-
BAHÇE SAKLIKENT ULUDAĞ YOLU 4. KM İNKAYA BURSA

CHP Mudanya İlçe Örgütü Başkanı Ömer Aydın, MHP İlçe Başkanı Erkut Seymenler'in CHP İlçe Başkanlığı ve Belediye Başkanı hakkında sokak köpeklerine Hayvan Barınağı ve Hasköy'e Soğuk Hava Deposu yapılmaması ile ilgili eleştiri dolu açıklamasına cevap niteliğinde basın açıklamada bulundu. Açıklama CHP İlçe Merkezi'nde gerçekleşti. Ömer AYDIN günden dışı sorulara da cevap vererek BURGAZSPOR'un polis zoruyla belediye mülkünden tahliye edilme girişimi hakkında açıklamalarda bulundu.

İlçe Başkanı Ömer Aydın Açıklamasında;

"Değerli basın mensupları ve sevgili Mudanya’lı hemşehrilerim

Bu açıklamayı MHP İçe Başkanı Erkut Seymenler ‘ in kanun ve yönetmenlikle ilgisi olmayan, halkı yanıltmak adına Mudanya Belediye Başkanımız Hayri Türkyılmaz ile şahsımı, sokak hayvanları nedeniyle hedef alan bilinçsiz ve mesnetsiz açıklamaları sonucunda kendisinin cehaletini gidermek ve kamuoyunu bilgilendirmek adına yapmaktayım.

CHP Mudanya İlçe Örgütü Başkanı Ömer Aydın, MHP İlçe Başkanı Erkut Seymenler'in CHP İlçe Başkanlığı ve Belediye Başkanı hakkında sokak köpeklerine Hayvan Barınağı ve Hasköy'e Soğuk Hava Deposu yapılmaması ile ilgili eleştiri dolu açıklamasına cevap niteliğinde basın açıklamada bulundu. Açıklama CHP İlçe Merkezi'nde gerçekleşti. Ömer AYDIN günden dışı sorulara da cevap vererek BURGAZSPOR'un polis zoruyla belediye mülkünden tahliye edilme girişimi hakkında açıklamalarda bulundu.
5199 sayılı Hayvan Koruma Kanunu herkes içindir. Kanun hayvanların acı ve eziyet çekmelerine karşı en iyi şekilde korunmalarını, her türlü mağduriyetlerinin önlenmesini sağlamayı hükmeder. Kanunun 6. Maddesi gereğince; Hayvan Bakım Evinde kısırlaştırılan, aşılanan ve rehabilite edilen hayvanlar, gerekli kayıtları yapıldıktan sonra, öncelikle alındıkları ortama bırakılmaları esastır.
Mudanya Belediyemiz, Hayvanları Koruma Kanunu’na uygun şekilde, sokak hayvanlarını kısırlaştırma, aşılama, antiparaziter uygulama işlemleri sonrasında, alındıkları yere geri bırakılıyor ve düzenli kontrolleri sağlanıyor.


Kanunu’nun 3. Maddesinde, hayvanların bakımının yapıldığı tesisler yanı hayvan bakım evleri, bakanlıktan izin alınarak hayata geçirilebilir denilmektedir. Mudanya Belediyesi tarafından ilçe genelinde Yaylacık, Çepni, Nilüfer köy ve Kumyaka mahallesinde 4 ayrı alanda hayvan bakım evi yapımı için Bursa Orman Bölge Müdürlüğü’ne izin talebinde bulunulmuş, bunların üçü reddedilmiş birine henüz cevap verilmemiştir.

AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM KAMİL KOÇMUDANYA ACENTASI
AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM NİLÜFER TURİZM MUDANYA ACENTASI


Gerçek durum bu iken, MHP İlçe Başkanı Erkut Seymenler Bir İnternet haber sitesine yaptığı açıklamada CHP’ nin Mudanya’yı yönetemediğini, Mudanya’ nın çok kötü durumda olduğunu iddia ederek, buna sebep olanlardan birinin belediye başkanı, diğerinin de CHP Mudanya İlçe Başkanı olduğunu söylemiş. Bu talihsiz açıklamada MHP İlçe Başkanı Erkut Seymenlere yakışmış.


Kendisine bir ağabey nasihatıdır. Bilmemek ayıp değil. İnsanlar her şeyi bilemez. Bu kusurda değildir. Fakat, bir şeyler öğrenmeye çalışmazsa kusurdur.

Yine aynı sayılı Kanunla, sahipsiz sokak hayvanları ile nasıl mücadele edileceği belirtilmiş olup, sokak hayvanları sorununu çözümek yalnızca bir içe belediyesinde değil, kanun yapıcılardadır.

Kısırlaştırma işlemlerini Büyükşehir Belediyesi ve tüm ilçe belediyeleri birlikte yürütmelidir. Hatta hayvan bakım evlerinin yapımı ve yer gösterme hizmeti, büyükşehir belediyeleri tarafından gerçekleştirilmelidir.

Doğru uygulamalar varken yanıltıcı beyanlarla hayvanlar üzerinden siyasi rant elde edilmez.

İne İlçe Başkanı; sokak hayvanları ile hep birlikte mücadele etmek için, iktidar ortağı olduğu Bursa Büyükşehir Belediyesi ve ilgili kurumlar tarafından verilmeyen izinler için eleştiri yapmış olsaydı, daha akılcı ve doğru hareket etmiş olurdu.

Her ne kadar, hayvan bakım evinin yapılması için, izin verilmemiş olsada, Mudanya Belediyesi kendi imkanlarıyla veteriner hekim ve ekibi tarafından 2022 yılı içerisinde, 252 adet köpek, 564 adet kedi kısırlaştırılmış, 2534 adet hasta hayvan tedavi edilmiş, 53 adet hayvan yara, göz, kırık tedavileri tamamlanmış ve takılması gereken küpeleri takılmıştır.

İlçe Başkanını o günkü açıklamasında, Mudanya Belediyesi, soğuk hava deposunu, söz verdiği halde yapılmadığı, halka yalan söylediği şeklindeki beyanları da yalandır. İftiradır. Hasköy Mahallesinde yapılacak olan soğuk hava deposu , dördüncü kez ihaleye çıkmış olmasına rağmen, buna yüzme havuzu da dahil, destek vermiş olduğunuz iktidarın ülkedeki ekonomik istikrarsızlığı ve Türk Lirasını aşırı değer kayıpları yüzünden ihaleye girebilen şirket ve şahıs olmamıştır. Kalmamıştır.
Kamuoyuna sunulur.

22.11.2022

Ömer Aydın
CHP Mudanya İlçe Başkanı" satırlarına yer verdi.

SORU CEVAP BÖLÜMÜ VİDEOMUZDA DIR.

 

Pin It

BAYKARA TELEFON

Mudanyadaemlak.com

Zeytin OTOPARK MUDANYA RUHSATLI

Volkan Biçer - BİÇER SİGORTA & ARACILIK HİZMETLERİ

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar