar için ya büyük sıkıntı ya da imkansız olacaktır.

Dar gelirli, yaşlı vatandaşlarımız bu uzun mesafeyi nasıl yürüyecekler?

Pazar arabalarıyla şehir içi minibüslere düşmeden nasıl binip inecekler?

Taksi tutmaya kalksalar bütçelerine göre yüksek bedeller ödeyecekler.

VATANDAŞ NE DİYOR?

İnsanımızın küresel ölçekte yaşanan pandemi sonrası ekonomik maliyetlerin artığı bir dönemde semt pazarlarına erişiminin ve nispeten hesaplı alışveriş imkanının önemini hatırlatmak kıymetli halkımızdan aldığım oyların gereği boynumuzun borcudur.

Sayın Başkan mevsim koşullarını da göz önüne aldığımızda yağmuru, fırtınası, soğuğu göz önüne alınmalı halkı düşünerek gerekli adımlar atılmalıdır. Ömerbey Mahalle'miz de halkımızın istifade ettiği pazar mutlaka geliştirilerek imkan dahilinde kapalı bir alanda korunmalı, devam etmelidir.

Böylelikle haftanın bir günü de olsa Halitpaşa Mahallemizin trafik yükü de hafifleyecektir.

Pazarcı esnafı ise Halitpaşa Mahallemizde bitirilecek pazar yeri tezgahlarının kendilerine olan parasal maliyetleri endişesini taşımaktadır. Ömerbey mahallesinde kurulan Cuma Pazarı, Halitpaşa Kapalı Pazar yerine taşınarak pazarcı esnafına ekstra tezgah maliyeti yüklenirse maalesef onlarda bu yükü sattıkları sebze meyve ve diğer ürünlere yansıtmak durumunda kalacak yani bedeli Mudanyalı’lar acı şekilde ödemek durumunda kalacaklardır.

Diğer bir konu ise Mudanyamızda evde üreten, aile bütçesine katkıda bulunmak için çırpınan hakikaten ihtiyaç içinde olan fakat üreterek çalışarak ihtiyaçlarını alın terleriyle kazanma gayreti içinde olan kadınlarımız var.

Bu fedakâr, çalışkan kadınlarımız için kapalı bir alanda mini bir çarşı mutlaka oluşturulmalı düşüncesindeyim. Hatta bu konunun toplumsal huzur, barış ve mutluluğumuz açısında ivedi şekilde çözüme kavuşturulması gerektiğine inanıyor ve kadınlarımıza sunacağınız fırsatlar ve kolaylıklar hususunda müjdeli haberlerle adım atmanızı öneriyorum.

Başarı sizin başarınız olacak halkımız mutlu olacaktır.

Sayın Başkan kamuoyu önünde yaptığım çözüm odaklı bu önerimi samimiyet ve iyi niyet çerçevesinde değerlendireceğinizi ümit ediyor. Yaklaşan seçim takvimini de göz önüne alarak halkımızın kalbini kazanma yönünde hareket edeceğinizi umuyorum.

Tüm Mudanyalı hemşehrilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Bülent ERDEN
Mudanya Belediyesi MHP Grup Sözcüsü

AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM KAMİL KOÇMUDANYA ACENTASI
AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM NİLÜFER TURİZM MUDANYA ACENTASI

Pin It

Ertan Abdulazizoğlu - Mudanya Esnaf Ve Sanatkârlar Odası

Hüseyin Hatipoğlu İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanı

Ömer Tantekin Zeytin Otopark

Mehmet Açıkgöz Mudanya Minibüscüler Koop Başkanı

Tahammül İLHAN Mudanya Esnaf Kredi Kefalet Koop Başkanı

Necati Şimşek Klas Spor Kulübü Başkanı

Servet Şahiner 65 No'ku Mudanya Karayolu Yük Taşıma Koop. Başkanı

Mustafa Bayral ZİRAAT MÜHENDİSİ MERT TARIM

Şeref ŞAŞ Muhtar

Mudanyadaemlak.com

Zeytin OTOPARK MUDANYA RUHSATLI

Volkan Biçer - BİÇER SİGORTA & ARACILIK HİZMETLERİ

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Mudanya Hava Tahmini

Mudanya hava durumu

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar